Jak wybrać rolety okienne?

Rolety okienne - rodzaje

Rolety stają się coraz bardziej modne i spychają na dalszy plan, popularnie niegdyś, żaluzje. Czym różnią się rolety i żaluzje? Otóż żaluzje składają się z deseczek zwanych lamelkami, które po zwinięciu zachodzą na siebie. Zaś rolety wykonane są z tkanin, które zwija się lub składa w harmonijkę.

Rolety dzielimy na rolety wewnętrzne do wnętrza mieszkania oraz zewnętrzne montowane na elewacji. Castorama stawia głównie na rolety wewnętrzne do okien balkonowych i pokojowych. W ofercie rolet zewnętrznych znajdziemy tylko rolety zewnętrzne, solarne do okien dachowych.

Rolety okienne występują w wielu odmianach. Castorama oferuje następujące rolety wewnętrzne:

  • rolety rzymskie,
  • rolety dzień noc,
  • rolety zaciemniające,
  • rolety plisowane,
  • rolety zwijane,
  • rolety zaciemniające.

Z uwagi na osłonę przed światłem Castorama oferuje rolety nieprzejrzyste i półprzezroczyste.

W Castoramie nie możemy zamówić rolet na wymiar, jednak sieć oferuje szeroki wybór rozmiarów rolet pasujących do standardowych rozmiarów okien. Dzięki temu dobierzemy rolety na wymiar większości rodzajów okien. Castorama oferuje rolety mini do małych okien oraz rolety do średnich i dużych okien. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety w Castoramie - bezinwazyjne i inwazyjne

Z uwagi na rodzaj montażu mamy do wyboru rolety inwazyjne, które wymagają wiercenia otworów w ścianie oraz rolety bezinwazyjne, które wystarczy zawiesić. Rolety bezinwazyjne w Castoramie są najczęściej montowane przy pomocy uchwytów z klejem, które utrzyma roletę wiele lat.

Bezinwazyjne rolety w Castoramie to głównie rolety rzymskie Godhome, które zawiesza się przy pomocy załączonych zaczepów. Ceny rolet rzymskich Godhome wahają się od 89.98 do 188 zł w zależności od wymiarów. Rzymskie rolety w Castoramie występują w stonowanych odcieniach szarości i beżu, które pasują do każdego rodzaju wnętrza.

Rolety rzymskie i inne rolety w castoramie oraz ich ceny i opinie, a także polecane rolety okienne krok po kroku
Rolety w Castoramie - przegląd oferty, opinie, ceny, najlepsze produkty

Najtańsze rolety bezinwazyjne to rolety wewnętrzne Colours Halo, o długości 180 cm, w cenie 24,98 zł. Rolety te występują w różnych wersjach kolorystycznych. Pojawiają się jednak opinie, że rolety te nie nadają się do pokoju dziecięcego, ze względu na ostre brzegi, którymi można się skaleczyć.

Rolety dzień noc

Szczególnie dużą popularnością cieszą się rolety dzień noc, których ceny kształtują się w granicach 39,98 do 108 zł. Rolety dzień noc składają się z dwóch rodzajów materiału, dzięki czemu można dostosować ilość wpuszczanego światła. W ciągu dnia osłonią okno zapewniając prywatność. Zaś nocą zaciemniają pomieszczenie ułatwiając spokojny sen. Rolety te utrzymane są w odcieniach beżu, bieli lub antracytu, dzięki czemu pasują kolorystycznie do każdego wnętrza.

Rolety dzień noc zbierają doskonałe opinie ze względu na banalnie łatwy, bezinwazyjne montaż. Użytkownicy chwalą również mechanizm działania rolety oraz stosunek jakości do ceny. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Jak wybrać w Castoramie rolety do łazienki, do kuchni i do salonu?

Jak dobrać rolety do kuchni, do salonu czy też rolety do łazienki? Prócz walorów estetycznych i ceny warto kierować się sposobem montażu i rodzajem rolety. Jako rolety do kuchni najlepiej sprawdzą się rolety kasetowe, które można szybko zwinąć, aby otworzyć okno i wypuścić kuchenne zapachy. Rolety kasetowe są szczególnie estetyczne, łatwe w montażu i można je wykonać na wymiar.

Rolety do kuchni oraz rolety do łazienki muszą być wykonane z materiału łatwego do utrzymania w czystości. Większość rolet w Castoramie wykonana jest z łatwego do czyszczenia poliestru. Jako rolety do łazienki najlepiej sprawdzają się rolety plisowane z poliestru, które pozwalają na odsłonięcie od góry i od dołu.

Plisowane rolety w Castoramie oferowane są w kolorach białym, miętowym, brązowym i szarym. W zależności od rozmiaru ich ceny wahają się od 44 do 98 zł. Pozwalają one na bezinwazyjny montaż. Rolety tego rodzaju sprawdzają się świetnie, jeśli pracujesz przy komputerze, gdyż ograniczają światło odbijające się od ekranu. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Z kolei rolety rzymskie to idealny wybór jako rolety do kuchni oraz do salonu. Będą świetnie wyglądać we wnętrzach w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy też rustykalnym. Do salonu świetnie sprawdzają się rolety bambus w ofercie Castoramy, które dekorują okno i stwarzają we wnętrzu atmosferę ciepła i przytulności.

Rolety w Castoramie to rolety w przystępnych cenach zbierające dobre opinie użytkowników. Wybór rodzajów, sposobów montażu i rozmiarów jest naprawdę imponujący. Jeśli nie potrzebujemy rolety na wymiar i mamy standardowe okna, można z powodzeniem znaleźć w Castoramie estetyczne rolety, które świetnie regulują ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła. Sprawdź także ten artykuł o roletach rzymskich dostępnych w sklepach Ikea.

ikona podziel się Przekaż dalej