Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Właściwie można powiedzieć, że im mamy do czynienia z lepszym zabezpieczeniem zamka, tym trudniej go otworzyć. Oczywiście istnieją metody, które pozwolą nam na dostanie się do środka, jednak w tym celu potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Zatem od razu odpowiadając na pytanie, jak otworzyć drzwi bez klucza, warto zainteresować się pojęciem takim jak lockpicking.

Należy mieć na uwadze, że zamek antywłamaniowy w drzwiach, który posiada dodatkowe zasuwy, nie jest łatwy do samodzielnego odblokowania. Natomiast wszelkie próby, związane z poszukiwaniem czym otworzyć drzwi, mogą ostatecznie zakończyć się uszkodzeniem całego zamka. W takim razie, jeżeli nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty, lepiej jest wezwać profesjonalistę. Ślusarz jest osobą, która posiada nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również dysponuje konkretnymi narzędziami, dzięki którymi możliwe jest bezinwazyjne otwieranie drzwi bez użycia klucza.

Czym otworzyć drzwi wejściowe?

W sytuacji, kiedy mamy jednak do czynienia z brakiem możliwości wezwania ślusarza, będziemy zdani wyłącznie na siebie, aby otworzyć drzwi wejściowe bez użycia klucza. Jednym ze sposobów jest rozwiercenie wkładki bębenkowej. W tym celu najpierw musimy wymierzyć miejsce, w którym będziemy wkręcać wiertło o średnicy kilku milimetrów. Wykorzystujemy punktak i młotek i zdecydowanym ruchem, ale jednak dość delikatnie, zaznaczamy miejsce wkręcania wiertła.

Kolejnym krokiem jest wiercenie, aż do poczucia oporu na wkrętarce. Następnie uderzamy młotkiem w bębenek wkładki bębenkowej. Dzięki temu usuniemy z zamka wszystkie zastawki, przez co odblokujemy drzwi wejściowe. W ten sposób płaskim wkrętakiem będziemy mogli bez problemu otwierać drzwi wejściowe. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to doraźne rozwiązanie. W takim razie powinniśmy jak najszybciej wymienić zamek do drzwi na nowy.

Czasami mogą zdarzyć się sytuacje, w których to nie brak klucza będzie problemem, ale jego zacięcie w zamku. Wtedy niestety ani nie możemy otworzyć drzwi, ale też nie jest możliwe wyjęcie klucza. Wtedy należy użyć zwykłego młotka, którym będziemy uderzać we wkładkę bębenkową. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie rzeczywiście otworzyć drzwi wejściowe, a także pokojowe.

Czym otworzyć drzwi pokojowe?

Taka sama sytuacja może powtórzyć się również w przypadku drzwi pokojowych. Jednak tutaj zadanie będzie dużo łatwiejsze, ponieważ nie mamy w drzwiach wewnętrznych do czynienia z zamkami antywłamaniowymi. Tutaj na pytanie, jak otworzyć drzwi bez klucza, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, z jakim typem szczeliny mamy do czynienia.

Jeżeli drzwi pokojowe są wyposażone w gniazdo okrągłe, to nie będzie większego problemu, czym otworzyć drzwi bez klucza. Do tego celu wykorzystamy przede wszystkim przybory o płaskim zakończeniu. W takim przypadku doskonale sprawdzi się nóż lub płaski wkrętak. Przy pomocy takie narzędzia, przesuwamy zamek, dzięki czemu zastawka zostaje odblokowana, a my będziemy mogli przedostać się do środka.

Innym typem drzwi, są skrzydła wyposażone w nieduży otwór znajdujący się pod uchwytem. Taki otwór jest bardzo pomocnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zatrzaśnięcie się drzwi, do których nie mamy klucza. Oczywiście wtedy może pojawić się pytanie, jak otworzyć drzwi bez klucza, jednak to nie będzie wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Ponieważ w tym celu należy zastosować igłę lub wyprostowany spinacz. Taki przedmiot umieszczamy w otworze, dzięki czemu zatrzask otwiera się, a my możemy dostać się na balkon lub do łazienki. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem wymiany zamka w drzwiach.

Środki bezpieczeństwa w przypadku otwierania drzwi bez klucza

Z jednej strony należy pamiętać o tym, aby w jak najmniejszym stopniu uszkodzić zamek u drzwi, a z drugiej nie możemy zapominać o swoim bezpieczeństwie. Używając wkrętarki do rozwiercenia wkładki bębenkowej, koniecznie musimy zadbać o okulary ochronne. Ponieważ w innym przypadku możemy spodziewać się, że opiłek uszkodzi nam oko.

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni tego, czy faktycznie uda nam się otworzyć zamek w drzwiach bez klucza, nie przyczyniając się do większych szkód, to lepiej jest wezwać ślusarza. Fachowiec dysponuje nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale również ma bardzo duże doświadczenie w tego typu pracach. W związku z tym ślusarzowi uda się otworzyć drzwi z jak najmniejszym uszkodzeniem. Najczęściej do wymiany będzie przeznaczona jedynie wkładka, do której należy dopasować nowe klucze.

Jak i czym fachowo otworzyć drzwi?

Może jednak zdarzyć się sytuacja, w której niestety nie będziemy w stanie samodzielnie otworzyć drzwi. Jak widzimy, sytuacji może być bardzo dużo. Zaczynając od tego, że klucz może zostać w drzwiach, a kończąc na tym, iż faktycznie możemy zgubić klucze. W takim razie pojawia się pytanie, czym otworzyć drzwi pokojowe lub wejściowe. Jeżeli żadne domowe sposoby nie poskutkują lub też nie będziemy chcieli samodzielnie otworzyć drzwi, wtedy najlepiej jest wezwać fachowca.

Ślusarz będzie wiedział nie tylko to, czym otworzyć drzwi pokojowe lub zewnętrzne, ale jednocześnie będzie wiedział, w jaki sposób tego dokonać, aby doszło do jak najmniejszej ilości szkód. Zatem w sytuacjach kryzysowych nie powinniśmy za bardzo martwić się tym, czym otworzyć drzwi do naszego domu, ale najlepiej wezwijmy doświadczonego fachowca. Ślusarze najczęściej pracują siedem dni w tygodniu. W związku z tym nie będzie również najmniejszego problemu z tym, aby wezwać fachowca w niedzielę lub dzień wolny od pracy. W końcu brak klucza do domu jest sytuacją awaryjną, która wymaga natychmiastowej interwencji.

ikona podziel się Przekaż dalej