MS Okna i Drzwi - najważniejsze informacje, ceny okien MS

Do najlepszych polskich producentów stolarki okiennej należy Pomorska Fabryka Okien MS Okna i Drzwi. Firma ta produkuje okna zarówno na rynek polski, jak i europejski oraz do Kanady i USA i cieszy również międzynarodowym uznaniem.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż firma ta produkuje nie tylko same okna i drzwi najlepszej jakości. Można również zakupić różnego rodzaju akcesoria okienne jej produkcji jak na przykład rolety i moskitiery. Dostępne są również aluminiowe okiennice od MS Okna i Drzwi, blaty kuchenne oraz schody. Jedna z firm córek, która wchodzi w skład grupy MS Okna i Drzwi zajmuje się również produkcją klejonki do okien z drewna sosnowego.

Ceny okien MS zaczynają się już od ok. 400 zł. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli zamówimy montaż tych okien, to cennik wzrasta o dodatkowe ok. 50 zł za każde okno, a cennik z demontażem to kolejne ok. 50 zł za każde okno. Gdy chcemy wyposażyć całe mieszkanie w okna tej firmy musimy się liczyć w wydatkiem od ok. 4500 zł w mieszkaniu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

MS Okna i Drzwi - oferta okien

Okna MS evolution [pasywne]

Jednym z produktów, które ma w ofercie ten producent są okna serii MS evolution [pasywne]. Są to okna wykona z PCV. Gwarantują one doskonałą izolacją cieplną oraz akustyczną. Stosowane są one do domów pasywnych. Posiadają świetne parametry techniczne, między innymi sześciokomorowe profile PCV.

Stosowane są tutaj wzmocnienie termiczne z profili usztywniających. Produkowane są z kompozytu szklanego, kształtowników stalowych oraz piany poliuretanowej. Kształtowniki usztywniają konstrukcję okien, natomiast materiały PCV ją stabilizują. Dodatkowym usztywnieniem jest kompozyt poliestrowo szklany, który uzyskiwany jest w technologii pultruzji. Piana poliuretanowa zapewnia izolację cieplną oraz stabilizację konstrukcji.

Konstruowane są z profili niemieckich Salamander. Okna tej linii produkowane są w dwóch wariantach: standard, ze skrzydłem półzlicowanym oraz classic ze skrzydłem płaskim. Można również zdecydować się na dodatkowe wyposażenie tych okien w różnych opcjach za dodatkową opłatą. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Okna MS evolution [82]

Okna serii MS evolution [82] mają bardzo podobną charakterystykę i walory do okien serii MS evolution [pasywne]. Posiadają one masywne zaokrąglone profile PCV, które są sześciokomorowe oparte o profile Salamander. Ich szerokość wynosi 82 mm.

Nowoczesne szyby, które zastosowano w tych oknach mają bardzo wysoki poziom przepuszczalności światła i energii słonecznej, natomiast bardzo niski poziom przepuszczalności ciepła. Powoduje to, że pomieszczenia są dobrze oświetlone i zarazem dobrze chronione przed zimnem z zewnątrz.

Posiadają one komfortowe okucia oraz trzy zaczepy antywłamaniowe. Istnieje również możliwość wybrania dodatkowego opcjonalnego wyposażenia tych okien. Bardzo popularne są okleiny drewnopodobne, które skutecznie imitują prawdziwe drewno. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach dachowych firmy Fakro?

Okna MSline

Innym bardzo popularnym produktem od tego producenta i mającym świetne opinie jest linia MSline. Okna tej linii tworzone są niemieckich profili pięciokomorowych Salamander, które mają szerokość 73 mm.

Okna te mają potrójną szybę, która zapewnia doskonałą izolację cieplną. Zaopatrzone są one ciepłe ramki. Okna serii MSline posiadają bardzo jasne szyby, które znakomicie doświetlają wnętrza pomieszczeń.

Produkt ten zakupić można z dwiema listwami przyszybowymi do wyboru: prostą kanciastą lub zaokrągloną. Ta pierwsza listwa stosowana jest dla wkładu trzyszybowego. Okna tej serii dostępne są w wielu różnych opcjach dodatkowego wyposażenia. Dostępne są między innymi różnego rodzaju łączniki, usztywnienia, poszerzenia oraz profile montażowe. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Okna MSline+

Okna PCV serii MSline+ to innowacyjny produkt posiadający sześciokomorowe profile skrzydeł Salamander. Rama tych okien ma siedem komór. Posiadają one dodatkową uszczelkę na podszybiu. Skrzydło tych okien posiada trzy szyby. Profile tych okien mają szerokość 82 mm, a głębokość osadzenia szyny wynosi 22 mm.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Charakteryzują się one także sztywnym stalowym wzmocnieniem zamkniętym w ramie. Kolejnym atutem tych okien jest niski stopień przenikania ciepła. Dodatkowo wersja MD posiada uszczelkę środkową. Okna serii MSline+ mogą mieć słupek ruchomy lub stały.

