Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na rolety Duo

Wybór rolet okiennych Duo jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ stają się one coraz większym hitem przy wyborze nowoczesnych przesłon okiennych. rolety rzymskie, rolety rzymskie podwójne, czy też rolety dzień noc Duo łączą ze sobą funkcjonalność i dekoracyjność, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na rolety Duo Premium oraz Dekorii.

Przy roletach rzymskich podwójnych, ale i roletach rzymskich klasycznych oraz roletach dzień noc Duo zyskamy piękną ramę naszego okna, ponieważ będą one wyglądały dobrze zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i od zewnątrz. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy pełną kontrolę nad światłem, które wpada do naszych pomieszczeń. Dzieje się to, dlatego że rolety Duo są bardzo nowoczesne, a pojedyncze pasy mogą posiadać jeden stopień przezroczystości, ale do zakupu przeznaczone są też takie, których pasy są o różnym stopniu przezroczystości.

Rolety rzymskie i rolety dzień noc zbudowane są tak, że posiadają dwa pasma materiałów, które względem siebie ułożone są naprzemiennie, przez co swobodnie możemy sterować światłem. Dodatkowo wybierając pasy transparentne, musimy pamiętać, że wykonane są one z cieniutkiej siateczki, natomiast pasy zaciemniające wykonuje się z tkaniny poliestrowej, która dostępne jest w ciemnych i jasnych kolorach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety dzień noc Duo - rodzaje i zalety tego typu rozwiązania

Decydując się na rolety Duo, powinniśmy wiedzieć, jakie rodzaje takich rolet są dostępne na rynku. Otóż wyróżniamy rolety klasyczne, które można użyć do większych pomieszczeń, w których znajduje się duże okno, z którego nie korzystamy aż tak często. Pamiętajmy, że montując rolety okienne, otwieranie okna będzie sprawiało więcej trudności.

Kolejnym typem są rolety mini, cieszące się dużym zainteresowaniem ze względu na swą praktyczność. Są one doskonałe praktycznie do wszystkich ram okiennych, a korzystając z wersji Premium lub Dekorii wzbogacimy swoje wnętrze w dodatkowy motyw kolorystyczny, lub wzorniczy. Z kolei rolety dzień noc w kasecie montowane na ramę okna są tradycyjnym rozwiązaniem, które możemy zamontować na drzwi balkonowe nawet te z przegrodą usztywniającą, pamiętając przy tym o tym, by w takim przypadku zawiesić dwie rolety. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach z Castoramy?

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety duo, w tym polecane rolety dzień noc duo oraz rolety rzymskie i ich zastosowanie oraz ceny i producenci
Rolety Duo - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady praktyczne

Rolety Duo mają dobre opinie, ponieważ regulacja przepływu światła w ich przypadku nie jest kłopotliwa. Dodatkowo wybierając odpowiednią roletę, możemy wizualnie powiększyć sobie pomieszczenie, w którym ona się znajduje. Ciekawą możliwością jest dodatkowo zamawianie rolet na wymiar. Rolety produkowane pod odpowiedni wymiar są coraz częściej wyrabiane, ponieważ niektóre okna nie są w standardowych rozmiarach. Dlatego też bardziej praktykowane jest zamawianie rolet okiennych na wymiar, gdzie dodatkowo możemy dobrać sobie odpowiedni kolor i wzór, pasujący do naszego mieszkania. Co więcej, kiedy zamontujemy rolety Duo w swoim mieszkaniu, z pewnością zaoszczędzimy, ponieważ nie będzie konieczności kupowania zasłon oraz firanek. Sprawdź także ten artykuł o roletach zaciemniających.

Co wziąć pod uwagę, kupując te nowoczesne rolety?

Rolety rzymskie podwójne i nie tylko, powinny być odpowiednio dobrane. Przy ich wyborze musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii, a mianowicie to, jak długie oraz wysokie są nasze okna lub też wnęki okienne, a jeśli wymiary nie odpowiadają standardom, wtedy powinniśmy zamówić rolety na wymiar.

Dodatkowym elementem jest dobór odpowiedniego wzoru i koloru swoich rolet. Pamiętajmy, że roleta ma dopełniać aranżację pomieszczenia, w którym się znajdzie. Warto jest też zdecydować się na dobrego producenta rolet okiennych, np. Vertex, Vemar, RolWent, Mikola, czy Ventana.

Ceny za rolety Duo są zróżnicowane i zaczynają się one na poziomie 40 zł, a kończą na około 150-200 zł. Wszystko to jednak zależy od tego, czy wybieramy tapety Duo z wersji Premium lub Dekorii, które są droższe niż podstawowe wersje, dodatkowo od tego, jaki wymiar ma mieć roleta i od jakiego producenta pochodzi. Nie zapominajmy też o tym, że tapety robione na wymiar mogą okazać się droższe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach i żaluzjach dzień noc?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii rolety