Na co zwrócić uwagę, kupując rolety bambusowe

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się wykorzystywanie w naszych domach żaluzji z bambusa. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy wziąć pod uwagę dość kilka istotnych elementów, które bierze się również pod uwagę przy roletach rzymskich, ale i aranżując swoje mieszkanie żaluzjami aluminiowymi i roletami dzień noc.

Pierwszym elementem jest z pewnością określenie swojego budżetu, który mamy zamiar poświęcić na wyposażenie swojego domu roletami bambusowymi, czy nawet żaluzjami aluminiowymi. Nie trzeba tu oczywiście wspominać o tym, że im większy budżet, tym większą mamy możliwość wyboru odpowiedniego produktu.

Kolejnym aspektem jest to, by wykonać pomiar naszego okna. Oczywiście istnieje możliwość zakupu rolet na wymiar, ale standardowe rozmiary są zdecydowanie tańsze. Poza tym rolety na wymiar stosowane są zazwyczaj przy niestandardowych rozwiązaniach okiennych. Ostatnią i zdecydowanie dla większości najważniejszą sprawą jest to, jak roleta wygląda. W przypadku rolet bambusowych dobieramy jedynie odcień drewna, lecz przy roletach rzymskich możliwy jest już zakup różnych wzorów i kolorów. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o żaluzjach okiennych.

Żaluzje bambusowe idealne do różnorodnych aranżacji wnętrza

Aranżacje wnętrza przy pomocy żaluzji z bambusa otrzymają dodatkowy ciepły nastrój, dzięki temu, że są one wykonane z naturalnych materiałów w różnych odcieniach drewna. To, jaki odcień będzie odpowiedni, zależy jedynie od nas. Pamiętajmy jednak o tym, że ceny za te żaluzje są różne i musimy tutaj patrzeć przede wszystkim na wymiary, miejsce zakupu i producenta.

Opinie na temat rolet bambusowych są bardzo dobre, głównie dlatego, że nadają się one do różnych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Żaluzje bambusowe sprawdzą się zarówno do sypialni, salonu, jadalni, pokoju dziecięcego, biura, jak i do kuchni czy też łazienki.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele rolet

Słońce świecące prosto w okna nie daje Ci spokoju i zastanawiasz się co z tym zrobić? Kup i zamontuj na oknach rolety! Sprawdź najczęściej kupowane modele rolet przez naszych czytelników.

Żaluzje bambusowe lub żaluzje z bambusa oraz opinie na ich temat, a także ceny, montaż i rodzaje żaluzji i rolet z bamubsa
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne

Jeśli chodzi o same aranżacje z wykorzystaniem tych produktów, powinniśmy decydować się na wystrój w naturalnych kolorach, w których dodatkiem są kwiaty i rośliny ozdobne z liści, nadające mu jeszcze bardziej naturalny look. Idealnie komponują się one także z tapetami w tematyce roślinnej. Jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tych żaluzji we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie wiodą prym. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach żaluzji drewnianych.

Żaluzje z bambusa - opinie i dodatkowe informacje

Mimo tego, że opinia na temat żaluzji bambusowych jest bardzo dobra, mają one także swoje wady. Musimy więc pamiętać, że żaluzje wykonywane są z bambusa, który jest oczywiście naturalnym surowcem. Wiąże się to niestety z tym, że źle działają na niego zmiany warunków otoczenia. Otóż przy zbyt dużej wilgoci i zbyt ciepłym powietrzu kształt naszych żaluzji może się zmieniać, bo bambus będzie się odchylał.

Z tego właśnie powodu bardzo ważna jest tutaj odpowiednia konserwacja i czyszczenie. Żaluzje z bambusa czyścimy suchą ściereczką, najlepiej z mikrofibry, w momencie, gdy żaluzje są spuszczone w dół. Wtedy łatwiej nam dotrzeć do wszystkich zakamarków. Jeśli na żaluzjach pojawi się jednak jakieś większe zabrudzenie niż kurz, możemy użyć łagodnych środków czyszczących, pamiętając przy tym o tym, by żaluzje wytrzeć do sucha. Warto wspomnieć także o tym, że żaluzje bambusowe mogą być montowane do ściany, we wnęce okiennej czy też na skrzydle okiennym, a sam ich montaż jest bardzo prosty.

Wiele osób zadaje sobie również pytanie, czy lepsze są żaluzje drewniane czy bambusowe. Odpowiedź zależy od tego, jakie zaciemnienia oczekujemy, ponieważ żaluzje drewniane zapewniają nam większe zaciemnienie, ale zajmują zdecydowanie więcej miejsca po zwinięciu, co ogranicza nam dodatkowo dostęp światła nawet wtedy, gdy tego nie chcemy. Masz dylemat, żaluzje bambusowe czy drewniane - może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem żaluzji drewnianych? Bambusowe żaluzje to ciekawa alternatywa dla tak standardowych rozwiązań, jak żaluzje aluminiowe, rolety rzymskie czy rolety dzień noc.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły