Okna Salamander - najistotniejsze informacje, ceny

Salamander to producent okien PCV i profili okiennych z tworzywa sztucznego i są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Cieszą się dobrą renomą, uznaniem i opiniami użytkowników. Dostępna jest także ciekawa kolorystyka tych profili okiennych. Dzięki zastosowaniu specjalnych oklein okna z tworzywa sztucznego Salamander będą wyglądać jak okna drewniane.

Ceny okien i profili okiennych firmy Salamander zależy od kilku czynników. Na ceny wpływ mają między innymi rozmiary okien oraz ich parametry. Cena pojedynczego okna na profilach Salamander w standardowych rozmiarach zaczyna się od ok. 800 zł. Gdy chcemy zakupić okna wraz z montażem cena wzrośnie o ok. 50 zł za każde okno. W przypadku, gdy chcemy przeprowadzić demontaż starych okien to koszt wzrośnie o kolejne 50 zł za każde okno. Gdy decydujemy się na zakup i montaż okien Salamander w całym mieszkaniu, musimy się liczyć z wydatkiem od ok. 5000 zł do ok. 7 000 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Okna Salamander - profile okienne

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 82

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 82 to najpopularniejszy system Salamander, który dostęny jest w trzech wariantach Brugmann bluEvolution 82 AD, Brugmann bluEvolution 82 MD oraz Brugmann bluEvolution 82 Alu. Okna z tymi profilami mają głębokość 82 mm. Ten okienny system Salamander polecany jest do domów pasywnych. Posiadają one specjalnie zoptymalizowaną konstrukcję ram i skrzydeł, które charakteryzują się zespoleniem krańcowym ulepszonym termicznie oraz potrójną szybą izolującą.

Wariant Brugmann bluEvolution 82 AD posiada innowacyjną sześciokomorową konstrukcją o głębokości 82 mm, jak również technikę uszczelnień, która gwarantuje świetną izolację termiczną i doskonałą efektywność energetyczną. Te okna PCV posiadają odpowiednią uszczelkę, szklenie do 52 mm, świetną izolację akustyczną oraz zabezpieczenie antywłamaniowe. Mogą mieć profil niezlicowany lub niezlicowany z okrągłym skrzydłem. Te profile PCV mają zastosowanie w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach wejściowych, warsztatowych oraz przesuwno uchylnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Wariant Brugmann bluEvolution 82 MD ma bardzo podobne parametry, właściwości i zastosowani. Te okna PCV dostępne są z profilem niezlicowany, z profilem niezlicowanym z okrągłym skrzydłem oraz z profilem zaokrąglonym. System Salamander Brugmann bluEvolution 82 występuje również w wersji z nakładką aluminiową. Profile okienne Brugmann bluEvolution 82 Alu dają bardzo duże możliwości kolorystyczne oraz większe właściwości termoizolacyjne i większą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Okna balkonowe Salamander fantastycznie wyglądają. To wygodne zestawy okien, które dobrze się prezentują i mają bardzo dobre opinie użytkowników.
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze

Okna Salamander Brugmann bluEvolution 73

Kolejnymi . Charakteryzują się one zastosowaniem dodatkowych wzmocnień stalowych, które gwarantują świetne zabezpieczenie przed włamaniem oraz stabilność stolarki. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach dachowych firmy Fakro?

Okna PCV serii Brugmann bluEvolution 73 posiadają profil pięciokomorowy, uszczelkę, głębokość 73 mm, świetną izolacją cieplną oraz akustyczną i zabezpieczenie antywłamaniowe. Dostępne są z profilem niezlicowanym, z profilem półzlicowanym z okrągłym skrzydłem oraz z profilem półzlicowanym.

Te systemy okienne znajdują zastosowanie w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych, harmonijkowych i przesuwno uchylnych. Systemy okienne tego typu dostępne są również w wariancie Salamander Brugmann bluEvolution 73 Alu z nakładką aluminiową.

Okna Salamander bluEvolution 92

Innym systemem profili okiennych PCV firmy Salamander jest bluEvolution 92. Posiada on zoptymalizowaną, sześciokomorową konstrukcją, której głębokość wynosi 92 mm, natomiast profile mają wysokość 118 mm. Umożliwia to przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia oraz świetną termoizolację i efektywność energetyczną. Okna Salamander jako okna PCV cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze moskitiery do okien

Masz dość walki z robakami, które wlatują Ci do domu? Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Kup i zamontuj moskitiery w oknach. Moskitiery zapewnią Ci pełną ochronę przed owadami.

System BluEvolution 92 wykonany jest z materiałów, które można ponownie wykorzystać. Profil ten posiada także uszczelkę środkową, szklenie do 60 mm oraz izolację akustyczną oraz zabezpieczenie antywłamaniowe. System BluEvolution 92 dostępny jest z profilem niezlicowanym i z profilem półzlicowanym z okrągłym skrzydłem

Może on być stosowany w oknach obrotowych, uchylnych, obrotowo uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych oraz przesuwno uchylnych. Dostępna jest również jego wersja bluEvolution 92 Alu z aluminiowymi okuciami i bogatą kolorystyką.

Okna Salamander Steamline

Bardzo cenionymi systemami okiennymi z tworzyw sztucznych są także okna Salamander Steamline. Mogą one występować w kilku wariantach: Streamline AD, Streamline MD, Streamline Alu oraz Streamline: Skrzydło klejone. Okna produkowane w tych systemach charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem oraz bardzo dobrą izolacją cieplną i akustyczną.

Popularnymi profilami okiennymi firmy Salamander są profile PCV serii Brugmann bluEvolution 73. Profile te posiadają gładkie powierzchnie, dlatego są bardzo dekoracyjne.
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze

Mogą one mieć profil pięcio- lub siedmiokomorowy, posiadają uszczelkę, charakteryzują się głębokością 76 mm oraz zabezpieczeniem antywłamaniowym. Mogą być stosowane w oknach obrotowych, uchylnych, rozwiernych, rozwierno-uchylnych, drzwiach tarasowych, warsztatowych, przesuwno uchylnych PSK. Wariant Streamline Alu posiada dodatkowo okucie aluminiowe. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Okna Salamander 3D

Okna z tworzyw sztucznych Salamander 3D mają głębokość 76 mm. Charakteryzują się niską zabudową oraz trzema rodzajami uszczelnień, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, akustyczną i zabezpieczenie antywłamaniowe.

Okna Salamander 3D posiadają zaokrąglony profil pięciokomorowy, uszczelkę środkową, szklenie do 48 mm. Mogą one być stosowane w oknach obrotowych, uchylnych oraz obrotowo uchylnych. Profile te mają bardzo estetyczne wykończenie. A może zainteresuje cię także artykuł o oknach ze szprosami?

Okna Salamander - inne produkty

Firma Salamander zajmuje się również produkcją systemów drzwiowych, które mają analogiczne parametry do systemów okiennych. Inne popularne produkty firmy to systemy przesuwne oraz systemy okiennic.

Salamander jest niemieckim producentem firmą okien i profili okiennych oraz drzwi i profili drzwiowych. Można również zakupić akcesoria do stolarki drzwiowej i okiennej produkcji Salamander. Firma prowadzi produkcją również w Polsce i na całym świecie. Salamander cechują duża renoma i bardzo dobre opinie użytkowników.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły