Najlepsi producenci okien w Polsce

Przy wyborze okien kluczowe są preferencje i wymagania klienta. Poszukując najlepszych okien spełniających nasze indywidualne oczekiwania powinniśmy zapoznać się z ofertą dziewięciu wiodących producentów, którzy działają w Polsce. Owi producenci przedstawiają bardzo szeroką ofertę handlową i są w stanie zaspokoić nawet dość nietypowe oczekiwania. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem producentów okien.

Miejsce I – OKNOPLAST Kraków

Logo producenta okien OKNOPLASTPierwsze miejsce zajmuje duża i renomowana firma OKNOPLAST Kraków, która działa na polskim i europejskim rynku już od ponad dziesięciu lat. Zautomatyzowany proces produkcyjny zapewnia bardzo wysoką jakość wszystkich produktów i sprawia, że są one dostępne w stosunkowo przystępnej cenie.

OKNOPLAST Kraków otrzymał już wiele prestiżowych wyróżnień, między innymi nagrody Złotego Lauru Klienta, Lidera Rynku, Solidnej Firmy. Jest to dowód na to, iż firma cieszy się powszechnym uznaniem i jest w stanie zaspokoić oczekiwania klientów.

W ofercie sprzedażowej OKNOPLASTU znajdziemy wszystkie rodzaje i modele okien, które z łatwością możemy zamówić i idealnie dopasować do własnych potrzeb. Lepsze jakościowo modele zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, a ponadto wyglądają dość efektownie.

Miejsce II – DRUTEX S.A.

Producent okien DRUTEXDrugie miejsce zajmuje firma DRUTEX S.A. w której możemy zamówić zarówno dobre jakościowo okna PCV, okna drewniane jak i elementy aluminiowej stolarki okiennej.

Firma daje gwarancje bardzo wysokiej jakości, podczas produkcji stosuje zaawansowaną technologicznie obróbkę i cieszy się bardzo dużą popularnością.

Zamawiając okna firmy DRUTEX SĄ, zyskujemy pewność, iż produkty są fachowo wykonane a ich jakość jest bardzo wysoka.

Miejsce III – Termo Profil

Logo producenta okien Termo ProfilKolejne miejsce zajmuje znana firma Termo Profil, specjalizująca się w produkcji stolarki PCV i aluminium. Dzięki zaawansowanej technologii stosowanej przy produkcji oraz dzięki użyciu bardzo dobrych jakościowo materiałów firma Termo Profil jest jednym z najważniejszych liderów produkcji okien PCV.

Jej produkty odznaczają się bardzo dobrą izolacją termiczną oraz akustyczną. W ofercie znajdziemy najróżniejsze modele okien o standardowych wymiarach. Jeśli nasze wnęki okienne są dość nietypowe, nie ma problemu z indywidualnym zamówieniem.

Miejsce IV – Eko-Okna

Logo producenta okien EKO OKNAPoszukując dobrych jakościowo okien za rozsądną cenę warto zajrzeć również na stronę internetową firmy Eko-Okna. Jest to doświadczona i sprawdzona firma, zajmująca się produkcją drzwi i okien PCV.

Proces produkcyjny odbywa się przy użyciu bardzo dobrych jakościowo profili ALUPLAST, co jest dowodem bardzo wysokiej jakości. Warto także zaznaczyć, iż okna produkowane przez tą firmę spełniają wszystkie europejskie normy, posiadają certyfikat CE, są bardzo trwałe i zapewniają wysoki poziom izolacji.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Miejsce V – MS więcej niż OKNA

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje popularna firma MS więcej niż OKNA, produkująca okna o zaskakująco dobrej izolacji termicznej i akustycznej. Co ciekawe, jest to jedyna firma, która w produkcji seryjnej stosuje najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne. Okna produkowane przez firmę MS więcej niż OKNA mogą być wprawdzie nieco droższe, jednak ich jakość jest bardzo wysoka. Z całą pewnością są to produkty skierowane do najbardziej wymagających klientów.

