Okna Dako - najważniejsze informacje, ceny

Firma Dako powstała w roku 1994 i założona została przez braci Studzińskich. Współcześnie firma ugruntowała swoją pozycję na rynku stolarki okiennej i drzwiowej. Cieszy się ona bardzo dużą renomą zarówno w Polsce, jak również w wielu krajach europejskich i na rynkach całego świata.

Dako to przede wszystkim producent najlepszej jakości okien PCV, okien PCV aluminium, okien aluminiowych, okien drewniano aluminiowych oraz okien drewnianych. Ponadto firma ta produkuje akcesoria okienne takie jak rolety i moskitiery oraz drzwi. Produkty tej firmy cechują się bardzo wysoką jakością potwierdzoną przez różnego rodzaju certyfikaty jakości.

Cennik okien firmy Dako jest bardzo zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak rozmiary okien, materiał, z którego zostały one wykonane i różnego rodzaju parametry tych okien. Ceny podstawowych okien w standardowych wymiarach od tego producenta zawierają się w przedziale od ok. 800 zł do ok. 1000 zł. W przypadku, gdy chcemy zamówić okna z montażem cennik będzie wyższy o ok. 50 zł za każde okno, natomiast w przypadku demontażu starych okien wzrośnie o kolejne 50 zł za każde okno. Jeśli zdecydujemy się na zamówienie i montaż okien w całym mieszkaniu, to musimy się liczyć wydatkiem od ok. 5 000 zł - 6000 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Okna Dako - popularne modele

Okna PCV

Do flagowych produktów tej firmy należą modele okien z tworzyw sztucznych. Popularne modele z tego segmentu to DPQ-82 oraz DPQ-82 thermoSecure. Te modele okien PCV charakteryzują się doskonałą energooszczędnością, bardzo dużym bezpieczeństwem, które zapewnie specjalne zabezpieczenie antywłamaniowe. Posiadają one komory międzyszybowe wypełnione gazem kryptonem.

Okna te mają siedmiokomorowy profil klasy A o grubości 82 mm. W ramie umieszczono pełną stal. Okna te posiadają dwie wkładki termoizolacyjne w skrzydle i także dwie wkładki termoizolacyjne w ramie, ciepłą ramkę oraz trzy uszczelki. Okna serii DPQ-82 thermoSecure charakteryzują się ponadto podwyższoną termoizolacyjnością względem modelu podstawowego. W modelach tych dostępne są różnego rodzaju okleiny przypominające drewno. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Okna PCV aluminium

Okna wykonane z tworzywa sztucznego i aluminium to seria produktów DPQ-82 AL oraz DPQ-82 thermoSecure AL. Okna te posiadają okładzinę aluminiową zgodną z kolorystyką typową dla okien aluminiowych. Okna te cechuje doskonała energooszczędność, którą zapewnia technologia termoizolacyjna oraz bardzo dobre bezpieczeństwo, które z kolej zapewnia specjalne zabezpieczenie antywłamaniowe. Okna tej serii charakteryzuje siedmiokomorowy profil klasy A, który posiada grubość 82 mm. Rama posiada pełną stal.

Okna te charakteryzuje dwie wkładki termoizolacyjne w ramie i tak samo dwie wkładki termoizolacyjne w skrzydle oraz trzy uszczelki. Dwie skrajne uszczelki wciągane wykonane są z elastomeru EPDM, natomiast wewnętrzna uszczelka jest termozgrzewalna z TPE. Warto również podkreślić, że model DPQ-82 thermoSecure AL charakteryzuje się podwyższonymi właściwościami termoizolacyjnymi względem podstawowego modelu DPQ-82 AL. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach dachowych firmy Fakro?

Okna aluminiowe

Wśród okien aluminiowych najpopularniejszym modelem oraz mającym najlepsze parametry jest model DA-90 Thermo. Popularna jest również jego wersja narożna oznaczona symbolem DA-90 Thermo 90°. Okna tych linii cechuje wysoka energooszczędność, bardzo duża estetyka oraz wysokie bezpieczeństwo. Na tą wyjątkową estetykę wpływ mają ukryte okucia. Bezpieczeństwo uzyskiwane jest dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu antywłamaniowemu. Okna te mają zakres szklenia zakres szklenia od 23 mm do 82 mm.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze moskitiery do okien

Masz dość walki z robakami, które wlatują Ci do domu? Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Kup i zamontuj moskitiery w oknach. Moskitiery zapewnią Ci pełną ochronę przed owadami.

