Okna złoty dąb - podstawowe informacje

Okna w kolorze złoty dąb należą do najczęściej wybieranych kolorów plastikowej stolarki okiennej. Złoty dąb to kolor, który ma bardzo duże zastosowanie nie tylko wśród okien PCV, ale także wśród drzwi i bram garażowych. Plastikowe okna złoty dąb bardzo dobrze imitują prawdziwe drewno. Sprawia to, że cieszą się one niesłabnącą popularnością szczególnie wśród inwestorów, którzy chcą zastosować okna PCV, wraz z wszelkiego rodzaju zaletami tych okien, jak również chcą te okna upodobnić do ciemnych okien drewnianych.

Okna złoty dąb charakteryzują się dużą estetyką oraz dobrym stylem, upodabniającym je do okien drewnianych. Okna w kolorze dąb złocisty umożliwiają bardzo ciekawą aranżację pomieszczeń, jak również fasad budynków. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy nasze pomieszczenia urządzić w stylu nowoczesnym oraz w stylu tradycyjnym. Kolory okien imitujące drewno można z powodzeniem zastosować w mieszkaniu w bloku, w domu jednorodzinnym, a także w budynkach o przeznaczeniu komercyjnym. Okna złoty dąb posiadają nie tylko kolorystykę, która upodabnia je do okien drewnianych, mają również charakterystyczne rowki, które z powodzeniem imitują słoje drewna. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Okna plastikowe utrzymane w kolorystyce złoty dąb są jedną z możliwości upodobnienia okien PCV do okien drewnianych. Podobną kolorystykę mają także okna plastikowe jasny dąb oraz winchester. Warto również zwrócić uwagę na inny kolor okien PCV, jakim jest antracyt. Okna te mają kolorystykę szarą, w której zastosowano rowki imitujące słoje drewna.

Okna złoty dąb - zastosowanie

Okna w kolorze złoty dąb w stylistyce tradycyjnej

Okna plastikowe w kolorze dąb złocisty, podobnie jak jasny dąb oraz winchester bardzo dobrze imitują drewno, a dzięki temu można je stosować w różnych rodzajach pomieszczeń, charakteryzują się tym, że są uniwersalne w aranżacji wnętrz. Można je zastosować w zarówno przy aranżacji w stylu klasycznym, jak również przy stylu nowoczesnym. W przypadku, gdy nasze mieszkanie urządzamy w tradycyjnym stylu, do okien złoty dąb, pasować będą tradycyjne meble drewniane lub z okleiną drewnopodobną. Najlepiej w kolorze ciemnego brązu.

Okna w kolorze złotego dębu są najbardziej popularne. Mają ładny, ciepły odcień drewna, dobrze się prezentują w klasycznych wnętrzach.
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady

Okna złoty dąb to doskonała kompozycja do drzwi o podobny kolorze, a także do podłogi wykończonej drewnianymi panelami. Do okien w tej kolorystyce dobrze jest także dobrać stylowe drewniane stoły oraz krzesła. Dobrym rozwiązaniem są także ciemnobrązowa tapicerka wersalek, krzeseł, kanap oraz puf. Znakomicie sprawdzą się również meble skórzane w takiej kolorystyce. Ciekawym pomyłem jest także podłoga w ciemnoszarym kamieniu. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Do okien PCV złoty dąb ciekawie będą wyglądać zasłony w ciemnych, wyrazistych kolorach. Można z powodzeniem stosować ciemnozielone lub ciemnoczerwone zasłony, dodając do nich lekkie firanki. Sprawdzą się tutaj również tradycyjne dywany oraz wykładziny. Tak zaaranżowane pomieszczenie z plastikowymi oknami w kolorystyce złoty dąb daje bardzo przytulne i ciepłe wrażenie, szczególne w czasie sezonu zimowego. Okna takie dobrze komponować się będą z tradycyjnym kominkiem.

Kolor złoty dąb to świetne rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie chcemy zaakcentować styl staropolski z różnego rodzaju porożami lub innymi trofeami myśliwskimi. Warto również pomyśleć o oknach złoty dąb zaopatrzonych w szprosy. Okna w tej kolorystyce sprawdzą się zarówno w klasycznym budownictwie mieszkaniowym, jak również w restauracjach serwujących dania staropolskie, czy w tradycyjnym biurze.

