Firany gotowe - zalety

Poszukując firany do swojego mieszkania lub domu, bardzo szybko się zorientujemy, że mamy do czynienia z gotowymi firankami, jak i również kupowanymi na metry. Każdy z tych rodzajów posiada swoje mocne i słabsze strony. W przypadku firan na metry możemy liczyć na ich idealne dopasowanie do rozmiarów posiadanych okien lub drzwi balkonowych. Jednak z drugiej strony nie możemy zapominać o często wyższych kosztach związanych z dodatkową obróbką krawiecką lub też zakupem potrzebnych akcesoriów umożliwiających ich dekoracyjne upięcie.

Jeżeli nie zależy nam na indywidualnych projektach firan, dobrym pomysłem będą firany gotowe, które dostępne są obecnie w większości sklepów internetowych. Do wyboru mamy przeróżne wzory, jak i również kolory. Firanki gotowe dostępne są w rozmaitych rozmiarach, zatem z powodzeniem dopasujemy je zarówno do niewielkich okien, jak i również bardzo dużych przeszkleń. Najczęściej w sklepach internetowych mamy do czynienia z pomocnymi wyszukiwarkami produktów, dzięki czemu bez problemu znajdujemy takie firany do salonu lub do kuchni, które są dopasowane swoim wyglądem oraz rozmiarami do konkretnych pomieszczeń.

Nowoczesne firany do mieszkania - rodzaje

Firanki gotowe projektowane są z różnego rodzaju materiału. Wyróżniają się one również między sobą odmiennymi wzorami, a także sposobem wykonania. Warto w takim razie dowiedzieć się, z jakimi rodzajami firan najczęściej mamy do czynienia. Od wyboru konkretnego typu firanek, będzie zależeć ostateczny wystrój okna, jak i również dopasowanie go do całej aranżacji wnętrza. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, w jakim rozmiarze chcemy zakupić ładne firanki do pokoju lub do kuchni.

Firanki pod względem materiału oraz sposobu szycia, możemy podzielić na:

  • Firany makarony - są to nowoczesne i ładne firanki do pokoju w postaci żakardowych sznurków. Umożliwiają one swobodne wiązanie lub upinanie. Ciekawie prezentują się również, gdy są one po prostu puszczone luzem. Ich zaletą jest nie tylko nowoczesny wygląd, ale również to, że się nie plączą i dają bardzo wiele możliwości, jeżeli chodzi o aranżację okna.
  • Firany żakardowe - uszyte są ze specjalnej tkaniny nazywanej żakardem. Wyróżnia się on tym, iż podczas wyplatania tworzy się już określony wzór. Są to tanie firanki i bardzo mało wymagające pod względem prania i prasowania. Wystarczy je wyprać w pralce w niskiej temperaturze. Większość z nich nie wymaga nawet prasowania lub jest ono naprawdę łatwe.
  • Firany panele - najczęściej wykorzystuje się je jako firany do kuchni ze względu na możliwość dopasowania ich długości do rozmiarów okien. Firanki gotowe są wyjątkowo łatwe w zawieszeniu. Wybierając panele o różnych długościach, szerokościach, a także wzorach, możemy tworzyć niesamowite kompozycje na oknach.
  • Firany z woalu - tego typu ładne firanki do pokoju wyróżniają się przede wszystkim tym, że są one niezwykle zwiewne i delikatne. Pasują one nie tylko do salonu, ale również sypialni, czy też pokoju dziecięcego. Nie ma żadnych problemów z ich fantazyjnym upinaniem lub wiązaniem, tworząc przy tym ciekawe aranżacje.
  • Firany rzymskie - ze względu na sposób, w jaki zostały one uszyte, pozwalają na dowolne odsłanianie lub zasłanianie okna. Jednak przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, nadal pozostawiają pomieszczenie jasne, dobrze oświetlone światłem dziennym.
  • Firany lambrekiny - zazwyczaj występują one pojedynczo lub w połączeniu z firankami. Tworzą klasyczne aranżacje, jednocześnie nie powodując całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o firanach i zasłonach.

Ładne firanki do pokoju lub do kuchni

Firany gotowe dedykowane są również do konkretnych pomieszczeń. Najczęściej w sklepach internetowych możemy zakupić firany do kuchni lub firany do salonu. Oczywiście nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dekoracji do każdego wnętrza w naszym mieszkaniu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że poszczególne dekory różnią się między sobą długością, szerokością, a nawet sposobem mocowania.

Kobieta w sklepie z firanami, czyli porady gdzie kupić firany gotowe i tanie firanki
Gdzie kupić firany gotowe, czyli firanki gotowe i tanie firanki,

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

Na przykład firany do kuchni są zdecydowanie krótsze lub często nawet występują w postaci paneli łatwych w zawieszeniu. Natomiast firany do salonu uwzględniają bardzo duże rozmiary okien, a także zastosowania drzwi balkonowych. W związku z tym często mamy do czynienia z kompletem krótszych firan i jednej dłuższej. Oczywiście nie ma problemu, by zakupić także tanie firany do pokoju dziecięcego lub sypialni, które wyróżniają się poszczególnymi motywami, dopasowanymi do aranżacji wnętrz.

Tanie firanki do mieszkania - ceny

Mając już na uwadze, jakie tanie firany możemy zakupić bez konieczności dodatkowej obróbki krawieckiej, dobrze jest zapoznać się z ich konkretnymi cenami. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie firany do salonu lub do kuchni. Należy jednak pamiętać, że podane ceny w poniższym zestawieniu są wyłącznie orientacyjne.

Przykładowe ceny na firanki gotowe do domu lub mieszkania

Nazwa produktu

Cena

Tanie firany żakardowe, rozmiar 160x300 cm

Ceny od 32,30 zł

Nowoczesne i tanie firanki żakardowe, wysokość od 150 cm

Cena od 14,40 zł

Tanie firanki panelowe żakardowe, biały, rozmiar 160x60 cm, Andrea

Cena od 20,52 zł

Nowoczesne firany do salonu, rozmiar 250x600 cm

Cena od 189,42 zł

Tanie firany kuchenne gotowe, kolor biały, 60x140 cm, Megan

42,34 zł

Firanki gotowe z woalu, rozmiar 145x400 cm, Nicola

Cena od 113,50 zł

Firanka gotowa do salonu, rozmiar 250x400 cm

140,92 zł

Firanka żakardowa zazdrostka, wysokość 80 cm

10,90 zł

Firanka gotowa sznurkowa kolor turkusowy, rozmiar 250x140 cm, Perla

29,00 zł

Firanka kuchenna zazdrostka kolor biały, rozmiar 60x150 cm, Tina

38,01 zł

Firanka żakardowa krótka, wysokość 160 cm

19,90 zł

ikona podziel się Przekaż dalej