Okna VEKA i profile VEKA - podstawowe informacje i ceny

VEKA produkuje okna PCV w różnych profilach, które mają bardzo dobrą renomę i dzięki temu są chętnie wybierane przez klientów. Dostępna jest również bogate wykończenie i kolorystyka. Dzięki specjalnym kolorom okna PCV VEKA mogą nawet wyglądać jak okna drewniane.

Okna te mogą mieć inne kolory wewnątrz i na zewnątrz. Mogą być dostosowane do dowolnych życzeń i wymagań klienta. Najniższe ceny profili okiennych VEKA w systemie Alphaline, Artline wynoszą od ok. 450 zł. Jeżeli decydujemy się zlecić również ich montaż oraz demontaż starych okien ich cena wzrośnie. Przykładowo w montażem tych okien zapłacimy ok. 500 zł, a z demontażem starych okien cena wyniesie ok. 550 zł. Najmniejsze okna serii Perfectline zapłacimy od ok. 200 zł. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem montażu okien.

Dodatkowo zapłacimy także za kolor. Dostępne są między innymi okna uchylne, uchylno rozwierne, jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe lub trzyskrzydłowe. Cena zależy od rozmiarów okna, sposobu otwierania i ilości skrzydeł.

System okienny VEKA - przegląd oferty firmy

Artline 82

Artline 82 jest sześciokomorowym systemem okiennym, który posiada głębokość zabudowy i szerokość ościeżnicy 90 mm. Ten system okienny umożliwia bardzo dobrą ochronę cieplną. Ten system okienny VEKA uchodzi za ultranowoczesny.

Są to okna PCV, które charakteryzują się bardzo dobrą funkcjonalnością i ciekawym wzornictwem. Posiadają one optykę przeszkleń bezramowych. Jest to konstrukcja profili, która polega na ukryciu optycznym w zewnątrz ramy skrzydła okiennego za ramą ościeżnicy oraz na możliwości prawie całkowitego zakrycia ramy ościeżnicy tego okna za ociepleniem budynku wykonanym na przykład ze styropianu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o oknach PCV.

Okna tej serii dają efekt ram niemal niewidocznych od zewnątrz i wielkich powierzchni przeszklenia w porównaniu z innymi systemami okiennymi. Te profile VEKA znajdują zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy renowacji starych budynków.

Alphaline 90

Inną propozycją, jaką producent ten ma do zaoferowania są profile okienne Alphaline 90. Te okna na profilu VEKA posiadają sześciokomorowy system charakteryzujący się głębokością zabudowy i szerokością ościeżnicy, które wynoszą 90 mm. System ten ma za zadanie zapewnić bardzo skuteczną ochronę cieplną. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł opisujący montaż okna dachowego.

Te okna VEKA nawet w przypadku standardowej szyby i ramy nieposiadającej wkładki termicznej dają bardzo dobrą izolację cieplną. Wariant posiadający zespolenie trójszybowe oraz i wkładkę termiczną jest doskonałym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych, czyli pasywnych oraz dla termoizolacji. Występują one w wariantach dwuszybowym i trójszybowym.

Układ potrójny uszczelek z uszczelką środkową gwarantuje świetną szczelność, izolację cieplną oraz akustyczną. Uszczelki te są estetyczne w kolorze szarym. Montuje się je podczas procesu ekstruzji, można je ze sobą łączyć poprzez zgrzewanie. Zadaniem tych uszczelek jest izolacja termiczna, ochrona przed niepożądaną wymianą powietrza oraz odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

Softline 82 AD

Bardzo popularnym profilem okiennym firmy VEKA jest seria Softline. Jednym z produktów tej serii jest profil Softline 82 AD. Posiada on kształty łagodnie zarysowane. Okna z tym profilem charakteryzują się konstrukcją wielokomorowa. Trzy komory dają bardzo dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Jeśli planujesz wymianę okien, ten kalkulator kosztów remontu pozwoli ci oszacować budżet na ten cel.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Profile Softline 82 AD posiadają dwupowierzchniowe uszczelki, które zamocowane są ze spadkiem 15O, licują się one z profilem, dzięki czemu gwarantują skuteczne odprowadzanie wody. Dodatkowo specjalna uszczelka z komorą świetnie chroni przed przenikaniem wilgoci oraz powietrza.

W oknach tych występują idealnie gładkie powierzchnie wykonane z tworzywa, które jest całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne i starzenie się, ponadto nie wymagają one malowania. Charakteryzują się one także specjalną konstrukcją wzmocnienia skrzydła gwarantującą świetą statykę oraz bezpieczeństwo. Posiadają one dodatkowe użebrowanie ramy, które zapewnia stabilne umocowanie zaczepów okuciowych. Specjalna konstrukcja przedniej komory ramy zapewnia doskonałe odprowadzanie wody.

Softline 82 MD

Kolejną propozycją firmy VEKA w serii Softline jest model Softline 82 MD. Jego charakterystyka jest bardzo podobna do Softline 82 AD. Różni się od niego układem trzech uszczelek: wewnętrznej, środkowej oraz zewnętrznej. Środkowa uszczelka jest bardzo solidnie przy mocowana do ramy. Ten zestaw uszczelek świetnie izoluje zimno, wilgoć, przeciągi i hałas.

