Rolety na wymiar idealne wymierzone

Rolety na wymiar to świetne rozwiązanie. Obojętnie, czy decydujesz się na rolety rzymskie, rolety dzień noc czy może żaluzje aluminiowe, warto je zamówić. Dzięki temu będą idealnie wymierzone i świetnie będą przylegały do twojego okna. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będą odstawać i przepuszczać światła, zwłaszcza jeśli chodzi o rolety w kasecie.

Będą idealnie dopasowane nie tylko do wymiarów okna, lecz także do jego rodzaju oraz do orientacji mieszkania. Decydując się na rolety na zamówienie masz szansę na kontakt z doświadczonym doradcą, który podpowie ci, jaki rodzaj rolet najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego okna. Naklejane na ramę? Montowane do sufitu? Montowane do ściany? A może rolety plisowane lub rolety rzymskie z całą masą koronek i innych ozdobnych elementów? Możliwość ich zamontowania jest zależna w dużej mierze od wymiarów całej wnęki okiennej i rodzaju materiału, z którego jest zrobiona ściana i okno. Dlatego warto się tym zainteresować. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Rolety na wymiar dopasowane do twoich wymagań

Rolety okienne na zamówienie będą zaprojektowane przez specjalistów, ale to ty podejmiesz wszystkie decyzje. Dlatego mogą być dopasowane idealnie do ciebie i do twoich potrzeb. Możesz zdecydować, czy potrzebne ci są mocno zaciemniające rolety zmniejszające temperaturę w pomieszczeniach, czy rolety materiałowe o półprzepuszczalnej powierzchni. A może rolety plisowane, które tylko częściowo zakryją okno? Czy może takie w kasecie, które zapewnią ci całkowite zaciemnienie?

Specjaliści pomogą ci dobrać rodzaj rolety do tego, czego oczekujesz. Dodatkowym atutem jest to, że firmy zajmujące się dobieraniem i robieniem rolet dysponują większą ilością materiałów i kolorów. Dlatego rolety materiałowe czy rolety dzień noc mogą mieć niemalże wszystkie odcienie z palety barw. W sklepach gotowe produkty są dostępne z reguły w kilku, maksymalnie kilkunastu podstawowych odcieniach – beże, biele, granat, brąz i krem. Firma zajmująca się wykonywaniem rolet dostarczy ci cały zestaw próbek materiałów i odcieni, wśród których możesz swobodnie przebierać i wybierać.

Niestety, ale trzeba przyznać, że dostępne w supermarketach i sklepach budowlanych gotowe rolety nie zawsze wyróżniają się jakością. Zwłaszcza rolety plisowane czy rolety materiałowe nie są robione z tkanin z najwyższej półki. Zamawiając je na wymiar masz pewność, że wybrany przez ciebie materiał jest lepszej jakości. Żaluzje na wymiar to też świetne rozwiązanie – możesz idealnie dopasować szerokość lameli i długość żaluzji do swojego okna, uwzględnić parapety, uskoki, wielkość wnęki okiennej. Dobra wadomość to taka, że na wymiar można wykonać także popularne rolety dzień noc czy rolety w kasecie. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Zobacz również: Cennik rolet kasetowych

Gdzie zamawiać rolety na wymiar?

Jest bardzo wielu przedsiębiorców, którzy zajmują się dopasowywaniem rolet na wymiar i przygotowywaniem ich na zamówienie od potrzeb. Oferują kompleksowe usługi – od wymierzenia okna, poprzez doradztwo co do materiałów, faktury, rodzaju wykończenia, sposobu montażu aż do właśnie samego montażu. Większość z nich kompleksowo zajmuje się wszystkimi rodzajami osłon okiennych – oferują i rolety drewniane, i materiałowe, nawet żaluzje aluminiowe lub vertikale. Szeroki wybór rolet wewnętrznych pozwoli ci wybrać najlepsze rozwiązanie i znaleźć najlepsze opcje.

Rolety na wymiar, czyli rolety okienne na zamówienie, a także ceny i producenci rolet wraz z cenami i ofertą
Rolety na wymiar - czy i gdzie warto zamawiać indywidualne rolety? Ceny, opinie, porady

Rolety na wymiar oferują zarówno duże firmy, jak Stylux, Vertex czy Roltex. Można także skorzystać z usług małych firm, które działają tylko na rynku lokalnym. Także zbierają bardzo dobre opinie, a jakość produktów w obu rodzajach przedsiębiorstw niczym się nie różni. Rolety i żaluzje na wymiar będą dobrze przygotowane także przez firmy, które swoje usługi oferują w sieci. Wystarczy, że podasz wymiary swojego okna, wybierzesz rodzaj rolety, tkaninę i sposób montażu i otrzymasz gotową roletę, idealną do twojego mieszkania. Wadą takiego rozwiązania jest niemożność skontaktowania się na żywo ze specjalistą w tej dziedzinie. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Ceny rolet wewnętrznych na wymiar

Ceny rolet wewnętrznych są zależne od wielu czynników. Po pierwsze znaczenie ma materiał – zwykły poliester będzie tańszy niż podgumowany, po drugie – wymiary. Oczywiście nie bez znaczenia są także rodzaj montażu i sposób sterowania – same siłowniki i inne elementy automatyki mogą być dość kosztowne.

Przedstawiamy orientacyjne ceny rolet różnego rodzaju. Dotyczą rolety na jedno okno o standardowych wymiarach 60 x 150 cm. Sprawdź także ten artykuł o roletach rzymskich dostępnych w sklepach Ikea.

Ceny podstawowych rodzajów rolet

Rodzaj rolety

Cena

Rolety rzymskie

Ok 180 zł

Rolety dzień noc

Ok 300 zł

Rolety plisowane z tradycyjnego poliestru

Ok 130 zł

Rolety plisowane z materiału zaciemniające

Ok 160 zł

Rolety termoizolacyjne zaciemniające

Ok 150 zł

Roleta prosta wolnowisząca z poliestru, mocowana do okna

Ok 30 zł

Roleta prosta z polisestru z opcją automatycznego sterowania

500-700 zł

ikona podziel się Przekaż dalej