Zaawansowane technologicznie okna firmy MS są bardzo żywotne i bez problemu wytrzymają kilkadziesiąt lat. Dzięki bardzo dobrej izolacji termicznej stolarki można zmniejszyć koszty związane z zapotrzebowaniem na energię grzewczą. Z kolei bardzo dobra izolacja akustyczna zapewnia większy komfort i jest szczególnie przydatna jeśli nasze mieszkanie czy dom znajduje się nieopodal ruchliwej ulicy.

Miejsce VI - Witraż

Logo producenta okien - firmy WitrażOsoby poszukujące niestandardowych rozwiązań powinny zapoznać się z ofertą Białostockiej firmy Witraż. Jest to bardzo duży producent okien drewnianych, aluminiowych oraz PCV.  Szeroka oferta idzie tu w parze z bardzo dobrą jakością wykonania, dzięki czemu firma Witraż z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i cieszy się zaufaniem coraz szerszej grupy klientów.

Okna wyprodukowane przez tą firmę posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, są zgodne z europejskimi normami jakościowymi, a dodatkowo zdobyły renomowany certyfikat jakości Q-ZERT, przyznawany przez Europejski Instytut Techniki Budowlanej w Rosenheim.

Miejsce VII – SOKÓŁKA Drzwi i Okna

Logo jednego z producentów okien i drzwi - firmy SokółkaSiódme miejsce w rankingu zajmuje firma SOKÓŁKA Okna i Drzwi. Jest to jedna z najstarszych polskich firm produkujących okna drewniane, skandynawskie oraz drewniano-aluminiowe. W ofercie sprzedażowej znajdziemy dość dużo modeli i rodzajów okien, które spełniają wyśrubowane normy jakościowe.

Niestety w ofercie firmy SOKÓŁKA nie znajdziemy okien wyprodukowanych w całości z aluminium, co znacznie zmniejsza różnorodność oferty. Na szczególną uwagę zasługują drewniane okna z serii ELITE, które stanowią połączenie przystępnej ceny oraz bardzo wysokiej jakości wykonania. W modelach ELITE zastosowano bardzo skuteczne rozwiązania technologiczne, które zapobiegają utracie energii grzewczej i sprawiają, że wnętrza stają się bardziej energooszczędne.

Miejsce VII – Śląska Fabryka Okien KNS

Logo producenta okien KNSNa przedostatniej pozycji rankingu wiodących producentów okien znajduje się renomowana Śląska Fabryka Okien KNS. W ofercie sprzedażowej przeważają tradycyjne okna PCV, które są dość dobre jakościowo i zapewniają odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną.

Największą popularnością cieszą się okna z serii Revento, które stanowią połączenie bardzo atrakcyjnej ceny oraz dobrej jakości. Niestety w ofercie KNS nie znajdziemy okien drewnianych ani drewniano-aluminiowych.

Miejsce VIII - PETECKI

Logo producenta okien PETECKIDziewiąte miejsce rankingu zajmuje prężnie rozwijająca się firma PETECKI, w której znajdziemy wiele ciekawych i funkcjonalnych okien z aluminium. Warto zaznaczyć, iż dzięki zaawansowanym procesom technologicznym firma PETECKI oferuje dobre jakościowo produkty w dość atrakcyjnej cenie. Niestety w ofercie sprzedażowej trudno jest znaleźć okna wykonane z drewna bądź połączenia drewna i aluminium.

Dużą popularnością cieszą się aluminiowe okna trzykomorowe oparte na technologii System CS 38-SL. Owe produkty są sprzedawane w bardzo atrakcyjnej cenie. Musimy jednak pamiętać, że okna trzykomorowe zapewniają znacząco mniejszą izolację termiczną oraz akustyczną.

ikona podziel się Przekaż dalej