Rolety na balkon a rolety zewnętrzne

Wiele osób myli te dwa pojęcia. Rolety na taras czy balkon to nie jest to samo, co rolety zewnętrzne. Te drugie montuje się przy samych oknach. Bardzo często są to żaluzje lub rolety antywłamaniowe, wykonane z drewna lub aluminium.

Rolety na balkon mocuje się na stropie balkonu znajdującego się powyżej lub pod dachem, jeśli mamy balkon na najwyższym piętrze. Warto zwrócić uwagę także na to, że to zupełnie inny produkt niż markizy tarasowe. Zadaniem rolet nie jest zasłanianie samego okna, ale całego balkonu od boków i przodu. Markizy tarasowe osłaniają go tylko z góry. To także świetne rolety na taras a także rolety do altany. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest zamknięta od góry konstrukcja i gdzie chcesz mieć chociaż trochę prywatności.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Rolety na balkon – czy naprawdę warto

Rolety balkonowe mają bardzo wiele zalet. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ich zadaniem jest zapewnianie maksymalnej prywatności i osłona przed wzrokiem sąsiadów i to oczywiście prawda. Jednakże jest o wiele więcej powodów, dla których warto zamontować rolety na balkon.

Po pierwsze duża część z nich świetnie zacienia. Rolety wykonane z podgumowanego materiału nie przepuszczają promieni słońca. Obawiasz się, że przez to na balkonie zrobi się gorąco jak w szklarni? Nic bardziej mylnego, zamontowanie rolet to sposób na osłonięcie balkonu i izolację termiczną. Dzięki temu przyjemny chłodek utrzyma się także w pokoju, z którego wychodzi okno balkonowe.

Rodzaje rolet na balkon

Rolety na balkon można podzielić na kilka rodzajów. Kategorie są związane z materiałem, z jakiego są zrobione rolety. Najczęściej wykorzystuje się rolety przeciwsłoneczne, czyli takie, które odbijają promienie słoneczne i utrzymują chłód. Oczywiście można kupić także same rolety zaciemniające lub zwykłe rolety, których zadaniem będzie zachowanie intymności. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Rolety na balkon są wykonane z prostej płachty materiału. Wszelkie osłony zrobione z lamelek, czy to pionowych czy poziomych to żaluzje na balkon. One także świetnie się sprawdzają. Żaluzje na balkon także dobrze chronią przed słońcem, są jednak trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Rolety antywłamaniowe nie pojawiają się w tej kategorii.

Rolety balkonowe mogą być sterowane na trzy sposoby. Najczęściej mają po prostu sznurek i steruje się nimi manualnie. Dużo mniejszą popularnością cieszą się rolety w kasecie z prowadnicami i sterowane automatycznie. Dlaczego? Elektroniczny system sterowania jest dość kosztowny, a rolety w kasecie z prowadnicami, chociaż stabilne i dobrej jakości nie wyglądają najlepiej – prowadnice przecinają światło balkonu w kilku miejscach.

Zobacz również: Cennik rolet wewnętrznych

Rolety na balkon – opinie i ceny

Oczywiście możesz kupić balkonowe rolety w Castoramie. Sklepy tego rodzaju mają spory asortyment, ale… Niestety, nie istnieje coś takiego, jak wymiarowy balkon. Jeśli uda ci się trafić na gotowe produkty w idealnych wymiarach do twojego balkonu, to jesteś szczęściarzem. Możesz potrzebować rolet o najróżniejszych długościach i szerokościach, dlatego właśnie warto zamówić je na obstalunek.

Wielu producentów oferuje usługę stworzenia rolet do twoich wymagań. Pomagają w dobraniu materiałów i wymierzeniu okien. W tym wypadku będzie to oczywiście droższe niż zakup rolety w Castoramie, gdzie cena podstawowej rolety zaczyna się do 150 zł. Przedstawiamy orientacyjne ceny różnych producentów i różnych przypadków. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Orientacyjne ceny rolet

Producent

Nazwa

Wymiary

Cena

Magdalena

Screen Roleta w systemie zip

180 x 240 cm

3500 zł

Vida XL (z Carefourra)

Markiza boczna na taras

130 x 300 cm

213 zł

Domondo

Roleta na balkon piaskowa

160 x 140 cm

230 zł

Zenox

Rolety przeciwsłoneczne z systemem nożycowym

70 x 70 x 300 cm

200 zł

ikona podziel się Przekaż dalej