Drzwi i Okna Petecki - najważniejsze informacje i cennik

Grupa Petecki działa na rynku stolarki drzwiowej i okiennej już od roku 1995 i została założona przez Ignacego Peteckiego, od którego nazwiska pochodzi nazwa firmy. Ten polski producent wytwarza okna oraz drzwi z PVC i aluminium. Warto zaznaczyć, że firma ta zbiera bardzo dobre opinie i cieszy się ogromnym uznaniem również poza granicami kraju, zbierając świetne recenzje między innymi w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, w Czechach oraz na Węgrzech.

Cennik okien Petecki zależy od wielu czynników. Cena będzie zależeć przede wszystkim od modelu okna, jego wymiarów, parametrów oraz od dodatkowego wyposażenia. Cennik podstawowych okien Petecki w standardowych wymiarach zaczyna się od ok. 800 zł - 1000 zł. W przypadku, gdy również chcemy zamówić montaż okien Petecki, cena wzrośnie o ok. 50 zł za każde okno, jeżeli natomiast zdecydujemy się także na demontaż starych okien, ceny wzrosną o kolejne 50 zł za każde jedno okno. Montaż okien Petecki w całym mieszkaniu to koszt od ok. 5 000 zł - 6 000 zł, który zależny jest od ilości okien w mieszkaniu, od tego czy zamawiamy montaż nowych okien z demontażem starych. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Petecki - okna PCV

Okna Petecki Future Design 86 MD

Wśród okien z tworzyw sztucznych Petecki bardzo dobre parametry posiadają okna linii Future Design 86 MD. Jest to produkt najwyższej klasy premium, który oparto na profilu Rehau Geneo. Okna tej linii wykonane są z tworzywa kompozytowego Rau-Fipro, który powstaje na bazie włókna szklanego. Okna tej linii mają szerokie zastosowanie w nowoczesnych domach pasywnych i niskoenergetycznych.

Okna te posiadają parametry, które spełniają najwyższe oczekiwania. System Rehau Geneo pozwala na uzyskanie świetnej klasy efektywności energetycznej. Okna te posiadają profile sześciokomorowe z szerokością montażu 86 mm. Okna te posiadają również dodatkową uszczelkę środkową, która pozwala na zachowanie doskonałej szczelności produktu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o oknach PCV.

Okna Petecki Future Line 82 MD

Innym produktem firmy cieszącym się dużym uznaniem jest linia okien PCV Future Line 82 MD. Są to okna dedykowane dla budownictwa pasywnego. Umożliwiają one zagospodarowanie dużej powierzchni szklanej, która z kolei pozwala na uzyskanie ciepła pochodzącego z promieniowania słonecznego.

W oknach tej linii zastosowano pakiet trzyszybowy o znakomitych parametrach. Okna te mają profile takie jak okna VEKA, siedmiokomorowe profile Softline 82 MD od firmy VEKA. Okna tej serii charakteryzuje klasyczne wzornictwo i świetne parametry termoizolacyjne.

Okna Petecki Future Class 82 MD

Okna PCV serii Future Class 82 MD charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz doskonałymi parametrami izolacji cieplnej. Przeznaczone są one przede wszystkim dla budownictwa niskoenergetycznego oraz pasywnego.

Okna tej linii posiadają specjalną konstrukcję sześciokomorową oraz dodatkową uszczelkę środkową, która pozwala na osadzenie pakietu szybowego głęboko. Okna tej linii cechują się dużą elegancją, posiadając zaokrąglony kształt profili, pochodzący z systemu BluEvolution 82 MD. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Okna Petecki Excellent Class 82 MD

Kolejną propozycją firmy Petecki cieszącą się doskonałą opinią są okna z tworzywa sztucznego serii Excellent Class 82 MD. Okna te optymalnie łączą elegancki wygląd oraz najlepsze parametry ochrony cieplnej. Są one dedykowane dla budownictwa pasywnego oraz niskoenergetycznego.

