O czym należy pamiętać, kupując rolety do samodzielnego montażu

Zanim dowiemy się, jak wygląda montaż rolet, powinniśmy też wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie rolet do samodzielnego montażu. Zacznijmy jednak od tego, że rolety, bez różnicy czy są to rolety w kasetach, rolety plisowane, czy jest to może roleta dzień noc, ich główną funkcją jest zatrzymanie lub chociażby ograniczenie ilości światła, które wpływa do naszych pomieszczeń.

Zastanawiając się nad zakupem rolety okiennej, musimy pamiętać o doborze jej pod konkretne okno. Dlatego uwzględniamy tutaj, czy nasze rolety plisowane lub inne, będą przeznaczone na okna plastikowe, na okna drewniane, czy też na okna dachowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ rolety do okien dachowych muszą posiadać prowadnicę, która trzyma je przy oknie i rolety nie odstają, natomiast do okien drewnianych i do okien plastikowych, prowadnice nie są konieczne, ale udogadniają nam zsuwanie i podsuwanie rolet.

Po tym kroku istotne jest to, by dobrać prawidłowy wymiar rolety do samodzielnego montażu, a dodatkowo wybrać typ montażu rolety. Jest to bardzo istotne, ponieważ niektóre rolety wymagają inwazyjnego mocowania, natomiast zdecydowanie wygodniejszy jest bezinwazyjny system montażu. W dalszej kolejności możemy zająć się już doborem wzoru, materiału i koloru.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Instrukcja montażu rolet okiennych

Instrukcja montażu rolet okiennych nie jest skomplikowana, a dołączona jest do każdej rolety, dzięki czemu montaż rolet będzie bardzo prosty. Dlatego też, jeśli nie wiemy, jak zamontować rolety i nie mamy w tym doświadczenia, warto sięgnąć po tę instrukcję i upewnić się, że wszystko przebiega prawidłowo.

Typy montażu rolet są różne i zależą od tego, w jaki sposób chcemy to zrobić. Preferowane są jednak bezinwazyjne sposoby. Do wyboru mamy montaż na oknie, na ścianie oraz na suficie. W zależności od tego, jaki typ montażu wybierzemy, musimy przygotować sobie do niego odpowiednie narzędzia i materiały, np. najczęstszy bezinwazyjny sposób to użycie nożyczek i taśmy montażowej.

Zobaczmy przykładowy sposób na to, jak zamontujemy roletę do sufitu lub do ściany. W pierwszej kolejności musimy do ściany lub do sufitu zamontować kątowniki. Następnie przystępujemy do montażu łańcuszka do rolety. Po włożeniu całego mechanizmu z łańcuszkiem możemy włożyć plastikową końcówkę w metalową rurkę na drugim końcu rolety. Po wykonaniu tych czynności montujemy roletę w kątownikach, a później zabezpieczamy roletę plastikowym elementem. I tak wygląda cały montaż rolet. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zastosowaniu rolet rzymskich?

Popularne rolety dzień noc i rolety w kasecie

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi roletami są rolety w kasecie i rolety dzień noc. Dowiedzmy się więc dlaczego są tak polecane i cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Co stoi za ich innowacyjnością? Spójrzmy zatem, czym charakteryzują się rolety w kasecie i rolety dzień noc.

Montaż rolet, czyli porady, jak zamontować rolety i rolety do samodzielnego montażu, a także koszt montażu rolet
Montaż rolet krok po kroku - praktyczny poradnik dla każdego

Rolety dzień noc cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dzięki nim możemy dostosować oświetlenie, które wpada do wnętrza naszego domu lub mieszkania. To właśnie dzięki tej możliwości możemy odpowiednio zaciemnić swój pokój, sypialnię lub kuchnię w nocy, ale również przyciemnić mniej lub bardziej te pomieszczenia w ciągu dnia. Roleta dzień noc wykonana jest z materiału i dostępna w wielu rodzajach przezroczystości, przez co mamy jeszcze większą kontrolę nad tym, ile światła wpada do naszego domu. Niewątpliwie ogromną zaletą jest bardzo prosty montaż rolet i sterowanie nimi za pomocą sznurków. Montaż przy wielu modelach jest bezinwazyjny, dzięki czemu nie zniszczymy ścian, czy też ram okiennych. Sprawdź także ten artykuł o szyciu rolet rzymskich.

Innym rodzajem rolet są rolety w kasecie, które odznacza elegancja i dekoracyjność. Montowane są one bezpośrednio na ramie okiennej, a mimo to nie uszkadzają jej, bo nie wymagają wiercenia. Kaseta wykonana jest z wysokiej jakości PCV i posiada specjalny wieszak, który możemy zamontować do wszystkich modeli okien. Kaseta ma za zadanie chronienie materiału przed kurzem i pyłem, przez co dodatkowo zwiększa się jego wytrzymałość i trwałość. Montaż rolet w kasetach jest bardzo prosty, a dodatkową zaletą jest to, że w równie prosty sposób możemy do nich dołączyć system prowadnic, dzięki któremu rolety nie będą odstawały od naszego okna nawet w pozycji uchylnej.

Jak możemy zauważyć, montaż rolet okiennych nie należy do trudnych czynności i z pewnością poradzimy sobie z tym sami. Wystarczy jedynie zapoznać się z instrukcją montażu rolet okiennych i postępować zgodnie z jej zasadami. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej, w internecie znajduje się bardzo wiele filmów, które są prostymi instruktażami do montażu rolet. A może zainteresuje cię także ten artykuł o żaluzjach rzymskich?

ikona podziel się Przekaż dalej