Żaluzje aluminiowe to nie relikt przeszłości

Żaluzje aluminiowe wróciły w wielkim stylu. I w zupełnie innej formie, niż zapamiętaliśmy je sprzed lat. Są o wiele bardziej eleganckie i ładniej się prezentują. Są także o wiele bardzo trwałe i znacznie lepszej jakości. Dlatego bardzo często wykorzystywane są do zasłaniania okien w biurach, kancelariach. W mieszkaniach prywatnych także często się pojawiają. Przysłaniają okna w surowych loftach, minimalistycznych salonach.

Obecnie żaluzje aluminiowe są dostępne w bardzo wielu wariantach. Różnią się między sobą szerokością lamelek, a także kolorem. Furorę robią białe żaluzje metalowe, ale na uwagę zasługują także te brązowe, czarne czy barwne. Są tak popularne, że z powodzeniem wyprzedzają rolety rzymskie czy standardowe rolety harmonijkowe. Żaluzje aluminiowe mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. I jedne i drugie mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. W przypadku żaluzji zewnętrznych cena jest znacznie wyższa, ponieważ są one wykończane specjalnymi środkami chroniącymi przed uszkodzeniem. Mogą być także zastosowane zamiast rolety na okna dachowe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Żaluzje aluminiowe a inne rodzaje osłon okiennych

Wiele osób, które odrzucają rolety rzymskie lub inne materiałowe przesłony okienne, zastanawia się, czy lepiej zastosować żaluzje drewniane czy aluminiowe. Oba rodzaje są bardzo popularne, zbierają świetne opinie i ładnie się prezentują. Oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety.

Naturalne i ładne żaluzje drewniane to bardzo estetyczna ozdoba okna. Są jednak cięższe i zajmują sporo miejsca. W przypadku dość grubych lamelek, po ściągnięciu mogą zajmować nawet 1/3 okna. Są także droższe i wymagają dość regularnej pielęgnacji. W przypadku żaluzji zewnętrznych, drewno dość szybko niszczeje w przeciwieństwie do aluminium. Metal jest lżejszy, nie wymaga konserwacji, jest także wodoodporny i łatwy w utrzymaniu w czystości, dlatego dobrze sprawdza się takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Porównanie żaluzji drewnianych i aluminiowych

Cecha

Żaluzje drewniane

Żaluzje aluminiowe

Wygląd

Naturalny, ciepły, dodają uroku i przytulności

Nowoczesny, zimny, dodają elegancji i chłodnego szyku

Zastosowanie

Pokoje wykończone lekkimi, jasnymi kolorami, naturalnymi tkaninami, ciepłe.

Idealne do biur i gabinetów. Nadają się do mieszkań loftowych i nowoczesnych wnętrz.

Konieczność konserwacji

Wymagają konserwacji, pielęgnacji i impregnowania.

Czyszczone nie potrzebują konserwacji.

Łatwość w czyszczeniu

Trudne usuwanie plam.

Łatwe usuwanie plam.

Uniwersalność

Żaluzje wewnętrzne, nie nadają się do łazienki i kuchni.

Żaluzje okienne wewnętrzne i zewnętrzne, nadają się do każdego pomieszczenia.

Ceny i zakup żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe możesz kupić na dwa sposoby: zamówić je na wymiar u producenta lub firmy pośredniczącej lub kupić gotowe żaluzje w sklepie (na przykład markecie budowlanym). Zrobienie ich na wymiar jest konieczne, jeśli masz niewymiarowe okna. Warto rozważyć tę opcję także z tego powodu, że zamawiając żaluzje masz możliwość dopasowania ich idealnie do swojego mieszkania. Możesz także zamówić różne kolory (na przykład białe) i dobrać system automatycznego sterowania.

Zbliżenie na żaluzje aluminiowe w oknie oraz polecane żaluzje metalowe i ich ceny, a także zastosowanie i rodzaje
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci

Ceny żaluzji aluminiowych są bardzo zróżnicowane. Zależą zarówno od koloru, jak i szerokości lamelek – im szersze, tym droższe są żaluzje. Przedstawiamy orientacyjny cennik żaluzji na jedno okno bez kosztów montażu. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Cennik żaluzji aluminiowych

Szerokość lamelki

Cena

Otwierane ręcznie

16 mm

43 zł

25 mm

47 zł

50 mm

99 zł

Sterowanie elektryczne

16 mm

480 zł

25 mm

500 zł

50 mm

700 zł

Żaluzje aluminiowe – najpopularniejsi producenci

Żaluzje aluminiowe produkuje większość producentów żaluzji okiennych. Są to zarówno duże firmy, jak i małe, lokalne firmy. Najbardziej popularna marka to Vertex. Oferuje bardzo wiele żaluzji różnego rodzaju – drewnianych, bambusowych, metalowych, wewnętrznych i zewnętrznych. Są niezwykle dobrej jakości, warto więc się tym zainteresować. Bardzo duży wybór kolorów lamelek oferuje marki Roletix. W jej ofercie znajdują się zarówno rolety łańcuszkowe, jak i sterowane elektrycznie. Można od razu zakupić tutaj także siłowniki całą automatykę do obsługi rolet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 77,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły