Żaluzje antywłamaniowe - krótka charakterystyka

Żaluzje antywłamaniowe, które są roletami zewnętrznymi, kojarzą nam się głównie z ochroną przed włamaniem. Prawda jest jednak taka, że te żaluzje okienne pomagają w zachowaniu prywatności i wpływają na większe poczucie bezpieczeństwa, natomiast nie są 100% zabezpieczeniem przed włamaniem. Warto jednak zaznaczyć, że każda klasa rolet zewnętrznych opóźnia czas włamania do naszego mieszkania, natomiast by stały się one antywłamaniowymi, muszą być odpowiednio wzmocnione i dobrze zamontowane do ściany budynku.

Rolety antywłamaniowe są już standardem przy nowoczesnych technologiach budownictwa. Tak, jak i żaluzje okienne wewnętrzne i żaluzje drewniane, stanowią ochronę przed słońcem. Ich skuteczność w tej kwestii jest jednak zdecydowanie większa. Ponadto są zabezpieczeniem przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi, między innymi przed deszczem, wiatrem czy śniegiem.

Warto też wiedzieć, że żaluzje fasadowe są izolacją termiczną budynków, a co za tym idzie, w okresie letnim chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, a podczas zimy dbają o to, by zatrzymać wewnątrz jak najwięcej ciepła. Pamiętajmy, że rolety zewnętrzne są także izolacją akustyczną, przez co obniżają poziom hałasu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o żaluzjach okiennych.

Rolety zewnętrzne składają się zazwyczaj z innych elementów niż rolety wewnętrzne. Składają się one z obudowy rolety, czyli skrzynki i prowadnic, pancerza rolety oraz napędu, który może być elektryczny lub manualny. Wiadomo, że elektryczne rozwiązania są wygodniejsze, natomiast, jeśli mechanizm zawiedzie, mniejsze koszty poniesiemy za manualne niż elektryczne żaluzje.

Rolety antywłamaniowe - która klasa będzie dla nas najlepsza

Żaluzje antywłamaniowe zyskują bardzo dobre opinie na rynku. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda montaż rolet oraz który rodzaj będzie dla nas najlepszy. Pierwszym rozwiązaniem są żaluzje naokienne. Żaluzje naokienne posiadają obudowę wykonaną z PCV i pokrywę, umieszczoną od dołu lub od tyłu skrzynki rolety. Jeśli myślimy o montażu takich żaluzji, powinniśmy wiedzieć, że ich obecność ustalana jest już na etapie projektowania budynku lub wymieniania stolarki okiennej, ponieważ skrzynka nakładana jest na ono, a później z nim montowana we wnęce okiennej. Ten typ nadaje się do modernizacji budynków oraz do nowoczesnych budynków.

Kolejnym rodzajem są żaluzje natynkowe, których obudowa jest z aluminium, a pokrywa znajduje się na przodzie skrzynki. W tym przypadku montuje się je na murze lub we wnęce okiennej, ale nie mamy możliwości zabudowy. Wykorzystywane są one do modernizacji budynków i nowoczesnego budownictwa w dowolnym momencie. Sprawdź także ten artykuł o roletach zewnętrznych antywłamaniowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Żaluzje antywłamaniowe czy też rolety antywłamaniowe oraz polecane żaluzje fasadowe i rolety zewnętrzne
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady

Rolety podtynkowe to następny rodzaj rolet, charakteryzujący się obudową z aluminium i pokrywą umieszczoną od dołu skrzynek. Skrzynka rolet podtynkowych zamontowana powinna być we wnęce w nadprożu. Pamiętajmy też o tym, że rolety podtynkowe, które są idealne do nowoczesnych budynków, muszą być zabudowane, a ich obecność ustalana na etapie projektu tak jak w przypadku rolet RKS.

Żaluzje fasadowe - zalety i cennik w sklepach

Wybór między żaluzjami drewnianymi a antywłamaniowymi jest dla większości bardzo prosty. Pamiętajmy jednak, że między żaluzjami drewnianymi a antywłamaniowymi występuje bardzo wiele różnic. Pierwszą z nich jest przede wszystkim cena. Jednak i jedne i drugie rozwiązania cieszą się dobrą opinią.

Przejdźmy jednak do tego, jak wygląda cennik za żaluzje antywłamaniowe. W pierwszej kolejności nie powinniśmy zapominać o tym, że cenniki różnych producentów różnią się między sobą. Tak samo jest w przypadku różnych miejsc zakupu, a mowa tu zarówno o stacjonarnych sklepach, jak i internetowych.

Cena za żaluzje może wynosić kilkaset złotych, ale znajdziemy również takie rozwiązania, których cena będzie wynosiła kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy, że ceny zależą od producenta, modelu, wymiaru oraz rodzaju rolety i miejsca zakupu, przez co zawsze lepiej sprawdzić kilka miejsc zakupu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kosztach rolet zewnętrznych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły