Roto - najistotniejsze informacje, ceny

Roto jest niemiecką firmą, która zajmuje się produkcją okien połaciowych. Firma ta ma międzynarodowe uznanie sięgające całej Europy. Produkcja odbywa się również w Polsce w Lubartowie. Na polskim rynku dostępne są również produkty tej firmy. Cieszą się one uznaniem i mają bardzo dobre opinie.

Cennik okien połaciowych firmy Roto zależy on od kilku czynników, takich jak rozmiary okien, materiał, z jakiego są wykonane oraz parametrów tych okien. Ceny pojedynczych okien połaciowych Roto zaczynają się od ok. 1000 zł. Cennik okien z montażem będzie wyższy o ok. 100 zł. Okna dachowe Roto cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Dachowe okna Roto - popularne modele

Wysokoosiowe okno dachowe Designo R7

Designo R7
Designo R7

Inną propozycją Roto jest okno wysokoosiowe Roto Designo R7. Okna te charakteryzuje świetna funkcjonalność oraz bardzo dobry komfort obsługi. Zastosowano w nich wąskie profile ram, które umożliwiają bardzo dobre doświetlenie poddasza. Okna tej linii sprawdzą się doskonale w gabinecie na poddaszu.

Okna Roto serii Designo R7 posiadają otwieranie dolą klamką. Oś obrotu umieszczona jest w ¾ wysokości okna, dzięki czemu otwarte skrzydło „nie wchodzi do pomieszczenia”, zapewniając w ten sposób swobodny oraz bezpieczny dostęp do otwartego okna w pozycji wyprostowanej. Potrójna Ochrona, czyli 3 elementy termoizolacji – pakiet 3 - szybowy, Termo-blok WD oraz folia paroizolacyjna gwarantują wysoką energooszczędność oraz pewny i szczelny montaż. Dzięki temu zyskujesz komfort mieszkania i spokój na lata. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Okna dachowe obrotowe Designo R4

Designo R4
Designo R4

Okna Roto linii Designo R4 mają oś obrotu, która umieszczona jest w połowie wysokości. Umożliwia to bardzo dobre doświetlenie i optymalne wietrzenie poddasza. Okna te cechuje nowoczesny kształt oraz atrakcyjny kolor zewnętrznego oblachowania. Okna te mają możliwość regulacji okuć, co sprawia, że można je dostosować oczekiwań i potrzeb użytkowników.

Okna te charakteryzuje także pomontażowy system regulacji. Odpowiednia konstrukcja pozwala wyeliminować mostki termiczne. Zastosowano tu regulację dopływu świeżego powietrza, którą zapewnia dwustopniowa funkcja rozszczelnienia. Okna te mają trzy warstwy ochronne drewna, które skutecznie zabezpieczają okno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Obrotowe okna połaciowe RotoQ4

RotoQ
RotoQ

Okna połaciowe roto tej linii mają oś obrotu w połowie wysokości okna, co pozwala na doble doświetlenie poddasza i optymalne wietrzenie. Okna te charakteryzują się nowoczesnym kształtem, ciekawym wyglądem i atrakcyjnym kolorem oblachowania. Okna te mają stopniową mikroszczelinę, nawiewnik standardowy i czasami opcjonalnie nawiewnik higrosterowany, który reguluje dopływ powietrza do wewnątrz.

Istnieje możliwość regulacji okuć, która pozwala na dostosowanie okno do indywidualnych oczekiwań i potrzeb użytkowników. Okna te mogą być obsługiwane elektrycznie lub manualnie. Na uwagę zasługuje również pomontażowy system regulacji. Ponadto okna te mają trzy warstwy ochronne drewna, które zabezpieczają je przed niekorzystnym wpływem wilgoci i słońca. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Obrotowe okno dachowe Designo R6

Designo R6
Designo R6

Okna Roto linii Designo R6 są klasycznym rozwiązaniem, posiadającym oś obrotu w połowie wysokości. Okna te obsługiwane są jedną klamką, która znajduje się na dole okna. Okno to charakteryzuje sią wysokimi parametrami termoizolacyjnymi. Umożliwia to zastosowanie go w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach dachowych firmy Fakro?

