Rolety bezinwazyjne - najważniejsze informacje

Montaż rolety bezinwazyjnej jest szybki, łatwy i bezproblemowy. Nie potrzeba do tego celu korzystać z wiertarki. Ponadto taki sposób montażu sprawia, że rolety czy żaluzje bezinwazyjne łatwo zdemontować, jeżeli decydujemy się na ich wymianę. Dzięki temu rolety bezinwazyjne zyskują wielu miłośników i mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Rolety bezinwazyjne dostępne są w różnych rodzajach. Można zakupić bezinwazyjne rolety materiałowe, plisowane lub rzymskie. Sprawia to, że żaluzje i rolety bezinwazyjne można zamontować w każdym budynku i każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Rolety bezinwazyjne pozwalają nie tylko na bezinwazyjne montowanie, nie uszkadzając ściany czy ramy okiennej. To także rozwiązanie, które umożliwi szybki demontaż rolet w celu wyczyszczenia ich lub okna. Dzięki takiemu montażowi można również szybko zdjąć rolety w czasie remontu domu, czy jeżeli wcześniejsze rolety nam się znudziły i chcemy je wymienić na inne.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Rolety bezinwazyjne - rodzaje, mocowanie rolet okiennych

Rolety bezinwazyjne na uchwytach plastikowych

Jednym ze sposobów montażu rolet bezinwazyjnych są uchwyty plastikowe. Montaż rolety bezinwazyjnej na uchwytach z plastiku jest bardzo łatwy i każdy może go przeprowadzić samodzielnie. Zwykle taki zestaw do montażu rolet posiada uchwyty w kształcie haczyków. Łączy się nimi skrzydło okienne z listwą, która połączona jest już z wałkiem służącym do zwijania rolety. Jako że czasami w górnej części okien znajdują się wywietrzniki, część z uchwytów do mocowania rolet wyposażona jest w nieco zmodyfikowane rozwiązanie. Nazywa się je roletami z przedłużonymi uchwytami bezinwazyjnymi. Pozwala to na mocowanie rolet okiennych nieco niżej, nie zasłaniając wywietrzników.

Warto także wspomnieć o tym, że uchwyty te zwykle mają regulowaną szerokość i grubość. Dzięki temu mamy możliwość zamocowania rolet do skrzydła okiennego dowolnych rozmiarów. Mocowanie rolet okiennychuchwytami bezinwazyjnymi o regulowanej grubości nie niszczy okna. Montaż rolek uchwytami bezinwazyjnymi nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych śrubek czy wkrętów. Dzięki temu nie jest konieczne wiercenie dodatkowych otworów w oknach. Dodatkowym zabezpieczeniem, które trzyma taką roletę na ramie okna są dołączane do zestawów klejące taśmy dwustronne. Taki rodzaj montażu rolet okiennych umożliwia regulację zarówno uchwytów do rolety, jak i od prowadzenia bocznego. Ten sposób montażu dedykowany jest roletom rzymskim. To także idealny sposób na zamontowanie na oknie rolet plisowanych czy tradycyjnych rolet materiałowych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Zobacz również: Cennik rolet dzień noc

Montaż rolety bezinwacyjnej taśmą dwustronną

Montaż rolety bezinwazyjnej może się także odbywać przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Ma zastosowanie zarówno w roletach okiennych zwijanych na listwę, jak i tych chowanych w kasecie. Przykleja się ją z tyłu listy lub kasety. Taśma dwustronna stanowi stabilne i silne oparcie dla rolety. Szerokość taśmy jest zawsze równa szerokości rolety. Rolety żaluzje bezinwazyjne na taśmę przymocowywane są do skrzydła okiennego. Przy montażu rolet metodą na taśmę powinniśmy pamiętać o tym, aby przed klejeniem kasety lub listwy starannie oczyścić powierzchnię ramy okiennej. W zestawach montażowych zwykle dostępna jest ściereczka, która usunie zabrudzenia i zatłuszczenia.

Rolety bezinwazyjne krok po kroku, ich montaż, producenci, a także ceny rolet bezinwazyjnych
Rolety bezinwacyjne oraz polecani producenci, a także montaż rolety bezinwazyjnej

Żaluzje bezinwazyjne na taśmę dwustronną montuje się także bez użycia narzędzi. Nie będzie więc konieczne wiercenie jakichkolwiek otworów. To bardzo prosty sposób montażu, który nie uszkodzi w żaden sposób okna. Montując roletę przy użyciu taśmy dwustronnej nie jesteśmy ograniczeni co do miejsca mocowania. Można taką roletę przymocować na dowolnej wysokości, nie zasłaniając wywietrznika, jeżeli taki jest w ramie okna. Montaż tą metodą pozwala także na to, aby nie martwić się o to, czy nasze skrzydło okienne jest dostatecznie wąskie lub grube. Montaż tą metodą sprawdza się w przypadku rolet chowanych w kasecie, okien dzielonych poziomo, jeżeli chcemy mieć oddzielną roletę na każdym z tych okien. Rolety bezinwazyjne mocowane dwustronną taśmą można również z powodzeniem zastosować na okna nieotwieralne. Roleta bezinwazyjna zamocowana klejącą taśmą dwustronną jest łatwa w demontażu. Roletę można ściągnąć bez problemu, a resztki kleju i taśmy usunąć przy użyciu delikatnego środka czystości. To rozwiązanie dedykowane roletom rzymskim, plisowanym i tradycyjnym roletom materiałowym.

Rolety montowane bezinwazyjnie mają bardzo dobre opinie wśród ekspertów oraz użytkowników. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są bardzo łatwe w zamocowaniu i niemal każdy może to zrobić własnoręcznie. Poza tym taki sposób montażu nie uszkadza ramy okiennej ani ściany. Dużą zaletą rolet bezinwazyjnych jest także łatwość w demontażu, gdy chcemy umyć okna, wymienić rolety lub przeprowadzamy remont. Dostępne są dwa rodzaje montażu bezinwazyjnego: przy pomocy specjalnych uchwytów oraz przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Bezinwazyjnie można mocować rolety materiałowe, plisowane, rzymskie, na listwie czy chowane w kasecie.

ikona podziel się Przekaż dalej