Jakie okna do domu jednorodzinnego można wybrać? Popularne rodzaje

W sprzedaży producentów znajdziemy najróżniejsze rodzaje okien. Niektóre z nich nadają się do montażu na dachu (okna połaciowe), inne będą przeznaczone do typowego montażu na ścianach zewnętrznych. Jednym z głównych kryteriów podziału okien okazuje się materiał wykorzystany do produkcji ramy. Które z nich będą najlepsze?

Okna plastikowe z PVC – to okna z polichlorku winylu PVC (potocznie zwanego PCV), wyróżniające się dużą odpornością i łatwością do utrzymania w czystości. Wyższej klasy produkty na ogół zyskują dobre opinie i spełniają wysokie normy termoizolacyjności. Co ciekawe, okna z PCV nie wymagają konserwacji, a ich atutem okazuje się atrakcyjna cena. Dużym atutem jest także szeroka dostępność modeli i wybarwień ramy.

Okna drewniane – to rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na efektownym wyglądzie okien i dobrych parametrach termoizolacyjnych. Do produkcji ram stosuje się drewno klejone warstwowo. Dobrej jakości okna są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych i zmiany temperatur. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla inwestorów ceniących naturalne rozwiązania. Możemy wybrać pomiędzy wieloma kolorami i kształtami. W ofercie producentów znajdziemy różnorodne rodzaje okien drewnianych. Ich głównym mankamentem może okazać się wyższa cena (w porównaniu do okien PCV) oraz konieczność dokładnej pielęgnacji. Drewniana rama może też wymagać konserwacji, którą przeprowadzamy raz na kilka lat.

Okna aluminiowe – to kolejna odpowiedź na pytanie, jakie okna do domu jednorodzinnego sprawdzą się najlepiej. Ramy wykonane z aluminium są lekkie i bardzo odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Materiał świetnie sprawdza się przy dużych przeszkleniach. Podobnie jak PCV, jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i nie wymaga konserwacji. Słabszej jakości okna z ramą aluminiową mogą posiadać gorsze parametry termoizolacyjne. W ofercie producentów przybywa produktów o wysokiej klasie izolacyjności. Rama może być wybarwiona na dowolny kolor, a najlepsze okna zyskują dobre opinie inwestorów. Okna aluminiowe możemy wybrać zarówno do budynków nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Jakie okna do domu jednorodzinnego kupić? Sprawdzamy najlepsze modele i ich opinie

Czy warto wybrać okna OKNOPLAST? Popularne modele, przegląd oferty sprzedaży

Aby wybrać dobre okna do domu jednorodzinnego, warto porównać ofertę przynajmniej kilku producentów. Jedną z bardziej znanych i docenianych marek jest OKNOPLAST, oferujący okna PCV i aluminiowe. Które z nich warto kupić? Poniżej omawiamy kilka wybranych modeli, które posiadają najlepsze opinie wśród klientów.

  • Okna OKNOPLAST Prisomatic – to produkty z pięciokomorową ramą PCV, z profilu klasy A. Okna OKNOPLAST Prisomatic posiadają współczynnik Uw na poziomie 0,8 W/m2K. i pakietem dwuszybowym z Ug = 0,5 W/m2K.
  • Okna OKNOPLAST Winergetic Premium – popularne rodzaje okien PCV, zdobywające dobre opinie inwestorów. Na uwagę zasługuje 7 komorowy profil oraz wysoka izolacja termiczna. Okna OKNOPLAST Winergetic Premium zapewniają współczynnik Uw na poziomie 0,76 W/m2K.
  • Okna OKNOPLAST Winergetic Premium Passiwe – to najlepsze okna, które można kupić do pasywnych domów jednorodzinnych. 7 komorowy profil PCV i trzyszybowy pakiet zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną. Współczynnik Uw wynosi jedynie 0,6 W/m2K, co odpowiada normom stawianym budownictwu pasywnemu.
  • Okna OKNOPLAST Prolux – do dobrej jakości modele okien o zwiększonej powierzchni szyby. Według producenta okna dają do 22% więcej światła niż standardowe modele z PVC. W oknach Prolux zastosowano ruchomy słupek z klamką centralną. Na uwagę zasługuje także izolacja termiczna. Okna Prolux posiadają współczynnik Uw na poziomie 0,9 W/m2K. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jakie okna drewniane wybrać.

Jakie okna do domu jednorodzinnego wybrać? Przykładowe modele marki Drutex

Inwestorzy chcący kupić dobre okna do domu jednorodzinnego, mogą przyjrzeć się ofercie marki Drutex. Jest to kolejny popularny producent okien PCV, drewnianych i aluminiowych. W jego ofercie znajdziemy produkty na każdą kieszeń, nadające się zarówno do budynków energooszczędnych, jak i pasywnych. Poniżej omówimy wybrane modele, które posiadają bardzo dobre opinie wśród klientów.

  • Okna DRUTEX Iglo Energy – to 7 komorowe okna PVC zapewniające bardzo dobry poziom izolacji akustycznej i termicznej. Współczynnik Uw okien to 0,79 W/m2K ze wzmocnieniem stalowym i pakietem szybowym Ug 0,5 W/m2K. Przestrzenie pomiędzy szybami zostały wypełnione argonem, co pozwoliło na uzyskanie bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych.
  • Okna DRUTEX Iglo Energy Classic – kolejna opcja, którą możemy kupić do energooszczędnego domu jednorodzinnego. Okna marki DRUTEX zostały wyposażone w 7 komorowy profil oraz pakiet trzyszybowy. Na uwagę zasługuje współczynnik Uw na poziomie 0,93 W/m2K wraz z pakietem szybowym Ug 0,5 W/m2K.
  • Okna DRUTEX Softline – to eleganckie okna drewniane, które możemy kupić bezpośrednio u producenta. Softline to seria o klasycznym wyglądzie i dobrych parametrach technicznych. W standardzie znajdziemy profil dwuszybowy o grubości 24 mm. Co ciekawe, istnieje też możliwość zamówienia pakietów trzy i czteroszybowych. Współczynnik Uw w oknach standardowych utrzymuje się na poziomie 0,8 W/m2 K, przy zastosowaniu pakietu szybowego Ug 0,5 W/m2K.
  • Okna aluminiowe DRUTEX MD-70 – to nowoczesne rozwiązanie, które można kupić w kilku wersjach wykończenia. Standardowe profile posiadają trójkomorową budowę o głębokości ościeżnicy 70 mm i 79 mm w przypadku skrzydła. Przegroda termiczna została wykonana z polimidu z włóknem szklanym. W ofercie producenta znajdują się pakiety szybowe do 55 mm. Standardem jest pakiet jednokomorowy ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug w zakresie 1,0 W/m2K. Pakiet trzyszybowy posiada współczynnik Ug – 0,5 W/m2K. Inwestorzy szukający najbardziej energooszczędnych rozwiązań mogą zainteresować się oknami MD-70 z pakietem 4 szybowym, z kryptonem. Współczynnik przenikania ciepła przez pakiet szybowy to jedynie 0,3 W/m2K.
ikona podziel się Przekaż dalej