Żaluzje drewniane Ikea - czym kierować się przy zakupie tych żaluzji okiennych

Żaluzje drewniane Ikea są częstym wyborem wielu klientów. Popularnością cieszą się białe żaluzje i te z modelu Lindom. Oczywiście żaluzje Lindom i białe żaluzje to nie jedyna możliwość wyboru żaluzji drewnianych w tym sklepie. Ikea oferuje nam szeroki wybór kolorów, stylów i wymiarów żaluzji.

Pamiętajmy jednak o tym, że zanim zakupimy nasze żaluzje wewnętrzne, w tym żaluzje drewniane, żaluzje bambusowe, czy nawet rolety rzymskie, należy dokładnie przemyśleć swój wybór i kierować się przy tym kilkoma elementami, dzięki którym szybciej znajdziemy to, czego szukamy.

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, jaki budżet poświęcimy na nasze żaluzje. Cena jest bardzo różnorodna i zależy od wielu czynników, przez to lepiej od razu ustalić widełki cenowe. Kolejnym elementem są wymiary naszych żaluzji. Wymiary powinny być dokładne, aby nasza żaluzja drewniana, żaluzja bambusowa lub nawet roleta rzymska, odpowiadała rozmiarami do okna. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o żaluzjach okiennych.

Jednym z najważniejszych elementów oprócz ceny, jest to, jaki jest wygląd żaluzji wewnętrznych. W tym momencie ważne jest to, by odpowiednio wkomponować żaluzję okienną do istniejącego już wnętrza. Inaczej to wygląda, gdy dopiero wprowadzamy się w nowe miejsce lub robimy generalny remont i wszystko możemy komponować ze sobą od razu w sklepie. Istotne jest również to, aby od razu zastanowić się nad tym, jakiego zaciemnienia potrzebujemy, ponieważ w niektórych sytuacjach lepsza okaże się roleta rzymska, czasem będzie to żaluzja drewniana, a w jeszcze innych przypadkach bardziej preferowane będą żaluzje bambusowe.

Co oferuje nam Ikea, jeśli chodzi o drewniane żaluzje?

Ikea to wszechstronny sklep, w którym znajdziemy niemal wszystko, czego szukamy do aranżacji naszych pomieszczeń, począwszy od przedpokoju, kuchni i łazienki, a skończywszy na salonie, sypialni i pokoju dziecięcym. W sklepie tym znajdziemy także szeroki wybór żaluzji wewnętrznych, które odgrywają bardzo ważną rolę w naszym mieszkaniu, szczególnie w okresie letnim, kiedy nie chcemy, by silne promienie słoneczne wpadały do pomieszczeń.

Ikea cieszy się przez to bardzo dobrymi opiniami i jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc, gdzie możemy zakupić różnorodne akcesoria do domu, mieszkania i na ogród. W ofercie znajdziemy różne wymiary żaluzji drewnianych, przez co będziemy mogli idealnie dopasować je do swojego okna. Dostępne wymiary to: 45 × 180 cm, 60 × 180 cm, 75 × 180 cm, 90 × 180 cm, 120 × 180 cm, 160 × 180 cm, a także 180 × 180 cm. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach żaluzji drewnianych.

Popularnością w Ikei cieszą się żaluzje Lindom, które dostępne są w wielu wariantach. Pamiętajmy, że żaluzje drewniane są naturalnym materiałem i przeważnie ich kolory są w odcieniach brązu, natomiast istnieje także możliwość zakupu pięknych, białych żaluzji okiennych.

Pięknie zaaranżowany salon oraz żaluzje drewniane ikea w oknie oraz wymiary i ceny żaluzji okiennych
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele

W Ikei możemy również zdecydować się na zakup żaluzji bambusowych, które zyskują coraz to większe zainteresowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są świetną alternatywą dla drewnianych żaluzji okiennych. Od nas jedynie zależy, które rozwiązanie wybierzemy oraz jaki będzie kolor i wymiar naszych żaluzji.

Opinie i cena żaluzji okiennych w Ikea

Żaluzje drewniane Ikea cieszą się dobrymi opiniami. Rozwiązania te dobrze komponują się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, zwłaszcza w tych rustykalnych, a dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto żaluzje drewniane są trwałe i niepodatne na niewielkie mechaniczne uszkodzenia czy działanie promieni słonecznych. Zdecydowanie najważniejszą cechą, dzięki której tak często są stosowane, jest to, że w bardzo dużym stopniu mogą zaciemnić nasze pomieszczenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem żaluzji drewnianych?

Świetnym wariantem, zajmującym mniej miejsca są żaluzje bambusowe, które są dużo lżejsze od rolet drewnianych. W odróżnieniu od żaluzji drewnianych, po ich podsunięciu do góry, nie będziemy musieli borykać się z niechcianym zaciemnieniem pomieszczenia, w którym znajduje się roleta. Dzięki niewielkiej wadze można je zamontować nawet w płycie gipsowo-kartonowej. Niestety ten rodzaj żaluzji nie da nam aż takiego zaciemnienia jak żaluzje drewniane.

Jeśli chodzi natomiast o samą cenę za żaluzje drewniane Ikea, musimy liczyć się z dużą różnorodnością. W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, że w przypadku ceny bardzo duże znaczenie ma wymiar. Im większy wymiar żaluzji tym oczywiście większa jest jej cena. Ponadto ceny zależą również od konkretnych modeli i producentów żaluzji. Dlatego też przed zakupem warto zerknąć na stronę internetową i dowiedzieć się, jakie modele są dostępne, jakie są ich wymiary oraz ile wyniesie nas koszt zakupu tego typu rozwiązania żaluzji wewnętrznej. Drewniane żaluzje Ikea to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach rolet drewnianych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły