Okna antracyt - najważniejsze informacje

Okna antracyt to bardzo ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy decydują się na okna plastikowe, ale nie chcą stosować typowego dla takich okien koloru białego. Okna utrzymane w tej kolorystyce mają kolor szary, jednak ramy takich okien posiadają specjalne, charakterystyczne rowki, które do złudzenia przypominają słoje drewna. Dzięki takiemu zabiegowi antracytowe okna wyglądają jak okna drewniane pomalowane na szary kolor. Dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu okna plastikowe w kolorze antracyt mają dobre opinie wśród użytkowników. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Antracyt należy do bardzo często wybieranych kolorów plastikowej stolarki otworowej. Cieszy się on szerokim zastosowaniem zarówno wśród zwykłych okien plastikowych, okien i drzwi tarasowych i balkonowych, drzwi wewnętrznych, drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych. Dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym i wielorodzinnym, jak również w budynkach komercyjnych.

Warto zwrócić również uwagę na okna plastikowe w takich kolorach jak grafit oraz tytan. Kolorystyka tych okien jest bardzo podobna do okien antracytowych. Nie posiadają one jednak charakterystycznych rowków, które imitować mają słoje drewna. Okna antracyt w domu można stosować w podobnych aranżacjach jak tytanowe oraz grafitowe okna.

Okna antracyt w domu - zastosowanie

Okna antracyt w stylistyce tradycyjnej

Okna antracyt można z powodzeniem zastosować zarówno w przestrzeni komercyjnej, jak na przykład biura czy wystawy sklepowe, ale również znajdują duże zastosowanie w budynkach mieszkalnych. Cieszą się dobrymi opiniami zwłaszcza wśród użytkowników, którzy zdecydowali się w swoim domu na styl skandynawski.

Styl skandynawski jest charakterystycznym stylem w aranżacji wnętrz, który łączy ze sobą surowość Skandynawii oraz tradycyjne meble, których stylistyka wywodzi się z tych surowych krajów. To co wyróżnia tradycyjny styl skandynawski to łączenie kolorystyki białej i szarej i jasnym drewnem. Dużo tu zatem szarości oraz drewna, a okna w kolorystyce antracyt znakomicie wpisują się w takie połączenie. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna w kolorze antracyt ładnie się prezentują, zwłaszcza w salonie i innych dużych pomieszczeniach. Są ładne, nowoczesne - dobrej jakości
Okna antracyt w domu - zdjęcia, ceny, opinie, najlepsi producenci okien w kolorze antracyt

Szczególnie dobre wrażenie okna plastikowe w kolorze antracyt zrobią w salonie o dużej powierzchni. Świetnie skomponują się szczególne z płytkami kamiennymi w ciemnym kolorze szarym oraz z panelami podłogowymi w kolorze szarym. Do okien takich bardzo dobrze wyglądają ściany pomalowane na biało oraz różnego rodzaju dodatki w stylu skandynawskim. Dodatki te mogą być utrzymane zarówno w ciemnej, jak i jasnej kolorystyce. Ważne, aby kolorystyka ta zawierała się w bieli, szarości oraz brązie.

Do okien antracytowych dobrze zastosować drewniane meble skandynawskie w kolorach jasnobrązowych oraz przytulne dywany lub wykładziny. Pasują tu także znakomicie drewniane stoły i krzesła w kolorze jasnobrązowym. W salonie, szczególnie w domu jednorodzinnym, można z powodzeniem zastosować przesuwne okna i drzwi balkonowe i tarasowe w kolorze antracyt. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o wyborze okien plastikowych.

Okna antracyt w stylu nowoczesnym

Okna plastikowe w kolorystyce antracyt z powodzeniem zastosować można także w nowoczesnym stylu aranżacji wnętrz. Już sam wygląd takich ram okiennych sprawia wrażenie nowoczesne i dosyć futurystyczne. W przypadku stylistyki nowoczesnej w urządzaniu domu z oknami antracytowymi warto postawić na minimalizm i grę kolorów. Okna PCV antracyt w takim nowoczesnym stylu będą się doskonale komponować z płytkami kamiennymi w kolorystyce szarej, jak również z panelami podłogowymi w szarym kolorze.

