Rolety rzymskie w Ikea - na co zwrócić uwagę przed zakupem

Ikea to miejsce, które ma bardzo dobre opinie, a dodatkowo cena za produkty dostępne do kupna jest przystępna. Jednak zanim zakupimy rolety rzymskie w Ikea, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych elementów. W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, czy interesują nas rolety materiałowe, czy może żaluzje drewniane. Jeśli żaluzje drewniane nas nie interesują, warto zakupić rolety materiałowe, które dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz w wielu wzorach. Bardzo modne są szare rolety okienne, ponieważ kolor szary może dostosować się do praktycznie każdego koloru ścian i do każdego wystroju wnętrza, zarówno minimalistycznego, nowoczesnego, jak i klasycznego.

Pierwszym elementem, na który musimy zwrócić uwagę, jest to, jaki budżet możemy poświęcić na nasze rolety. Cena rolet odgrywa dla większości osób znaczącą rolę, przez co tę kwestię warto przemyśleć wcześniej. Wiedząc już, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na rolety, możemy przystąpić do wyboru rodzaju rolet oraz tego, jaki mają mieć one wzór oraz kolor. Bardzo dobre opinie mają obecnie rolety rzymskie, często spotykane jako rolety weneckie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Po konkretnym wyborze rolet do naszego mieszkania musimy również dokonać bardzo ważnych pomiarów, by wiedzieć, jaki wymiar ma mieć nasza roleta zaciemniająca. Pomiary zaczynamy od zmierzenia szerokości wnęki okiennej i po 5 cm po obu stronach, tak, by usunąć ewentualne boczne prześwity. Następnie przystępujemy do zmierzenia wysokości, którą mierzy się od górnej krawędzi karnisza, aż do parapetu. Pamiętajmy jednak o tym, że karnisz powinien być zawieszony minimalnie 28 cm nad górną krawędzią wnęki okiennej. Warto również pamiętać o tym, że długość szelek przy roletach okiennych wynosi zazwyczaj 8 cm, tak samo, jak i wysokość tunelu.

Mając już wszystkie potrzebne parametry i wiedząc, jaka roleta zaciemniająca interesuje nas najbardziej, możemy przystąpić do zakupu drogą internetową lub stacjonarnie. Pamiętajmy również o tym, aby nasze rolety weneckie były odpowiednio dopasowane do wystroju pomieszczeń i ich funkcjonalności.

Rolety rzymskie Ikea - cennik i oferta

W przypadku cennika w sklepie Ikea występuje dość duża różnorodność. Wszystko natomiast zależy od tego, jaka roleta materiałowa nas interesuje i jaki ma wymiar. Dodatkowym aspektem jest to, jaki wzór ma nasza wymarzona roleta do domu. Jeśli już wiemy, które rolety powinny znaleźć się w naszej aranżacji pomieszczeń, możemy konkretnie dowiedzieć się, ile dana roleta okienna kosztuje. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zastosowaniu rolet rzymskich?

Jeśli chodzi o rolety rzymskie w Ikea, zdecydowanie najbardziej popularne są rolety okienne Ringblomma. Rolety Ringblomma dostępne są w różnych cenach i kolorach. Mogą one być szare, białe, ale również dwubarwne. Z tego względu mamy pełną możliwość wyboru kolorystycznego, tak, by zgrał się on z kolorystyką naszego mieszkania, co jest bardzo ważne przy projektowaniu i aranżacji naszych wnętrz.

Ceny za rolety rzymskie w Ikea wahają się od około 60 do 100 zł, a co za tym idzie, nie jest to droga inwestycja, a z pewnością pomoże nam ona ograniczyć ilość światła, które wpada do wnętrz, szczególnie w upalne i słoneczne dni. Zobaczmy zatem, w jakiej cenie możemy zakupić rolety okienne w różnych rozmiarach.

Okno w kuchni zasloniete roletami rzymskimi IKEA, idealne rolety rzymskie z materiałowe gotowe do zawieszenia
Rolety rzymskie w Ikea - przegląd ofert, ceny, opinie, popularne wzory

Pierwszym dostępnym i najmniejszym rozmiarem, nadającym się do niewielkich powierzchni, jest 60 × 160 cm. Cena tych rolet Ringblomma wynosi około 60 zł, natomiast za 70 zł możemy zakupić rolety o wymiarach 80 × 160 cm. Rolety w wymiarze 100 × 160 cm to koszt 80 zł, natomiast te w wymiarze 120 × 160 cm kosztują 90 zł. Ostatnią propozycją przeznaczoną do dużych pomieszczeń jest roleta w wymiarach 140 × 160 cm, za którą zapłacimy 100 zł.

Inne rolety okienne i dodatki w ofercie sklepu

Rolety rzymskie w Ikea to nie jedyne rolety, które są dostępne w tym sklepie. Ikea to sklep, w którym możemy wyposażyć swoje mieszkanie w wiele różnych rodzai rolet okiennych. Wszystko zależy tutaj od nas, poczynając od rodzaju rolety okiennej, jej wzoru, materiału, z którego jest wykonana, po kolor i ewentualne dodatkowe zdobienia. Sprawdź także ten artykuł o szyciu rolet rzymskich.

Pamiętajmy również, że w sklepie Ikea zakupimy także karnisze, które będą odpowiadały naszym nowym roletom zaciemniającym. Możemy zakupić zarówno te klasyczne, drewniane karnisze, jak i te wykonane w stylu bardziej nowoczesnym metalowe. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że gdy zdecydujemy się na zakup rzymskich rolet tunelowych, musimy dopasować również średnicę karnisza do ich tunelu. Jest to bardzo istotne, ponieważ, jeśli średnica karnisza będzie większa od średnicy tunelu, wtedy zamontowanie takowej rolety okaże się niemożliwe.

Dodatkowo poza samymi roletami i wszystkimi dodatkami potrzebnymi do ich montażu, w Ikei możemy zaopatrzyć się w różne dodatki na parapety okienne, które będą idealnie wyglądały w połączeniu z rzymskimi roletami materiałowymi. Do wyboru mamy tutaj wiele kwiatów, doniczek, a także ozdób dekoracyjnych, które możemy dopasować do każdego rodzaju aranżacji wnętrza. Elementy te podkreślą piękno naszych rolet rzymskich i sprawią, że pomieszczenie nabierze innego wyrazu.

Podsumowując więc sklep Ikea to miejsce, w którym znajdziemy wiele sprzętów i przedmiotów do naszego domu, które mogą mieć jedynie funkcje dekoracyjne, ale i praktyczne. Rolety rzymskie w Ikea cieszą się bardzo dobrą opinią i przystępną ceną, dzięki czemu są jeszcze chętniej kupowane. Wielkim atutem jest również to, że poza sprzedażą stacjonarną, Ikea prowadzi także sprzedaż internetową, która jest bardzo praktyczna dla osób niemających dużo czasu lub też możliwości pojechania do tego sklepu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o żaluzjach rzymskich?

ikona podziel się Przekaż dalej