Okna Petecki z PCV występują w wielu bardzo ciekawych kolorach. Oferta jest bardzo szeroka, zbiera świetne opinie.
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie

Okna serii Excellent Class 82 MD posiadają sześciokomorową konstrukcję z dodatkową środkową uszczelką, która pozwala na osadzenie pakietu szybowego bardzo głęboko. Cechą charakterystyczną dla tych okien jest duża elegancja i estetyka, którą zapewnia zaokrąglony kształt systemu BluEvolution 82 MD. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna Petecki Excellent Line 76 MD

Okna PCV serii Excellent Line 76 MD są oparte o system okienny Softline 76. Okna tej linii charakteryzują się głębokością zabudowy wynoszącą 76 mm. Okna te posiadają stalowe wzmocnienia wkomponowane w ramę, które wykonane są z zamkniętego profilu 30 mm  x 30 mm. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo, obniżając ryzyko włamania. Wzmacnia ono także konstrukcję okna.

Okna tej linii wykazują świetne parametry zarówno termiczne, jak i mechaniczne. Zamontowano w nich także uszczelkę w ramie, dzięki czemu charakteryzują się one doskonałą ochroną termiczną oraz akustyczną. Posiadają one także listwy przyszybowe, które zlicowane są z zarówno z profilami ramy, skrzydła, jak i słupka.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Okna Petecki Impressive Line 70 P

Okna z tworzyw sztucznych serii Impressive Line 70 P produkowane są podobnie jak okna VEKA w oparciu o profile Perfectline. W modelu tym zastosowano skrzydła oraz ościeżnicę o surowych prostych kształtach, dzięki czemu charakteryzują się one klasycznym wyglądem. Okna te świetnie komponują się ze stylem minimalistycznym.

Właściwości statyczne oraz wytrzymałość tych okien zapewnia zamknięte wzmocnienie stalowe. Dostępne są różne kształty, kolory oraz warianty pakietów szybowych w tej serii okien Petecki. Najczęściej wybierane są one do domów jednorodzinnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z poradami na temat montażu okien.

Okna Petecki Impressive Line 70 O

Kolejną propozycją okien PCV od firmy Petecki są okna serii Impressive Line 70 O. Oparte są one o profil VEKA Perfectline Oval, dzięki czemu posiadają świetne właściwości takie jak okna VEKA. Okna tej linii charakteryzują się skrzydłem półzlicowanym z ramą. Posiadają one mocno zaokrągloną krawędź skrzydła oraz lekko zaokrągloną krawędź ramy.

Okna tej linii posiadają także jednolite wykończenie od wewnątrz i zewnątrz. Ścianki cechują się grubością 3 mm. Można wybierać spośród kilku różnych szybowych pakietów. W linii tej dostępnych jest ponad 40 kolorów. Okna te mają świetny współczynnik termicznej izolacyjności.

Okna Petecki Impressive Line 70 +

Okna Petecki wykonane z PCV to także seria Impressive Line 70 +. Okna te posiadają nowoczesne kształty wykonane na profilu VEKA. Posiadają one bardzo dobre rozwiązania techniczne, świetną funkcjonalność oraz energooszczędny pakiet szybowy.

Okna te dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i w różnych kształtach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb i gustów użytkowników. Sprawdzają się one szczególnie jako okna do domów jednorodzinnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Okna Petecki Impressive Class 73 P

Impressive Class 73 P to kolejna propozycja okien PCV od firmy Petecki. Produkowane są one w oparciu o profil AD Brugmann. Okna te są bardzo szczelne oraz ciepłe. Gwarantuje to optymalna szerokość komór profilu, a także dodatkowa bariera ochronna, którą zapewniają oporowe uszczelki dwukomorowe.

Okna tej serii posiadają nowoczesne i proste kształty, dzięki czemu idealnie pasują do stylu minimalistycznego. Bardzo często wybierane są do budownictwa jednorodzinnego. Posiadają różne wersje kolorystyczne.

Okna Petecki Impressive Class 73 O

Okna PCV firmy Petecki to także linia Impressive Class 73 O. Okna te oparto o profil Artline firmy Brugmann. Produkt ten pozwala na obniżenie zużycia energii. Okna tej linii posiadają skrzydło półlicujące oraz zaokrągloną ramę. Charakteryzują się także szeroką ofertą listew przyszybowych. Mają one ścianki o grubości 3 mm, które wykonane są z polichlorku winylu. Spełniają one wszelkiego rodzaju normy ekologiczne oraz budowlane.

