Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ciepłych okien?

Współczynnik izolacji termicznej określany jest symbolem  Uw. Wszystkie okna spełniające europejskie normy jakościowe muszą posiadać takie oznaczenie, dzięki czemu łatwiej nam wybrać okno, które zapewnia najlepszą izolację termiczną. Wybierając okna o najlepszych parametrach izolacyjnych powinniśmy zwrócić uwagę na kilku wiodących producentów, zapewniających wysoką jakość wykonania oraz wysokie parametry techniczne okien.

Poszukując energooszczędnych okien powinniśmy pamiętać, że zarówno modele wykonane z aluminium, jak i drewna charakteryzują się zbliżonymi parametrami technicznymi, a różnice pomiędzy poszczególnymi odpowiednikami są bardzo niewielkie.

Okna PCV o najlepszej izolacji to sposób na znaczne zmniejszenie strat ciepła w domu. Wybór bywa czasami dość trudny, ale warto się nad tym zastanowić przy kupowaniu mebli
Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Znacznie ważniejszy jest współczynnik izolacji termicznej Uw na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Możemy przyjąć, że im współczynnik jest niższy, tym lepszą izolację gwarantują okna. Wysokiej jakości okna osiągają Uw na poziomie 0,8 W/m2K lub niżej.


Polecane okna w promocyjnych cenach

Podczas rozmowy ze sprzedawcą upewnijmy się, że wyliczony współczynnik Uw dotyczy całego okna, a nie tylko szyby, ramy okiennej czy skrzydeł. Wyliczenie Uw dla pojedynczego elementu to częsty sposób na wprowadzenie klienta w błąd. Sugeruje się w ten sposób, że współczynnik izolacji termicznej jest znacznie lepszy od realnego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem najlepszych producentów okien o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Jednocześnie przypominamy, że koszty zakupu i montażu okien można obliczyć na przykład na kalkulatorze kosztów remontu salonu.

Okna PCV są najczęściej wybieranymi oknami w Polsce. Tanie, lekkie, łatwe w montażu i naprawdę dobrze izolujące - mają świetne parametry.
Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Miejsce I – Pomorska Fabryka Okien M

Loog Pomorskiej Fabryki Okien M&SOkna o najlepszej izolacji termicznej znajdziemy w Pomorskiej Fabryce Okien M&S. Co prawda nie są to produkty najtańsze, jednak charakteryzują się  znakomitymi parametrami izolacyjnymi i są w stanie znacząco zmniejszyć ubytek energii cieplnej podczas zimy. Najlepszymi właściwościami izolacyjnymi odznaczają się produkty z serii Tytanowe Termo, które są polecane dla najbardziej wymagających użytkowników.

Miejsce II – Termo Profil

Logo producenta ciepłych okien Termo Profil

Poszukując ciepłych okien powinniśmy zwrócić też uwagę na ofertę firmy Termo Profil. Jest  ona renomowanym producentem stolarki PCV i aluminium. W ofercie firmy znajdziemy wiele modeli okien o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Co ciekawe, produkty oferowane przez Termo Profil są sprzedawane w dość atrakcyjnej cenie i zapewniają wysoki komfort użytkowy.

Miejsce III – OKNOPLAST Kraków

Producent okien o bardzo dobrej termoizolacji OKNOPLASTKolejna firmą specjalizującą się w produkcji energooszczędnych okien jest OKNOPLAST Kraków. Jest to kolejny producent okien o bardzo atrakcyjnych parametrach izolacyjnych. Dzięki zautomatyzowaniu procesu produkcyjnego okna wykonane przez OKNOPLAST Kraków stanowią połączenie przystępnej ceny oraz wysokiej jakości wykonania. Wiele modeli okien oferowanych przez ową firmę posiada bardzo dobry stopień izolacji termicznej i nadaje się do zamontowania w energooszczędnych pomieszczeniach.

Miejsce IV - DRUTEX

Producent okien o wysokich parametrach termoizolacyjnych DRUTEXCzwartą firmą na którą warto zwrócić uwagę jest DRUTEX S.A. produkujący okna o dobrych parametrach termoizolacyjnych. W ofercie handlowej znajdziemy zarówno okna z niższej jak i z wyższej półki. Jeśli zwrócimy uwagę na współczynnik Uw i porozmawiamy z kompetentnym sprzedawcą, wówczas łatwo nam będzie kupić dobre okna tej firmy w przystępnej cenie.

 Jednocześnie przypominamy o możliwości obliczenia kosztów montażu okien w Kalkulatorach Budowlanych.

ikona podziel się Przekaż dalej