Softline 82 MD półzlicowany

Innym rozwiązaniem firmy VEKA w serii Softline 82 jest Softline 82 MD półzlicowany. Profile te mają podobne właściwości do profili Softline 82 MD. Od Softline 82 MD i Softline 82 AD odróżnia je to, że ich uszczelki mniej się licują z profilem. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Perfectline Standard

Firma VEKA oferuje również profile okienne w serii Perfectline. Podstawową ofertą w tej serii jest opcja Perfectline Standard. Profil ten posiada system w pełni pięciokomorowy. Posiada 5 komór w profilu skrzydła okna i 5 komór w profilu ramy. Posiada on głębokość zabudowy, czyli szerokość ramy wynoszącą 70 mm. Profil ten zapewnia cieplna ochronę na najwyższym poziomie.

W profilu tym można zastosować oszklenie o grubości od 8 do 42 mm nie używając dodatkowych profili. Maksymalna grubość oszklenia to 49 mm. Ścianki zewnętrzne mają grubość 3 mm. Profile te posiadają układ dwóch uszczelek zewnętrznych, który zapewnia doskonałą szczelność, izolację cieplną oraz akustyczną. Uszczelki te mają spadek 15O tak samo jak profile, dzięki czemu świetnie odprowadzają wodę i zanieczyszczenia.

Posiadają one wzmocnienia stalowe, które zapewniają doskonałą statykę oraz chronią przed włamaniem, długookresowe zachowanie funkcji okna. Można stosować skrzydła o szerokości do 1500 mm nie stosując dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z poradami na temat montażu okien.

Okna VEKA są bardzo popularne. Ładnie się prezentują, są duże i mniejsze. Profile okienne mogą być proste lub lekko zaokrąglone.
Okna VEKA i profile VEKA - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie

Perfectline Oval i Perfectline Swing

Inną opcją na okna veka w serii Perfectline jest Perfectline Oval. Okna plastikowe tego profilu mają podobną charakterystykę do Perfectline Standard. Odróżnia je budowa i kształt profilu skrzydła, który jest bardziej zaokrąglony.

Perfectline Swing jest kolejnym wariantem profilu Perfectline. Od poprzednich wariantów Prefectline odróżnia go kształt profilu skrzydła i profilu ramy. Oba te profile w przypadku tych profili są bardziej zaokrąglone.

Perfectline Wariant termiczny

Polecane okna w promocyjnych cenach

Profil Perfectline Wariant termiczny posiada skrzydło półzlicowane o możliwości zastosowania oszklenia do 49 mm. Mogą one mieć różne wykończenie zarówno od zewnątrz jaki i od wewnątrz. Mogą mieć kolor dąb bagienny, dzięki czemu wyglądają jak okna drewniane lub kolor biały. Produkowane są na profilu koekstrudowanym.

Od innych profili serii Perfectline odróżnia je przede wszystkim zastosowanie trzech szyb w profilu skrzydłowym. Funkcja ta zapewnia dużo większą izolację termiczną tych okien, która jest ich cechą charakterystyczną.

Topline

Topline to profil okienny VEKA, który charakteryzuje się eleganckim wyglądem. Posiada on ścięte krawędzie profili, szare uszczelki, uchwyty okienne i zawiasy dostosowane są wzornictwa paneli. Mają one także jednolite powierzchnie i zlicowane listwy przyszybowe.

Charakteryzują się one także doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu mogą zmniejszyć koszty ogrzewania i tłumić hałas uliczny. Mają one także optymalną statykę, która powoduje, że wszystkie właściwości tych okien są długotrwale zachowane.

Profile te mają również zbrojenia stalowe specjalnie ukształtowane, które zwiększają stabilność i dają możliwość wbudowania okuć antywłamaniowych. System ten ma opinie ekskluzywnego, przyszłościowego, gdyż zastosowano w nim innowacyjne elementy nowoczesnej techniki okiennej.

Effectline

Profile Effectline podobnie jak do profile Topline są bardzo eleganckie. Te okna PCV mają również podobne parametry do profili Topline. Odróżniają je jedynie rozmiary profili skrzydłowych i ramowych.

VEKA - inne produkty

VEKA to nie tylko okna PCV. Firma ta produkuje również okna balkonowe. VEKAslide 82 to propozycja tego producenta na przesuwne drzwi balkonowe. Mają one stabilną konstrukcję, charakteryzują się głębokością zabudowy 82mm.

System ten zaopatrzony jest w próg, okucia, profil oraz wzmocnienia stalowe. VEKAslide 82 można łączyć z innym produktami o głębokości zabudowy 82mm, gdyż jest z nimi kompatybilny. Można tu zastosować pakiet szybowy o grubości do 52 mm.

VEKA to uznany na całym świecie producent okien i profili okiennych. Firma ta wykonuje również drzwi balkonowe. Produkty VEKA są również dostępne w Polsce. Dzięki produktom najwyższej jakości firma ta ma bardzo dobre opinie i jej systemy okienne są zawsze bardzo dobrym wyborem.

ikona podziel się Przekaż dalej