Silniczek do sterowania radiowego i sterowanie z pilota

Automatyka do rolet jest bardzo ważna, przez co ważne jest to, jaki napęd do rolet wybierzemy. Bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku napędu elektrycznego do rolet zewnętrznych jest wykorzystanie sterowania radiowego SIMU, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Wykorzystywane są tutaj najwyższej klasy silniki do rolet, dzięki czemu zyskujemy pewność komfortu obsługi i niezawodności.

Montaż takich rolet nie stwarza problemu, ale należy tutaj pamiętać o tym, że gdy nie mamy odpowiedniego doświadczenia, jeśli chodzi o automatykę do rolet, lepiej zdać się na fachowca. Ponadto ten napęd elektryczny do rolet zewnętrznych wklucza możliwość uszkodzenia podczas przymarznięcia rolety do podłoża, dlatego, że silniczki wbudowane w te rolety automatycznie się zatrzymają. Nie zapominajmy też o tym, że cena za napędy tego typu do żaluzji będzie wyższa niż przy napędach do rolet wewnętrznych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Innym sposobem jest montaż rolet Portos lub innych, które sterowane będą za pomocą pilota. Metoda ta jest dość popularna i możemy o niej przeczytać bardzo dobre opinie. Ceny za te napędy do rolet też nie będą tak wysokie, jak u wyżej wymienionego przykładu. Ta automatyka do rolet cieszy się zainteresowaniem, ponieważ obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta. Co więcej, wybierając np. rolety Portos, mamy możliwość sterowania nimi przy pomocy jednego pilota, ale także każda roleta może posiadać swój własny pilot i odwrotnie.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Sterowanie rolety z przełącznika klawiszowego oraz sterowanie przewodowe przeciążeniowe SIMU

Napędy do rolet mogą wyglądać również inaczej, otóż możemy wyróżnić sterowanie rolety Portos i nie tylko przy pomocy przełącznika klawiszowego, ale możemy też skorzystać ze sterowania przewodowego przeciążeniowego SIMU. Oba te sposoby możemy użyć do praktycznie każdego rodzaju żaluzji. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach z Castoramy?

Sterowanie z przełącznika klawiszego jest bardzo popularne i ma bardzo dobre opinie, głównie dlatego, że jego ceny są najniższe spośród innych zewnętrznych napędów. Pamiętajmy, że w tym przypadku każda roleta powinna posiadać osobny przełącznik, ponieważ w przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do uszkodzenia silniczka w rolecie.

Napędy kablowe przeciążeniowe to kolejny sposób na automatykę do rolet. Silniki do rolet tego typu są bardzo ciche i niezawodne. Tak samo, jak w przypadku napędów radiowych Simu, również te żaluzje są odporne na uszkodzenia. Najbardziej istotnym faktem jest to, że takie sterowanie przewodowe możemy zastosować do wszelkiego rodzaju sterowań centralnych i systemów inteligentnego domu. Pamiętajmy również o tym, że montaż tego typu napędu jest tak popularny, ponieważ nie musimy doglądać rolety zewnętrznej podczas jej pracy. Sprawdź także ten artykuł o roletach zaciemniających.

Napęd do rolet wewnętrznych - napęd rurowy

Jeśli myślimy o montażu napędu do rolet wewnętrznych, powinniśmy wziąć pod uwagę rurowy napęd do żaluzji. Napęd rurowy jest przeznaczony tylko i wyłącznie do żaluzji, które znajdują się wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo opinie na temat tego typu napędu są bardzo pozytywne.

Jeśli chodzi o cenę napędów i silników do rolet, zarówno napędów do rolet wewnętrznych, jak i napędów elektrycznych do rolet zewnętrznych są bardzo zróżnicowane. Pierwszym czynnikiem, który ma duże znaczenie, jest miejsce zakupu i odpowiedni wybór producenta. Następne jest to, ile napęd może zrobić obrotów na minutę, a także jaki ma wymiar i czy jest on wyposażony w dodatkowe funkcje.

Ceny klasyfikują się w różnych skalach, a mianowicie napęd do rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepie za cenę od 270 do 1300 zł. Jeśli chodzi o napędy elektryczne do rolet zewnętrznych, ich koszt zaczyna się już od 100 zł, a kończy na około 2000 zł. Dlatego też musimy bardzo dokładnie wybierać napędy i silniki do rolet. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach i żaluzjach dzień noc?

ikona podziel się Przekaż dalej