Okna w kolorze złoty dąb w stylu nowoczesnym

Okna plastikowe w kolorach, które mają imitować drewno, mają tą ważną właściwość, że można je stosować zarówno w aranżacji wnętrz w stylu klasycznym, jak również w modernistycznym stylu nowoczesnym. O ile styl tradycyjny powinien być oparty o bogactwo form i zdobień, o tyle styl nowoczesny z zastosowaniem okien plastikowych w kolorze złoty dąb, powinien opierać się o minimalizm. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o wyborze okien plastikowych.

W nowoczesnym stylu minimalistycznym często nacisk stawiany jest na kontrast. Nie inaczej jest w przypadku koloru złoty dąb. Okna, drzwi, stoły oraz krzesła w tym ciemnym kolorze świetnie będą kontrastować ze śnieżnobiałymi ścianami oraz sufitami pomieszczeń. W przypadku rolet sprawdzą się zarówno stonowane kolory klasyczne, jak również kolory jaskrawe, które świetnie mogą rozświetlić wnętrze pomieszczenia. Korzystnie wyglądać będą w takiej aranżacji skórzane sofy, kanapy o prostych kształtach i szarych kolorach.

Polecane okna w promocyjnych cenach

W budownictwie jednorodzinnym dużą popularnością cieszą się także przesuwne okna i drzwi tarasowe. Drzwi na taras w kolorze złoty dąb to znakomite uzupełnienie minimalistycznego stylu nowoczesnego. Jako dodatki do takich okien i drzwi sprawdzą się metalowe wazony oraz inne elementy w kolorach metalu i szarości.

Okna złoty dąb wyróżniają się stylem. Są bardzo dobrej jakości, brązowy kolor pasuje do stylu klasycznego
Okna złoty dąb - ceny, opinie, zdjęcia, najlepsi producenci, porady

Okna w kolorze złoty dąb sprawdzają się także w sytuacji, gdy chcemy urządzić biuro w stylu nowoczesnym. W takim przypadku również powinniśmy postawić na minimalizm oraz kontrast. Sprawdzą się tu nowoczesne meble biurowe o prostych kształtach, w ciemnej kolorystyce, białe ściany i sufity oraz rolety w żywych kolorach lub żaluzje. Jak najlepiej zastosować plastikowe okna w kolorze złoty dąb najlepiej zobrazują zdjęcia z realizacji tego typu projektów.

Okna w kolorze złoty dąb - ceny, wiodący producenci

Okna plastikowe w kolorystyce złoty dąb produkowane są między innymi przez takie wiodące firmy jak Oknoplast czy Drutex. Oknoplast to polski producent okien, który zaoferuje zwykłe, tradycyjne okna PCV w kolorze złoty dąb oraz przesuwne drzwi tarasowe, balkonowe w tym kolorze. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innego czołowego producenta okien z PCV, firmy Drutex. Wśród produktów firmy Drutex można wybrać zarówno zwykłe okna plastikowe w tym kolorze, jak również balkonowe okna rozsuwane w kolorystyce złoty dąb. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Plastikowe okna w kolorze złoty dąb od firmy Oknoplast to koszt od ok. 950 zł za pojedyncze okno. Z kolei plastikowe przesuwne okna tarasowe złoty dąb tego producenta to koszt sięgający nawet 15 000 zł. Zdecydowanie niższe ceny osiągają okna PCV innego uznanego producenta, firmy Drutex. Cena zwykłych okien plastikowych złoty dąb od firmy Drutex zaczynają się już od ok. 660 zł za pojedyncze okno. Natomiast plastikowe drzwi balkonowe rozsuwane tej firmy w kolorze złoty dąb można nabyć od ok. 2000 zł.

Okna plastikowe mają wiele zalet wynikających z konstrukcji takich okien, jak również z materiału, z jakiego są wykonywane. Tworzywo sztuczne daje wiele możliwości. Trzeba jednak przyznać, że typowe okna PCV w kolorze białym mogą wyglądać nieco surowo. Naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i inwestorów wychodzą producenci okien plastikowych i oferują różną ciekawą kolorystykę okien. Współcześnie okna plastikowe mogą do złudzenia przypominać okna drewniane. Jednym z kolorów, jaki producenci okien PCV proponują swoim użytkownikom jest kolor złoty dąb, przypominający ciemne drewno.

ikona podziel się Przekaż dalej