Ponadto okna serii MSline+ mają najwyższą klasę energetyczną. Bardzo dużą zaletą tych okien jest możliwość dowolnego łączenia elementów, tworząc ciekawe konstrukcje i zestawy okienne. Możliwe jest również dodatkowe wyposażenie tych okien. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór oklein w różnych kolorach. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna MS to bardzo popularny producent. Bardzo ciekawe są te, które wyglądają jak drewno pomalowane na biało.
MS Okna i Drzwi - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne modele, porady przy zakupie

Okna WoodLook+

Kolejnym modelem okien w asortymencie tego producenta są okna serii WoodLook+. Okna PCV tej serii mają do złudzenia przypominać okna drewniane i mieć ich wszystkie zalety. Stąd ich nazwa. I trzeba przyznać, że bardzo trafna, gdyż okna te mają bardzo zbliżone parametry do okien drewnianych i nie tylko wyglądem je przypominają.

Podobnie jak inne okna od tego producenta wykonywane są niemieckich profilach Salamander. Szerokość tych okien wynosi 82 mm. Istnie możliwość zakupienia wersji MD wzbogaconej o dodatkową uszczelkę środkową.

Charakteryzują się one świetnym współczynnikiem przenikania ciepła, co sprawia, że świetnie izolują ciepło. Okna te posiadają pakiet bezpieczeństwa oraz pakiet komfortowych okuć. Istnieje także możliwość zakupienia okien tej serii z dodatkowym wyposażeniem. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach ze szprosami?

Okna AluLook

MS Okna i Drzwi ma także do zaoferowania okna serii AluLook. Są to okna PCV, które swoim wyglądem i parametrami mają przypominać okna aluminiowe. I z całą pewnością należy przyznać, że zabieg ten jest skuteczny.

Okna tej serii produkowane są na profilach niemieckich Salamander. Mają one szerokość 82 mm i charakteryzują się kanciastymi krawędziami. Okna te posiadają uszczelkę środkową i stalowe wzmocnienie zamknięte, które jest zgrzewane laserowo.

Do okien tej linii dopasowane są specjalne okleiny, które mają wyglądać jak powłoka aluminiowa. Dodatkowo okna z tej linii produktów dostępne są w wielu opcjach, które dopasowywane są na życzenie klienta.

Okna NIV 68 FA

Inną z propozycji tego producenta są okna drewniane NIV 68 FA. Mają one kantówkę drewnianą o grubości 72 mm. Klejona jest ona z trzech warstw drewna, z których każda ma grubość 24 mm. Dzięki temu okna te charakteryzują się zwiększoną sztywnością oraz odpornością na wypaczanie się pod wpływem temperatury i wilgoci. Ich profil ma grubość 68 mm. Produkowane są z drewna meranti lub sosnowego. Posiadają także mikrowentylację.

Okna NIV 80 FA

Okna serii NIV 80 FA mają bardzo podobne właściwości do okien serii NIV 68 FA. Podobnie jak inne okna drewniane od tego producenta są energooszczędne i bardzo estetyczne. Charakteryzują się profilem o grubości 80 mm.

Okna NIV 92 FA

Innym rozwiązaniem MS Okna i Drzwi w zakresie okien drewnianych jest model NIV 92 FA. Posiadają parametry podobne do innych okien drewnianych tego producenta. Mają one profil o szerokości 92 mm i dzięki temu zastosowano w nich wkłady trzyszybowe energooszczędne.

Okna Aluron

Koleją propozycją okien tego producenta są okna drewniano aluminiowe Aluron. Okna te posiadają ramy ościeżnic i skrzydeł wykonane z drewna. Natomiast ich strona zewnętrzna pokryta jest powłoką aluminiową.

MS Okna i Drzwi - inne produkty

Od producenta MS Okna i Drzwi można również zakupić szereg innych artykułów, między innymi akcesoria okienne i drzwiowe takie jak rolety i moskitiery. Wśród asortymentu tej firmy dostępne są także szprosy. OD MS można również zakupić aluminiowe okiennice. Pomorska Fabryka Okien MS to także drzwi wejściowe i tarasowe, drzwi podnoszono przesuwne i uchylno przesuwne. Wśród produktów dostępnych na rynku znaleźć również można drzwi i okna aluminiowe z aerożelem.

Hasło przewodnie firmy MS Okna i Drzwi „więcej niż okna” idealnie pasuje do jej profilu. Firma ata produkuje okna najwyższej jakości, ponadto dostępne są różne akcesoria okienne oraz szeroki wybór różnego rodzaju drzwi wejściowych i tarasowych. Dzięki temu firma MS ma tak znakomite opinie.

ikona podziel się Przekaż dalej