Skuteczność rolet antywłamaniowych

Skuteczność zewnętrznych rolet antywłamaniowych określana jest skalą o symbolu RC. Numer 1 oznacza roletę o najmniejszej skuteczności, z kolei numer 6 oznacza roletę prawie niemożliwą do sforsowania.

Warto zauważyć, że już konstrukcje o symbolu RC1 i RC2 i posiadają zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, utrudniające otworzenie pancerza od zewnątrz. Podczas prób otwarcia, roleta zaczyna mocno hałasować, co może zaalarmować mieszkańców i udaremnić próbę włamania.

Rolety o symbolu RC3 – RC6 są mniej popularne ze względu na dużo wyższą cenę, jednak stanowią bardzo dobrą ochronę antywłamaniową, są wykonane z twardszych, masywniejszych materiałów i posiadają szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Sprawdź również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

Ceny zewnętrznych rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne mogą być dość drogie, jednak warto je zamontować, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa. Ceny zewnętrznych rolet mogą sięgać 2 tysięcy
Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Ceny najtańszych, ręcznych rolet antywłamaniowych wahają się w granicach 200 - 500 złotych. Są to produkty typu RC1, które dobrze sprawdzają się w mniejszych oknach. Z kolei rolety elektryczne RC1 są już nieco droższe, a ich zakup waha się w granicach od 700 to 1.200 złotych.

Największą popularnością cieszą się elektryczne rolety antywłamaniowe RC2, za które musimy zapłacić od 1.300 do 2.000 tysięcy złotych. Z kolei konstrukcje o symbolu RC3-RC6 są już wykonywane na specjalne zamówienie, a ich cena zależy od indywidualnych wymagań klienta.

Jeżeli jednak chcemy, aby roleta zewnętrzna rzeczywiście stanowiła zaporę dla włamywacza, warto zainwestować dodatkowe środki i wyposażyć dom w zabezpieczenia najwyżej jakości. Wydatek na pewno zwróci się przy pierwszej próbie włamania do naszego domu.

ikona podziel się Przekaż dalej