Okno Designo R6 posiada cztery punkty ryglowania. Charakteryzuje się najwyższą klasą bezpieczeństwa. Jest to doskonałe rozwiązanie do salonu, łazienki oraz sypialni, które znajują się na poddaszu. Okno to ma obniżony montaż w dachu i nowoczesne wzornictwo oblachowania zewnętrznego w ciekawej kolorystyce.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Uchylno wysokoosiowe okna dachowe Designo R8

Designo R8
Designo R8

Okno Roto serii Designo R8 ma podwójny system otwierania, który sterowany jest przy użyciu jednej klamki. Sprawia to, że okna tego typu charakteryzują się świetną funkcjonalnością. Okno to posiada doskonałe parametry termoizolacyjne i jest bardzo popularne w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym.

Okno tej linii posiadają cztery punkty ryglowania i najwyższą klasę bezpieczeństwa. Okno to charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oblachowania zewnętrznego, ciekawa kolorystyka oraz obniżony montaż w dachu.

Zdalnie sterowane okno dachowe Designo R6 RotoTronic

Okna dachowe serii Designo R6 RotoTronic przygotowane zostały z myślą o trudno dostępnych miejscach. Posiadają one napęd elektryczny, który umożliwia obsługę przy pomocy przełącznika, pilota lub z modułem solarnym. Okno to posiada także czujnik deszczu.

Charakteryzuje się dużą energooszczędnością, łatwym i przyjaznym montażem. Okna dachowe serii Designo R6 RotoTronic posiadają nowoczesny design i ciekawy kolor zewnętrznego oblachowania. Ponadto dostępna jest szeroka paleta oklein drewnopodobnych. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okno zdalnie sterowane Designo R4 RotoTronic

Inną propozycją firmy Roto w zakresie okien dachowych z elektrycznym sterowaniem jest Designo R4 RotoTronic. Okna te są szczególnie polecane do miejsc trudno dostępnych. Wyposażono je w napęd elektryczny, który pozwala na obsługę tego okna przy użyciu przełącznika, pilota lub z modułem solarnym. Okno wyposażono w czujnik deszczu.

Okna serii jest Designo R4 RotoTronic są oknami energooszczędnymi i są łatwe w montażu. Posiadają one nowoczesny estetyczny design i bardzo ciekawą kolorystyką oblachowania zewnętrznego.

Wyłazy dachowe

Wśród okien dachowych Roto, cieszących się dużą popularności i uznaniem użytkowników należy również wymienić wyłazy dachowe, czyli okna dachowe, które otwierają się poziomie w bok. Roto proponuje cztery modele takich okien: wyłaz bezpieczeństwa WSA Designo R8, wyłaz dachowy WDA Designo R3, wyłaz WDL Lucarno R27 H / 217 H RAL oraz wyłaz dachowy WDA Designo R8. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach ze szprosami?

Inne produkty Roto

Firma Roto produkuje poza oknami połaciowymi również różnego rodzaju akcesoria dla okien dachowych. Dostępne są rolety zewnętrzne, markizy zewnętrzne, moskitiery, maskownice, sterowniki i siłowniki oraz akcesoria do obsługi i pielęgnacji okien poddaszowych, zdalne sterowanie, kołnierze przyłączające i zestawy przyłączeniowe. W ofercie firmy znajdziemy także zawiasy oraz okucia okienne i okucia budowlane.

Okna dachowe Roto należą do bardzo dobrych produktów okiennej stolarki połaciowej. Dzięki temu cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Są one doskonałym rozwiązaniem zarówno w nowym budownictwie jak i przy remontach, renowacjach i modernizacjach. Okna dachowe Roto charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami. Zapewniają one optymalną ilość światła na poddaszu oraz wysoki standard użytkowania. Firma Roto to nie tylko okna połaciowe, ale również akcesoria okienne, takie jak na przykład zawiasy. Firma produkuje także okucia okienne i okucia budowlane.

ikona podziel się Przekaż dalej