Charakteryzuje je umieszczenie specjalnego wkładu izolacyjnego w środkowej komorze okna. Okna te charakteryzują się trzykomorowym profilem ze skrzydłem o grubości 99 mm i ościeżnicy o grubości 90 mm. Mają one przekładki termiczne 45 mm wykonane z poliamidu, który wzmacniany jest  włóknem szklanym. W środkowej komorze umieszczono wkład izolacyjny. Maja one także trzy uszczelki wykonane z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM, stosowane są one w oknach otwieranych. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Okna Dako w salonie, zwłaszcza te aluminiowe lub drewniano-aluminiowe bardzo ładnie się prezentują. Świetnie się sprawdzają zwlaszcza w dużych pomieszczeniach.
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie

Wersję narożną DA-90 Thermo 90°cechuje brak zastosowanie profili konstrukcyjnych w narożu. Dwie szyby w narożu połączone są przy użyciu czarnego kleju, co daje ciekawy efekt linii i uwydatnia charakter naroża. Płaszczyzny szklenia są możliwe do podziału przy użyciu przewiązek i pozwala to na montaż w tych oknach rożnych typów otwierania. Posiadają one zakres szklenia w przedziale od 32 mm do 72 mm oraz wkład izolacyjny umieszczony w środkowej komorze.

Okna drewniano aluminiowe

Bardzo popularnym modelem drzwi drewniano aluminiowych jest DDA-78 AL. Okna te są innowacyjne, charakteryzuje je nowoczesny styl oraz bogactwo wyboru wyposażenia opcjonalnego. Okna tej serii łączą najlepsze cechy okien drewnianych i aluminiowych. Zewnętrzne profile aluminiowe tych okien dostępne są w dziewięciu różnych kształtach. Okna te wykonane są w nowoczesnym stylu o dużej estetyce oraz wysokim standardzie jakości.

Posiadają innowacyjną metodę suchego szklenia, czyli szyba jest tutaj osadzana na uszczelkach. Okna tej linii są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Cechują się dużą energooszczędnością oraz wysokim komfortem termicznym. Zapewniają one także dużą izolację akustyczną. Są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Profile mają grubość 78 mm i są wykonane z takich gatunków drewna jak modrzew, sosna lub meranti. Posiadają trzy uszczelki wciągane i potrójny pakiet szybowy, który wypełniony jest gazem szlachetnym. Zaopatrzone są także w mikrowentylację. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna drewniane

Okna drewniane firmy Dako również mają świetne opinie. Do najlepszych modeli okien drewnianych należą DDF 92. Okna te charakteryzuje świetna izolacja termiczna oraz akustyczna. Posiadają profil o nowoczesnej linii grubości 92 mm. Mogą być wykonane z drewna sosnowego, modrzewiowego lub meranti. Posiadają trzy uszczelki wciągane, potrójny pakiet szybowy wypełniony gazem szlachetnym.

Profile tych okien mają kanciasty kształt, co daje tym oknom nowoczesny charakter. Ponadto bogaty wybór kolorystyki wykończenia daje szerokie możliwości aranżacji i dopasowanie ich do rodzaju i wyglądu budynku. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach ze szprosami?

Okna Dako - inne produkty

Poza oknami firma ta zajmuje się również produkcją akcesoriów okiennych. Możemy zakupić rolety zewnętrzne podtynkowe, elewacyjne, nadstawne, rolety tekstylne, rolety tekstylne plisowane, moskitiery. Dako produkuje także drzwi tarasowe PCV, PCV aluminium, aluminiowe, drewniano aluminiowe i drewniane, bramy garażowe rolowane i segmentowe oraz drzwi aluminiowe, drewniane i PCV.

Polska firma Dako może poszczycić się bardzo dobrymi opiniami zarówno w Polsce, jak również w Europie i na całym świecie. Renomę swoją buduje od 1994 roku produkując okna najwyższej jakości. Na szerokie uznanie tego producenta wpływ mają także inne produkty najwyższej jakości, takie jak między innymi drzwi tarasowe, akcesoria okienne i bramy garażowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 81,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły