Jakie rolety wewnętrzne wybrać?

Rolety pełnią w mieszkaniu rolę ochronną przed zbyt intensywnym światłem słonecznym, szczególnie gdy okna wychodzą na południe. W czasie upałów rolety zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia. Zaś w mieszkaniach na parterze rolety chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.

Jak wybrać rolety wewnętrzne, aby nie tylko odpowiednio osłaniały okna, lecz były także atrakcyjne wizualnie? Co jest lepsze rolety czy żaluzje? Żaluzje nieco wyszły z mody i nie znajdziemy ich w najnowszej ofercie IKEA. Obecnie we wnętrzach najmodniejsze są rolety materiałowe, które kolorystycznie dobrane do mebli, stanowią ozdobę salonu czy sypialni. Prócz rolet materiałowych możemy wybrać również rolety z bambusa, folii refleksyjnej czy też rolety drewniane, czyli raczej żaluzje drewniane. Tego rodzaju rolet nie znajdziemy w ofercie Ikei, która stawia na eleganckie rolety materiałowe.

Rolety wybieramy również ze względu na montaż, który może być inwazyjny, wymagający wiercenia dziur w ścianie lub nieinwazyjny. Montaż rolet Ikea jest niezwykle łatwy, gdyż większość z nich można w łatwy sposób przymocować do ramy okna bez wiercenia dziur. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety w ofercie IKEA

Rolety w IKEA

Ikea to jeden z najmodniejszych marketów oferujący wystrój wnętrz. Dlatego też znajdziemy tu rolety wewnętrzne do salonu, sypialni czy łazienki, które zdobywają świetne opinie użytkowników. Ikea stawia na rolety materiałowe, w stonowanej gamie kolorystycznej. W Ikea znajdziemy rolety materiałowe w kolorach białym, beżowym oraz w odcieniach szarości, zieleni i błękitu. Bardziej zróżnicowane kolorystycznie są rolety w Leroy Merlin jak również rolety w Obi. Natomiast rolety w Castoramie utrzymane są w podobnych spokojnych kolorach, pasujących do każdego wnętrza, choć znajdziemy tu także rolety kolorowe.

Rolety w Ikea wykonane są z 100% poliestru. Ikea stawia na ekologię, dlatego też tkaniny wykonane są z butelek PET pochodzących z recyclingu. Rolety drewniane czy z innych materiałów nie występują obecnie w ofercie IKEA. Podobnie nie znajdziemy w obecnej ofercie Ikea rolet Alvine.

Rolety w ofercie Ikea

  • rolety zwijane,
  • rolety zaciemniające,
  • rolety plisowane,
  • rolety rzymskie.

Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Rolety plisowane

Charakterystyczną cechą rolet plisowanych jest to, że zwijają się w harmonijkę. W ofercie Ikea znajdziemy rolety plisowane zaciemniające Sommar i Schottis w kolorze ciemno szarym i zielonym. Można je łatwo przymocować do ramy okna bez konieczności wiercenia. Ceny rolet plisowanych w ofercie Ikea są najniższe, gdyż rolety zaciemniające zakupimy w cenie 25 zł, zaś roletę panelową Schottis tylko za 12 zł.

Rolety plisowane i inne rolety w Ikea, jak rolety wewnętrzne, rolety rzymskie czy rolety materiałowe
Rolety w IKEA - przegląd oferty, opinie, ceny, najciekawsze produkty

Droższe są rolety plisowane Hoppvals w kolorze białym i beżowym. Ich montaż wymaga przymocowania na ścianie lub na suficie. Specjalny materiał, z którego wykonana jest roleta stanowi warstwę izolacyjną. Dzięki temu roleta pozwala nie tylko osłonić okno przed spojrzeniami, lecz także obniża koszty ogrzewania. Roletę unosi się przy pomocy sznurka, który jest ukryty wewnątrz.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie nie są jeszcze zbyt popularnie, lecz zdobywają sobie zwolenników. Nie zwijają się w rolkę, lecz układają się w zakładki dzięki systemowi sznurków i fiszbin. Pojawiają się opinie, że zbierają kurz, lecz rolety rzymskie w ofercie Ikea można prać w pralce w temperaturze do 30 stopni. Ikea oferuje rolety rzymskie w kolorze białym i w szare paski. Nadają się do wszystkich rodzajów pomieszczeń, także wilgotnych jak łazienka. Rolety rzymskie Ikea można unieść na kilka wybranych wysokości. Montaż rolet jest niezwykle wygodny, gdyż można je zawiesić na karniszu.

Ceny rolet rzymskich kształtują się w granicach 69,99 do 79,99 zł. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Rolety zaciemniające zwijane

Najpopularniejszym rodzajem rolet są rolety zwijane, które po podniesieniu zwijają się w rolkę. Rolety zaciemniające Ikea montuje się do sufitu lub do ściany za pomocą śrub. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci Ikea zrezygnowała z rolet zwijanych za pomocą sznurka.

Ceny rolet zwijanych w Ikea wahają się od 79,99 zł do 179 zł. Najprostszym typem rolet zaciemniających są rolety Friends, którymi steruje się przy pomocy drążka. Z kolei droższa roleta Skogsklover posiada wbudowaną funkcję łagodnego zamykania, dzięki czemu zwija się powoli, płynnie. Również te rolety nie posiadają sznurka. Rolety Tretur zwijają się do panelu maskującego wykonanego z tworzywa ABS. Rolety te zwijają się płynnie do góry.  Rozwijanie ich ułatwia wygodny drążek.

Ikea to modny i lubiany sklep, który zbiera dobre opinie wśród klientów. Oferta rolet nie jest zbyt bogata, jednak Ikea wybrała podstawowy zestaw rolet pasujących do każdego wnętrza i na każdą kieszeń. Sprawdź także ten artykuł o roletach rzymskich dostępnych w sklepach Ikea.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii rolety