Rolety termoizolacyjne - co warto wiedzieć na temat tych rolet okiennych

Rolety termoizolacyjne, zarówno te wewnętrzne rolety termoizolacyjne, jak i rolety zewnętrzne termoizolacyjne, są bardzo ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem zaciemnienia okien, które zyskuje coraz to lepsze opinie wśród klientów. Pamiętajmy jednak, że takie rolety okienne termo powinny być wykonane na wymiar.

Rolety z powłoką termoizolacyjną wyprodukowane pod konkretny wymiar, zapewniają nam prawidłowe działanie aluminiowej powłoki i funkcjonalność. Właśnie te rolety termo zabezpieczają nasze pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, a dodatkowo odbijają one je, dzięki specjalnej emulsji, którą są one pokryte. Stosując rolety z aluminiową powłoką, mamy pewność, że w naszych pomieszczeniach będzie chłodniej niż w letnie upalne dni na zewnątrz i będziemy w stanie utrzymać w domu stałą temperaturę. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Opinie na temat rolet z powłoką termoizolacyjną są bardzo dobre, również dlatego, że można je zakupić w kasecie, która wygląda bardzo gustownie i jest w stanie ukryć naszą roletę wewnątrz. Dodatkową zaletą tego typu rolety jest to, że materiał, będący wewnątrz kasety, nie kurzy się tak bardzo, a dzięki prowadnicom materiał będzie rozwijał się równomiernie i będzie przylegał do okna. Nie zapominajmy jednak, że taka roleta termoizolacyjna w kasecie dostępna jest w wyższych cenach, lecz na pewno warto dołożyć trochę pieniędzy i zyskać większą wygodę i komfort w obsłudze rolet.

Zobacz również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Jak zaaranżować rolety termo i o czym warto pamiętać przy ich zakupie

Rolety okienne z aluminiową powłoką są chętnie wybierane, ponieważ opinie na ich temat są dla wielu osób zachęcające. Tyczy się to szczególnie osób, których pomieszczenia, a właściwie okna w pomieszczeniach wysunięte są na zachodnią stronę. W ciągu dnia w tych pomieszczeniach występuje największe nagrzewanie, które w okresie letnim może być nie do zniesienia, zwłaszcza w przypadku dzieci i zwierząt domowych. Ponadto, jeśli ten pokój znajduje się w kamienicy lub bloku na wysokim piętrze, jeszcze bardziej będziemy odczuwać te wysokie temperatury. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach z Castoramy?

Wykorzystanie wewnętrznych rolet termoizolacyjnych, ale także rolet zewnętrznych termoizolacyjnych jest doskonałym pomysłem szczególnie do salonów, pokoi dziecięcych i sypialni. Takie rozwiązania wykorzystuje się nie tylko w domach, ale też różnego rodzaju restauracjach, hotelach, kawiarniach, biurach, przychodniach zdrowia, czy też w szkołach.

Pamiętajmy jednak o tym, że gdy zdecydujemy się na rolety termoizolacyjne, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by materiał, z którego są one wykonane, był jak najwyższej jakości. Wtedy dopiero będziemy mieć pewność, że roleta będzie działała prawidłowo i chroniła nasze mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem się, a dodatkowo nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na naprawy i wymienianie rolet co kilka lat. Dodatkowym elementem bardziej dekoracyjnym jest to, by odpowiednio dopasować kolor i wzór rolet do naszego pomieszczenia. Sprawdź także ten artykuł o roletach zaciemniających.

Cena za rolety z powłoką termoizolacyjną i popularni producenci tych rolet

Rolety termoizolacyjne to nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Dlatego też cena za nie będzie wyższa niż za normalne rolety zaciemniające bez aluminiowej powłoki. Warto więc wziąć to pod uwagę, przy wyborze idealnych rolet do swojego mieszkania.

Pamiętajmy o tym, że ceny za rolety termoizolacyjne są zróżnicowane i zależą od tego, jakiego producenta rolet wybierzemy oraz gdzie zakupimy rolety. Dodatkowo cena zależy od wymiarów rolety praz tego, z jakiego jest ona materiału oraz jaki jest jej model, kolor, a także wzór.

Popularnym producentem rolet termoizolacyjnych jest między innymi Velux, Vidella oraz Gardinia. Jeśli chodzi o ceny, za roletę o wymiarach 425 × 1500 mm firmy Gardinia, zapłacimy około 52 zł, natomiast za rozmiar 615 × 1500 mm zapłacimy około 64 zł, a koszt rolety 680 × 2150 to 93 zł. Rolety te skutecznie blokują promienie słoneczne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach i żaluzjach dzień noc?

Zobacz również: Cennik rolet na okna dachowe

ikona podziel się Przekaż dalej