Jako że okna antracytowe charakteryzują się ciemnym kolorem, warto zastosować biel, która skutecznie rozjaśni wnętrza domu z takimi oknami. W nowoczesnej kompozycji wnętrz warto zatem postawić na kolor biały i różne odcienie szarości. Znakomicie będą w takim przypadku współgrały szczególnie meble w bieli oraz jasnoszare. Jako dodatki i ozdoby zastosować można obrazy, fototapety w czarnobiałej tonacji. Ciekawie wyglądać będą także srebrne dodatki, jak na przykład wazony. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie nowoczesnych białych lub szarych żyrandoli. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Do okien w kolorze antracytowym doskonale będą pasować również drzwi w takiej kolorystyce lub w innych odcieniach szarości. Warto również zastosować zasłony lub rolety w takich barwach. Korzystnie wyglądać będą także klasyczne żaluzje aluminiowe. Zdecydowanie należy unikać firanek. W przypadku nowoczesnego urządzania mieszkania w takiej kolorystyce musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na elegancję. Biel, czerń oraz odcienie szarości i srebro są kolorami nadającymi pomieszczeniom dużą elegancję. W przypadku takiej aranżacji w stylu nowoczesnym nie powinniśmy stosować żadnych innych kolorów poza wymienionymi. Szczególnie odradza się kolory mocne, wyraziste i jaskrawe.

Duże okna antracytowe bardzo ładnie się prezentują. Ciemne ramy to dobre tło dla szyb, pasują do mieszkań w każdym stylu.
Okna antracyt w domu - zdjęcia, ceny, opinie, najlepsi producenci okien w kolorze antracyt

Analogiczne zasady powinniśmy przyjąć także w przypadku aranżacji kuchni z oknami plastikowymi w kolorze antracyt. Możemy stosować srebrną armaturę, srebrny sprzęt AGD, białe meble z szarymi blatami oraz szara stolarka drzwiowa. Dobrze sprawdzą się także srebrne dodatki i ozdoby, na przykład sprzęt kuchenny. W kuchni z oknami antracytowymi dobrze wyglądać będą białe żyrandole oraz szare rolety.

Antracytowe okna - ceny, wiodący producenci

Okna plastikowe w antracytowej kolorystyce produkują takie uznane firmy jak między innymi Oknoplast i Drutex. Oknoplast to producent, który oferuje swoim klientom typowe okna plastikowe utrzymane w tym kolorze oraz drzwi tarasowe przesuwne w kolorze antracytowym. Podobną ofertę dla klientów ma inny uznany producent okien plastikowych, firma Drutex. Wśród artykułów tego producenta można zakupić zarówno zwykłe plastikowe okna antracytowe, jak również przesuwne drzwi na taras lub na balkon w kolorze antracyt.

Plastikowe okna w kolorze antracyt produkcji firmy Oknoplast to ceny od ok. 950 zł za pojedyncze okno. Plastikowe okna tarasowe i balkonowe w kolorze antracyt od firmy Oknoplast to koszt sięgający nawet 15000 zł. Ceny okien plastikowych produkcji Drutex są niższe. Za tradycyjne okno w tym kolorze zapłacimy od ok. 660 zł za każde okno. Natomiast okna i drzwi balkonowe i tarasowe przesuwne w kolorze antracyt od firmy Drutex to cennik od ok. 2000 zł.

Obecnie przemysł okien oraz drzwi plastikowych rozwija się bardzo szybko. Producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania nie tylko z zakresu parametrów izolacyjnych i funkcjonalnych, ale także z zakresu estetyki i aranżacji. Okna PCV wyglądać mogą jak okna drewniane, przykładami są między innymi okna złoty dąb oraz okna winchester. Oprócz kolorów drewnianych posiadają one specjalne rowki, które świetnie przypominają słoje drzew. Dobre opinie mają także okna w kolorze antracyt, które również posiadają rowki imitujące słoje drewniane, ale ich kolor jest szary, dzięki temu wyglądają one jak okna drewniane pomalowane na szaro.

ikona podziel się Przekaż dalej