Rolety kasetowe – rodzaje

Chociaż rolety wolnowiszące są najprostszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o montaż rolet, a także najtańszych rozwiązaniem, to jednak daleko im do przysłon znajdujących się w kasetach. Zwinięty materiał jest osłonięty, dzięki czemu roleta nie tylko podwyższa swoją wartość estetyczną, ale również jest ona zabezpieczona przed kurzem oraz zabrudzeniem. Zaletą rolet jest możliwy montaż na oknach z wywietrznikami. Ponadto okna lub drzwi balkonowe można z powodzeniem otwierać, co często jest kłopotliwe, jeżeli zamontowane mamy rolety wolnowiszące.

Jeżeli chodzi o wybór rolet kasetowych, to jest on bardzo szeroki. Rolety w kasecie z prowadnicami możemy podzielić pod względem rodzaju kasety. W sprzedaży dostępne są kasety wyprodukowane z tworzywa sztucznego, które cieszą się największym uznaniem, a także kasety wykonane z aluminium. Pod względem kształtu wyróżniamy kasety zaokrąglone, jak i również łamane. Najpopularniejszym produktem są rolety kasetowe z kasetami w kolorze białym. Jednak ze względu na wybór tworzywa, istnieje możliwość zamówienia obudowy w dowolnym kolorze lub w drewnopodobnej wzorze. Wpływ mamy również na prowadnice do rolet, które najczęściej są płaskie lub występują w kształcie litery „C”. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Rolety kasetowe - podział ze względu na rodzaj materiału

Rolety kasetowe dzielimy także pod względem rodzaju materiału, a także sposobu szycia na:

  • Rolety rzymskie – uszyte są w taki sposób, aby materiał podczas podciągania rolety układał się równolegle względem wszytych lamel. Dzięki temu podczas prawie całkowitego zaciągnięcia roleta posiada dekoracyjne drapowania. Natomiast po całkowitym opuszczeniu rolety, materiał jest rozprostowany. Rolety rzymskie najczęściej zaciąga się przy pomocy łańcuszków lub linek. Najczęściej występują jako rolety wolnowiszące, ale ostatnio w sprzedaży pojawiają się również w wersji kasetowej.
  • Rolety dzień noc – ten dość specyficzny rodzaj rolet zbudowany jest z równoległych pasów, które naprzemiennie uszyte są z zaciemniającego oraz prześwitującego materiału. Dzięki temu mamy wpływ na ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Możemy wpuszczać wszystkie promienie słoneczne, rozproszyć je w odpowiednim stopniu bądź całkowicie zaciemnić pomieszczenie.
  • Rolety materiałowe w kasecie – tego typu rolety najczęściej uszyte są z materiału zaciemniającego, dzięki czemu możliwe jest całkowite ograniczenie dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia. Wśród tkanin do wyboru znajdują się tkaniny podgumowane, czy też odbijające światło. W przypadku rolet materiałowych mamy szeroki wybór kolorów i wzorów, które z powodzeniem dopasujemy do aranżacji wnętrz. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach zaciemniających?
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Rolety w kasecie w popularnych sklepach

Rolety materiałowe w kasecie dostępne są w wielu popularnych marketach budowlanych oraz z wyposażeniem wnętrz. Warto sprawdzić na przykład rolety w Castoramie. W tym markecie budowlanym, akurat nie ma zbyt dużego wyboru rolet kasetowych. Ponieważ w sprzedaży dostępne są rolety w kasecie z prowadnicami dedykowane do okien dachowych. Natomiast do najpopularniejszych przysłon okiennych zaliczają się rolety dzień noc, rolety rzymskie, rolety mini, a także tradycyjne plisy. W Castoramie zakupimy także akcesoria, wśród których wymienimy m.in. prowadnice do rolet.

Warto zwrócić uwagę na rolety w IKEA. Tutaj także największą popularnością cieszą się rolety wolnowiszące, szczególnie zaciemniające oraz rolety rzymskie. Jednak pojawiają się też nieliczne modele rolet kasetowych. Są to przykłady rolet zaciemniających, które nie posiadają wbudowanych prowadnic. Modele rolet w sklepie IKEA wyposażone są w specjalny system łagodnego zamykania, dzięki czemu działają płynnie, podnosząc się na wybraną przez nas wysokość. Sprawdź także ten artykuł o roletach w Leroy Merlin.

Rolety w kasecie z prowadzeniem – przykładowe ceny i opinie

Rolety materiałowe w kasecie są na pewno droższe niż rolety pozbawione tego elementu. Za chwilę porównamy ceny najpopularniejszych produktów, które dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz w sprzedaży internetowej. Dzięki temu dowiesz się, czy rzeczywiście rolety materiałowe w kasecie będą trafną inwestycją. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach w Castoramie?

Przykładowe ceny rolet w kasecie z prowadnicami

Nazwa produktu

Cena

Rolety materiałowe w kasecie Tretur, IKEA

Ceny od 159,00 zł – bardzo dobre opinie

Rolety w kasecie z prowadnicami Standard

48,60 zł – bardzo dobre opinie

Rolety materiałowe w kasecie płaskiej Thermo

30,00 zł – bardzo dobre opinie

Rolety dzień noc w kasecie Nature Alpine, prosty montaż rolet

77,42 zł

Rolety dzień noc w kasecie PCV na wymiar, PLUS, prosty montaż rolet

Od 96,00 zł

Rolety kasetowe dzień noc w kasecie ALU, Vario LuxMedium, prosty montaż rolet, na wymiar

Od 97,00 zł

Prowadnice do rolet 150 cm, PCV brązowe

29,98 zł

Prowadnice do rolet 220 cm, PCV brązowe

44,98 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii rolety