Nowoczesne rolety plisowane

Rolety od dołu to rozwiązanie charakteryzujące się szeregiem zalet:

  • ich system montażu jest bezinwazyjny
  • zapewniają poczucie prywatności w mieszkaniach prywatnych i firmach
  • ich mechanizm jest prosty w obsłudze
  • są trwałe, solidne i funkcjonalne
  • do wyboru jest wiele tkanin, z których się je wykonuje
  • chronią skutecznie przed promieniami słonecznymi
  • są łatwe w czyszczeniu
  • dzięki nim pomieszczenie nie nagrzewa się nadmiernie w ciepłe dni
  • dostępne w wersji zaciemniającej, delikatnie zaciemniającej oraz rozpraszającej światło

Rolety zasuwane od dołu do góry to zwykle koszt rzędu 70-250 złotych (w zależności od producenta, wielkości, użytych materiałów). Można z powodzeniem stosować rolety plisowane także w drzwiach balkonowych, co sprawia, że są rozwiązaniem o wysokim stopniu uniwersalności.

Jak wygląda montaż tych przesłon okiennych w kasecie? Do ramy okna klei się prowadnice oraz kasetę, nie ograniczając w ten sposób dostępu do klamki. Bezinwazyjny montaż eliminuje ingerencję w strukturę okna. Ściana również pozostaje nienaruszona. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o roletach harmonijkowych plisowanych.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Popularność rolet zaciąganych od dołu

Rolety na wymiar warto wybrać dla siebie przede wszystkim wtedy, kiedy chce się dopasować je do okna nietypowych rozmiarów czy kształtu. Choć ich cena jest zwykle wyższa niż w przypadku modeli dostępnych od ręki, warto pamiętać, że ich zakup to bardzo dobra inwestycja. Otrzymuje się bowiem spersonalizowane rolety plisowane, które charakteryzują się walorami natury estetycznej oraz praktycznej jednocześnie.

Jak zapewnić czystość roletom zasuwanym od dołu do góry? To nic trudnego, wystarczy użycie wilgotnej ściereczki do zwijanych rolet. Dostęp do nich nie jest utrudniony, budowa należy do prostych, co w znacznym stopniu ułatwia dbanie o nie. To również z tego powodu opinie na ich temat są bardzo dobre, kupujący podkreślają prostotę i funkcjonalność tego rozwiązania oraz jego przystępne ceny.

Gdy chodzi o kolorystykę zwijanych rolet, należy każdorazowo dobierać ją do stolarki okiennej oraz całości aranżacji. Dzięki temu wnętrze będzie spójne i harmonijne. Roletom rzymskim zaciąganym od dołu nie można odmówić tego, że zapewniają komfort domownikom czy pracownikom firm (w zależności od tego, w jakich wnętrzach się je stosuje).

Nowoczesne zamykane rolety w kasecie

Rolety dzień noc w kasecie z poziomymi pasami materiału zapewniają idealną regulację dopływu światła do pomieszczenia. Ich popularność jest duża, bowiem tym roletom plisowanym przypisuje się wiele zalet typowo estetycznych, a do tego ponadprzeciętną funkcjonalność. Występujące w kasecie rolety dzień noc zamówić można na wymiar, by cieszyć się ich idealnym dopasowaniem do przestrzeni okna.

Zakup rolet zaciąganych od dołu to niemalże gwarancja tego, że wzrok sąsiadów czy przypadkowych przechodniów nie będzie na nas skupiony, gdy okno pomieszczenia, w którym przebywamy, wychodzi na ulicę. Gładkie lub z printami, niewielkie lub słusznych rozmiarów – rolety zamykane od dołu to wiele ciekawych opcji do wyboru.

Zobacz również: Cennik rolet na okna dachowe

Roletom rzymskim zamykanym nie można odmówić praktyczności ani funkcjonalności. Montowane są w przestrzeniach pełniących różne funkcje. Przystępne ceny, jakimi charakteryzują się zwijane rolety, to ważna ich cecha. Nawet kupujący dysponujący niewielkim budżetem na ten cel mogą zakupić egzemplarze dla siebie.

Jedni stawiają na zakup rolet dzień noc, inni zdecydowanie chętniej wybierają rolety rzymskie – każdy może zdecydować się na to, by w jego przestrzeni pojawiły się tego typu przesłony okienne. Rolety zaciągane od dołu poleca się szczególne na parterze, tam bowiem wykorzystać można wszelkie ich funkcje i właściwości w idealny sposób. Gotowe lub na wymiar, praktyczne i pełne nowoczesności!

ikona podziel się Przekaż dalej