Okna te mają szeroki wybór kolorów oraz pakietów szybowych. Cechują się świetnym współczynnikiem izolacyjności termicznej. Okna te stosowane są zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym.

Aluminiowe okna Petecki to świetne, chociaż trochę kosztowne rozwiązanie. Zbierają dobre opinie, a oferta jest bardzo szeroka.
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie

Petecki - okna aluminiowe

Okna Petecki ALU Future Line MB 104

Te okna aluminiowe cechuje bardzo wysoka izolacyjność i dzięki temu spełniają one kryteria budownictwa pasywnego. Okna te mają głębokość zabudowy 104 mm dla skrzydła i 95 mm dla ramy. Konstrukcje te są wytrzymałe oraz szczelne na powietrze i wodę. Mają także świetne parametry izolacji akustycznej. Można w nich stosować szeroki zakres szklenia do 81mm. Posiadają szeroką uszczelkę centralną i trzykomorową konstrukcję profili.

Okna Petecki ALU Future Line Star 90

Okna tej linii sprawdzają się w budynkach pasywnych i niskoenergetycznych. Posiadają system aluminiowy w najwyższej klasie Premium, przekładkę termiczną o głębokości 45 mm i uszczelkę centralną. Głębokość zabudowy dla ramy wynosi 90 mm a dla skrzydła 99 mm. Okna te charakteryzują się wysoką szczelnością cieplną oraz akustyczną.

Okna Petecki ALU Excellent Line MB 86

Okna tej serii dedykowane są dla budownictwa pasywnego oraz do termomodernizacji. Charakteryzują się zakresem szklenia do 67 mm. Stosowane są w nich szyby jedno- oraz dwukomorowe.  Posiadają one szeroką przekładkę termiczną i innowacyjną dwukomponentową uszczelkę centralną.

Okna Petecki ALU Excellent Superial 75

Okna aluminiowe tej serii posiadają duży zakres profili i kształtowników, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych gustów i zapotrzebowania. Charakteryzują się świetną energooszczędnością i termomodernizacją. Można komponować z nich różne kształty zarówno prostoliniowe, jak i skomplikowane konstrukcje łukowe. Do wyboru mamy także różne okucia.

Okna Petecki ALU Impressive Line MB 60

Okna te oparte są o profil firmy Aluprof. Posiadają trójkomorowy układ, który ma przegrodę termiczną z poliamidu oraz włókna szklanego. Zapewnia to sztywność oraz odporność na odkształcenia. W oknach tej serii zastosowano specjalny wkład izolujący w centralnej komorze. Okna te mają wysokie parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej.

Okna Petecki ALU Impressive Imperial 65

Okna tej serii to konstrukcja trójkomorowa. Posiadają one przekładkę termiczną o szerokości 24 mm, która wykonana jest z poliamidu i włókna szklanego. Charakteryzują się one dużą paroizolacją i uszczelnieniem. Można stosować różne warianty wykończenia.

Petecki - inne produkty

Firma Petecki to przede wszystkim producent stolarki drzwiowej i okiennej, który zbiera bardzo dobre opinie na forum międzynarodowym. Do flagowych produktów tej firmy należą okna i drzwi z aluminium i PCV. Petecki ma także w swojej ofercie bramy garażowe, aluminiowe systemy fasadowe, zewnętrzne rolety aluminiowe oraz najwyższej klasy automatykę do obsługi drzwi, okien, rolet i bram.

Firma Petecki to polski producent stolarki drzwiowej i okiennej z PCV oraz aluminiowych. Dzięki bardzo dobrym parametrom, solidnemu wykonaniu i doskonałej obsłudze, produkty tej firmy mają uznanie nie tylko na rynku polskim, ale również w wielu krajach europejskich. Na te dobre opinie firma Petecki pracowała latami, dostarczając klientom najlepszej jakości produkty, dostępne w wielu wariantach. Dlatego każdy użytkownik, niezależnie od pojemności portfela, zawsze znajdzie odpowiednie dla siebie produkty.

ikona podziel się Przekaż dalej