Okna i drzwi tradycyjne (PCV lub drewniane)

Maksymalna szerokość tradycyjnego skrzydła okiennego nie może przekroczyć 130 cm. W ofertach handlowych znajdziemy dobre jakościowo, sześciokomorowe konstrukcje wyposażone w dwie lub trzy szyby. Dwuszybowe okna PCV są stosunkowo tanie. Przykładowo białe okno, wyprodukowane przez renomowaną firmę OKNOPLAST Kraków (rozmiar 1465x1435 mm), możemy nabyć już od 500 zł. Z kolei drzwi tarasowe tej samej firmy (rozmiar 865x2195 mm), nabędziemy już od 550 zł. Nieco tańsze będą okna i drzwi firmy Aluplast czy Dobroplast – zestaw dwuszybowych, sześciokomorowych okien i drzwi tarasowych możemy zakupić poniżej 1 tys. zł.

Sześciokomorowe, trzyszybowe okna i drzwi tarasowe zapewniają lepszą izolację akustyczną i termiczną. Jest to jednak nieco droższe rozwiązanie. Średnia cena dobrego jakościowo okna trzyszybowego (rozmiar 1465x1435 mm) waha się pomiędzy 700 a 900zł. Z kolei trzyszybowe drzwi balkonowe o standardowym wymiarze 865x2195 mm kosztują od 800 do 950 zł.

Okna tarasowe połączone z drzwiami to świetne rozwiązanie. Zapewniają niezwykłe nasłonecznienie każdego pomieszczenia, są ładne i wygodne, ale ich ceny bywają bardzo wysokie.
Okna tarasowe z drzwiami - rodzaje, ceny, opinie, porady

Okna i drzwi harmonijkowe (FST)

Okna i drzwi harmonijkowe posiadają od 3 do 7 skrzydeł. Stosuje się je w przypadku większych wnęk balkonowych. Dzięki konstrukcji harmonijkowej możemy uzyskać bardzo dużo otwartej przestrzeni, bez odczuwalnej utraty ciepła.


Polecane okna w promocyjnych cenach

Owe rozwiązanie cechuje się bardzo dobrą izolacją termiczną oraz akustyczną. Dużym atutem drzwi harmonijkowych FST jest możliwość zamontowania niskiego progu (szczególnie przydatnego jeśli po balkonie poruszają się dzieci lub osoby starsze).

Jedyną wadą drzwi i okien harmonijkowych jest czasochłonność obsługi – jeśli konstrukcja przybierze większe rozmiary, wówczas będziemy mieli do dyspozycji kilka osobnych klamek, które trzeba otwierać w określonej kolejności.

Orientacyjny koszt zestawu FST o rozmiarze 2330x2195 mm waha się w granicach od 7.000 zł (za konstrukcje dwuskrzydłowe) do 13.000 zł (za modele sześcioskrzydłowe). Warto w tym miejscu zauważyć, że w przypadku okien i drzwi FST nie ma standardowych rozmiarów – wszystkie konstrukcje są przygotowywane na indywidualne zamówienie.

Tego typu rozwiązanie jest nieco wygodniejsze w użytkowaniu niż konstrukcje harmonijkowe i zapewnia takie same parametry termoizolacyjne. Zestaw okien przesuwnych (o rozmiarze 2330x2195 mm) możemy nabyć za 4.000-7.000 zł.

Okna balkonowe HS

System okien typu HS jest najnowocześniejszym, a zarazem najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Skrzydła okien HS mogą osiągać największe rozmiary (nawet do 3 metrów na jedno skrzydło). Dzięki temu, możemy przeszklić balkony o bardzo dużych rozmiarach. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w oknach typu HS montowany jest szereg mechanizmów, które znacząco ułatwiają otwieranie oraz zamykanie całej konstrukcji.

Dobre jakościowo, trzyszybowe okno typu HS o rozmiarze 2330x2195 mm kosztuje od 6.500 do 9.000 zł. Niektóre modele zostają wyposażone w automatyczne zamykanie ruchomych skrzydeł, jednak wiąże się to ze zwiększeniem kosztów o 1.000-2.500 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej