Drzwi balkonowe – najważniejsze informacje

Drzwi tarasowe – podział

Zanim zdecydujesz się na zakup drzwi balkonowych, warto na samym początku zapoznać się z ich klasyfikacją. Najczęstszy podział dotyczy systemu otwierania, jakimi wyróżniają się konkretne drzwi balkonowe. Pod tym względem wymienić możemy:

  • Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne – najpopularniejszy typ drzwi balkonowych, który posiada dwojaki sposób otwierania. Wśród nich wyróżniamy drzwi jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Raczej polecane są one do przestronnych pomieszczeń, ponieważ w czasie otwierania zajmują dużo miejsca. Bardzo często tworzą one gotowy zestaw, czyli drzwi balkonowe z oknem, które sprawdzi się już nawet w niewielkim mieszkaniu.
  • Drzwi balkonowe przesuwne – to coraz popularniejszy typ drzwi tarasowych. Drzwi balkonowe przesuwne zachodzą na okno lub ścianę, w ten sposób przyczyniając się do oszczędności miejsca w pomieszczeniu. Tutaj możemy wymienić kilka podtypów drzwi przesuwnych. Do nich zaliczają się między innymi drzwi uchylno-przesuwne, jak i również drzwi podnoszono przesuwne. Szczególnie te ostatnie zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Doskonale prezentują się w obecności dużych okien panoramicznych lub tworząc z innymi przeszkleniami ogrody zimowe.
  • Drzwi balkonowe rozwierne – tradycyjne drzwi tarasowe, które posiadają tylko jeden system otwierania. Tak jak w przypadku drzwi rozwierno-uchylnych zajmują sporo miejsca. Standardowe wymiary drzwi balkonowych rozwiernych wynoszą 90x240 cm. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach balkonowych.
  • Okno balkonowe harmonijkowe – zaletą tych drzwi balkonowych jest duże przejście, jak i również możliwość otworzenia ich do momentu, który nam odpowiada. Mimo że zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż drzwi rozwierne, to nie mają takiej popularności jak drzwi przesuwne.

Inny podział drzwi dotyczy materiału, z jakiego zostały wyprodukowane. Wśród nich wymienić możemy okno balkonowe wykonane z tworzywa sztucznego, drewna oraz aluminium. Czasami producenci proponują także okna drewniano-aluminiowe. Nietrudno się domyślić, że najtrwalszym materiałem jest oczywiście aluminium. Właśnie z niego najczęściej produkowane są drzwi tarasowe przesuwne. Jest to gwarancja stabilności oraz wytrzymałości na różne czynniki mechaniczne ramy okiennej. Natomiast najwięcej w ofertach producentów możemy spotkać okien plastikowych. Oprócz wysokiej wytrzymałości tworzywa, ich dodatkowym atrybutem jest korzystna cena.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Okno balkonowe – polecani producenci

W sprzedaży mamy dostęp do obszernej grupy drzwi balkonowych. Wśród producentów znajdziemy zarówno polskie, jak i również zagraniczne marki. Dzięki temu z powodzeniem znajdziesz drzwi dopasowane do Twoich potrzeb. Poszukiwania możesz rozpocząć w znanych marketach ogólnobudowlanych, takich jak Castorama lub Leroy Merlin. W tego typu miejscach mamy do czynienia z drzwiami balkonowymi wyprodukowanymi pod marką konkretnego sklepu. Sprawdź także ten artykuł z cenami drzwi tarasowych przesuwnych.

Wśród popularnych producentów wymienimy między innymi takie firmy jak:

  • Stolbud Włoszczowa – jest to polska marka, która cieszy się ponad 50-letnim doświadczeniem w stolarce drzwiowej oraz okiennej. Firma w swojej ofercie posiada drzwi tarasowo przesuwne, podnoszono-przesuwne, uchylno-przesuwne, jak i również harmonijkowe.
  • Oknoplast – firma znana jako „Okna z Krakowa”, działająca na rynku już od 25 lat.  Oferta obejmuje drzwi balkonowe przesuwne w systemie HST, PSK oraz PSK-Z. Dzięki temu sprawdzają się one w nowoczesnych i przestronnych budynkach.
  • Drutex S.A. – producent drzwi i okien plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 1985 roku od produkcji siatek ogrodzeniowych. W ofercie firmy znajdziemy również systemy HST.
  • Mirox – firma działa na rynku już od ponad 25 lat, posiadając w swojej ofercie okna plastikowe, drzwi tarasowe przesuwne i rozwierno-uchylne, jak i również ogrody zimowe.
Balkon oraz zamknięte drzwi balkonowe i okno balkonowe, a także polecani producenci i ceny okien na balkon
Drzwi balkonowe – opinie, ceny, najlepsze modele, porady przedzakupowe

Drzwi balkonowe – przykładowe ceny i opinie

Przykładowy cennik drzwi balkonowych

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik drzwi balkonowych znanych producentów:

Przykładowe ceny drzwi balkonowych

Producent

Produkt

Cena

Oknoplast

Drzwi balkonowe PCV 1940x2470 mm

1999,00 zł

Oknoplast

Okno balkonowe przesuwne 3080x2460 mm

4999,00 zł

OMNIcorp

Drzwi balkonowe PCV 865x2095 mm

500,00 zł

Budvar Centrum

Drzwi balkonowe PCV 1800x2200 mm

955,00 zł

Castorama

Drzwi balkonowe z oknem PCV rozwierno-uchylne 865x2095 mm, lewe

548,00 zł

OMNIcorp

Drzwi balkonowe PCV 2400x2150 mm, rozwierno-uchylne

1459,00 zł

OMNIcorp

Drzwi balkonowe PCV 1200x2100 mm rozwierno-uchylne

755,00 zł

OMNIcorp

Drzwi przesuwne PCV 2000x2100 mm w systemie PSK

3011,00 zł

Oknoplast

Drzwi balkonowe PCV  960x2300 mm, rozwierno-uchylne

499,00 zł

Oknoplast

Drzwi balkonowe PCV 980x2250 mm, niski próg

800,00 zł

Jak widać, ceny są dość mocno zróżnicowane. Najmniej zapłacimy za tradycyjne drzwi balkonowe rozwierno-uchylne, których rama została wykonana z tworzywa sztucznego. Natomiast do najdroższych zaliczają się drzwi przesuwne z aluminiowym okuciem. Oczywiście powyższy cennik jest tylko orientacyjny. Dokładną wycenę uzyskasz w punkcie sprzedaży, przedstawiając konkretne parametry drzwi balkonowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o oknach balkonowych?

Drzwi tarasowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Kupując drzwi balkonowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Do nich zaliczają się nie tylko wymiary oraz sposób otwierania. Sprawdź, czy szyby w drzwiach tarasowych wykazują się większą termoizolacją, a na ich powierzchni znajduje się folia chroniąca przed włamaniami. Dodatkowym atutem będzie mikrowentylacja, a także blokada drzwiowa. Pamiętaj, aby system otwierania drzwi balkonowych był dopasowany do projektu całego mieszkania. Dzięki temu unikniesz ryzyka zajmowania niepotrzebnej przestrzeni, a także niedoświetlenia pomieszczenia. W zamian za to stworzysz niepowtarzalną aranżację domu, która będzie spójna z balkonem lub tarasem. Sprawdź także ten artykuł o drzwiach i oknach tarasowych.

ikona podziel się Przekaż dalej