Wiodący producenci okien dachowych – subiektywny ranking

Przedstawiamy Państwu nasz subiektywny ranking najlepszych producentów okien dachowych. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Miejsce I - FAKRO

Producent okien dachowych FAKROW czołówce producentów okien dachowych znajduje się firma FAKRO, specjalizująca się w produkcji okien obrotowych, uchylno-obrotowych, uchylnych oraz niestandardowych. Produkty oferowane przez ową firmę zasługują na uwagę ze względu na bardzo wysoką jakość, odpowiedni poziom izolacji termicznej, izolacji akustycznej, a także atrakcyjną cenę.

Miejsce II - VELUX

Okna dachowe VELUX

Drugą renomowaną firmą produkującą dobre jakościowo okna dachowe jest VELUX, posiadający równie szeroką ofertę jak firma FAKRO. Produkcja okien dachowych VELUX opiera się na innowacyjnej technologii, dzięki czemu produkty spełniają wszystkie normy jakościowe oraz posiadają wymagane certyfikaty.

Okna dachowe nie tylko rozświetlają strych, lecz także dodają uroku konstrukcji domu. Są jednak dość drogie, zwłaszcza te od uznanych producentów.
Jakie okna dachowe wybrać? Ranking producentów!

Miejsce III - OKPOL

OKPOL - producent okien dachowychTrzecie miejsce zajmuje firma OKPOL, produkująca wiele modeli funkcjonalnych okien dachowych. W ofercie sprzedażowej znajdziemy zarówno okna uchylna, uchylno-obrotowe jak i obrotowe. Nowoczesne systemy zastosowane przy produkcji zapewniają duży poziom energooszczędności i izolacji akustycznej. Firma OKPOL jest stosunkowo duża, a jej procesy produkcyjne są w znacznej mierze zautomatyzowane, co przekłada się na korzystną cenę produktów.

Miejsce IV - OptiLight

Logo firmy OptiLightKolejne miejsce rankingu zajmuje bardzo młoda firma OptiLight, która stopniowo zyskuje popularność. W ofercie OptiLight znajdziemy dobre jakościowo konstrukcje uchylne, zapewniające odpowiedni poziom nasłonecznienia. Warto pamiętać, że oferta tej firmy jest bardzo konkurencyjna pod względem cenowym i zapewnia dobrą jakość produktów.

Jaki typ okien uchylnych wybrać?

Bez względu na producenta i jakość okien powinniśmy zastanowić się, czy chcemy zakupić modele uchylne, uchylno-obrotowe czy też obrotowe. Sposób otwierania okna decyduje o komforcie użytkowania i sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne.

  • Największą popularnością cieszą się okna obrotowe, których oś obrotu znajduje się na połowie wysokości skrzydła okiennego. Dzięki możliwości obracania okna, proces ich mycia jest znacznie prostszy (nie musimy wchodzić na dach, aby umyć zabrudzone szyby zewnętrzne). Tego typu rozwiązanie jest szczególnie polecane do wyższych poddaszy.
  • Kolejnym popularnym rozwiązaniem są okna uchylne, które zawsze uchylają się do zewnątrz i zapewniają wygodne użytkowanie. Warto wiedzieć, że ten typ okien samodzielnie się zamyka, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowe. Niestety okna uchylne sprawdzają się tylko w podwójnym zestawieniu – dzięki umieszczeniu jednego przy drugim, ułatwiamy sobie proces mycia szyb (możemy się wygodnie uchylić i umyć zewnętrzną część sąsiedniego okna). Pojedyncze okno uchylne jest znacznie mniej praktyczne.
  • Trzecim popularnym typem okien dachowych są konstrukcje uchylno–obrotowe, które łączą w sobie zalety okien uchylnych oraz okien obrotowych. Możemy je otwierać w dowolny sposób, co znacznie podnosi ich komfort użytkowy. Niestety tego typu produkty są znacznie droższe od swoich uchylnych oraz obrotowych odpowiedników.

Polecane okna w promocyjnych cenach

ikona podziel się Przekaż dalej