Rolety Velux – krótka charakterystyka

To rolety do weluxów, czyli okien marki Velux. Ich wybór i zakup jest bardzo prosty – wystarczy podać typ i wielkość okna Velux, jakie posiadasz na poddaszu, a system sklepu sam wygeneruje ci, które rolety są przeznaczone do twoich okien. Produkty tej marki wyróżniają się nie tylko trwałością, lecz także olbrzymim wyborem kolorów – w każdym modelu masz ich co najmniej kilkanaście, zarówno tych najmodniejszych, jak i bardziej oryginalnych i mniej dostępnych w innych sklepach.

Są to wyłącznie rolety do okien dachowych. Ich zadaniem jest przyciemnianie i zacienianie, by można było swobodnie korzystać z poddasza. Velux to jednak nie tylko rolety, lecz także żaluzje, moskitiery i markizy tarasowe. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się przeciwsłoneczne rolety i żaluzje Velux. W końcu poddasze nagrzewa się najbardziej, więc najbardziej należy je chronić.

Rolety wewnętrzne Velux – mnóstwo możliwości

Rolety Velux to taki ogrom możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim w ofercie tej marki znajdują się rolety wewnętrzne, które dzielą się na kilka rodzajów. Rolety wewnętrzne Velux służą przede wszystkim zacienianiu pomieszczeń. Dlatego w ofercie tej marki znajdziesz zarówno rolety zaciemniające (proste i plisowane), jak i przyciemniające – utrzymujące półmrok latek. To świetne rozwiązanie – rolety do okien dachowych muszą nieco ograniczać dopływ światła, by można było wygodnie korzystać z poddasza. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Większość z nich to rolety dekoracyjne – mogą być plisowane, ozdobione jakimś wzorem, o nierównej fakturze. Dla miłośników bardziej klasycznych wnętrz z pewnością idealnie sprawdzą się rolety rzymskie – marka oferuje wymienne płachty, więc rolety nigdy się nie znudzą. Wewnętrzne rolety do okien Velux to także oferta dla najmłodszych – są udekorowane przepięknymi postaciami z bajek Disneya, uśmiechniętymi księżniczkami i dzielnymi książętami. Ciekawym rozwiązaniem są także żaluzje Velux, które dobrze sprawdzają się do łazienki czy kuchni, gdzie warto kontrolować dopływ światła.

Rolety wewnętrzne Velux

Rodzaj rolety

Cena

Rolety przyciemniające

Od 145 zł

Rolety zaciemniające

Od 275 zł

Rolety zaciemniająco-plisowane

Od 352 zł

Disney & Velux Dobranoc

Od 375 zł

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Przeciwsłoneczne rolety do okien dachowych zewnętrzne

Rolety zewnętrzne i żaluzje Velux warto zamontować ze względu na ich możliwość zacieniania. Dzięki nim na poddaszu nie panuje zaduch i gorąco – są najlepszym sposobem na zachowanie maksymalnej izolacji termicznej. Na poddaszu, zwłaszcza w pokoju dziennym, ale też w sypialniach czy pokojach dla dzieci ma to ogromne znaczenie. Słoneczne dni są piękne, ale nie wtedy, gdy trzeba je oglądać pod oknem, które działa jak ścianka szklarni.

Rolety velux jako zewnętrzne i rolety wewnętrzne velux do okien dachowych oraz oferta producenta wraz z cenami
Rolety Velux - przegląd oferty, ceny, opinie, porady

W tej kategorii znajdziesz także ofertę rolet plisowanych, a część z nich to rolety dekoracyjne. Nie mają jednak zbyt wiele kolorów do wyboru – najczęściej są srebrne lub grafitowe, bowiem takie najlepiej odbijają promieniowanie, a w końcu o działanie przeciwsłoneczne tutaj chodzi najbardziej. Cena rolet zewnętrznych zaczyna się od 1200 zł za sztukę. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Rolety do okien dachowych – sposoby sterowania Velux

Rolety do weluxów mogą być wyposażone w trzy różne sposoby sterowania. Do okien obrotowych, które znajdują się w zasięgu ręki jest to system manualny obrotowy. Roletę zamyka się i otwiera w czasie obracania okna o 180 stopni. Do okien prostych sprawdzi się system manualny z trzema haczykami – poziomami, na których można rozwinąć roletę. Jednakże jest to rozwiązanie wyłącznie dla okien położonych stosunkowo nisko, znajdujących się w zasięgu ręki.

W innych wypadkach polecana jest roleta elektryczna, czyli system Velux Integra. Rolety Velux o rolety wyłącznie na okna dachowe. Czasami trudno jest do nich dotrzeć, więc sterowanie automatyczne to wielka wygoda. Warto zwrócić uwagę także na to, że rolety Velux mogą być wyposażone także w system solarny. Bateria o dużej pojemności spokojnie wystarcza, więc nie ma potrzeby montowania okablowania. To wygodne, estetyczne i ekologiczne rozwiązanie. Dzięki niemu rolety automatyczne nie muszą oznaczać wyższych rachunków za prąd. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii rolety