Żaluzje drewniane w Castoramie - o czym warto pamiętać podczas zakupów

Decydując się na wyposażenie naszych pomieszczeń w żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, żaluzje bambusowe lub inne, jeszcze przed ich zakupem, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, po których określeniu, wybór rolet w Castoramie czy żaluzji drewnianych Ikea okaże się prostszy.

Pierwszym czynnikiem jest oczywiście budżet. Tu musimy pamiętać o dwóch kwestiach, a mianowicie: żaluzje pionowe są z reguły w wyższej cenie od poziomych, a wybór żaluzji aluminiowych wiąże się z mniejszą ceną niż zakup żaluzji bambusowych i drewnianych. Kolejnym elementem jest dokładny pomiar, który musi być przeprowadzony zarówno w przypadku rolet na okna dachowe, jak i żaluzji aluminiowych, drewnianych i innych.

Po określeniu wyżej wymienionych cech możemy przystąpić do wyboru koloru i wzoru. Pamiętajmy, że w ofertach różnych sklepów znajdują się różne produkty, przez co żaluzje drewniane Ikea mogą się różnić od rolety w Castoramie. Warto więc sprawdzić, jaką opinią cieszą się te produkty i wybrać te najlepsze.

Zobacz również: Cennik rolet rzymskich

Jakie opinie mają żaluzje drewniane w Castoramie

Drewniane rolety w Castoramie, a nawet żaluzje drewniane Ikea, bez różnicy czy są to żaluzje kuchenne, sypialniane, łazienkowe, żaluzje pionowe czy rolety na okna dachowe, mają swoich zwolenników i przeciwników. Zobaczmy zatem, jakie wady i zalety mają żaluzje drewniane.

Zacznijmy więc od zalet. Kupując żaluzje drewniane w Castoramie, będziemy mogli pozwolić sobie na estetyczną aranżację praktycznie każdego pomieszczenia w domu. Dodatkowo zyskujemy bardzo duży stopień zaciemnienia, który w przypadku zwykłych rolet materiałowych jest znacznie słabszy. Korzystając z drewnianych żaluzji pionowych lub poziomych, mamy pewność trwałości, ponieważ te elementy budowlano-dekoracyjne są odporne na niewielkie uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Również dzięki temu ich czyszczenie nie jest kłopotliwe i nie zajmuje dużo czasu.

Żaluzje drewniane z Castoramy zawieszone na oknie, a także najlepsze żaluzje drewniane w Castoramie, modele, ceny i opinie
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele

Pamiętajmy jednak, że drewniane rolety na okna dachowe i ścienne wiążą się z tym, że ich cena jest wyższa niż cena żaluzji kuchennych lub pokojowych z aluminium i materiału. Dodatkowo nie reagują one dobrze na wilgotność i ograniczają dostęp światła, nawet jeśli są podniesione do góry. Minusem dla wielu osób jest także to, że ich barwy nie są zróżnicowane, a oparte na jednym kolorze. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach żaluzji drewnianych.

Zobacz również: Cennik drewnianych żaluzji

Ceny w ofercie Castoramy za żaluzje kuchenne i nie tylko

Żaluzje drewniane w Castoramie wahają się w granicach od około 100 do około 400 zł za sztukę, tak samo, jak i cena za żaluzje bambusowe, będące alternatywą dla żaluzji drewnianych. Pamiętajmy, że cena zależy przede wszystkim od rozmiaru żaluzji, którą mamy w planach kupić.

Drewniane rolety w Castoramie dostępne są z reguły w trzech podstawowych kolorach, a mianowicie w barwie białej, jasnobrązowej oraz ciemnobrązowej. To właśnie wśród tej gamy kolorystycznej możemy dobrać odpowiedni kolor do pomieszczenia, w którym powinna być zawieszona żaluzja.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na różnorodność wielkość drewnianych żaluzji, ponieważ jest ich aż siedem. Najmniejszymi roletami są rolety o wymiarach 45 × 180 cm, których koszt to około 100 zł. Dalej występują żaluzje 60 × 180 cm w cenie 140 zł, a żaluzje o wymiarach 75 × 180 cm kosztują 170 zł. Droższym rozwiązaniem są żaluzje 90 × 180 cm, których cena to 200 zł, a w cenie 270 zł zakupimy już drewniane żaluzje o wymiarach 120 × 180 cm. Najdroższym rozwiązaniem są rolety w rozmiarze 160 × 180 cm za 330 zł oraz 180 × 180 cm w cenie 390 zł. Dlatego tak ważnym punktem jest dokładnie zmierzenie wnęki okiennej lub ramy okna, by niepotrzebnie nie kupować zbyt dużych żaluzji.

Sprawdź również: Cennik rolet i żaluzji - wybierz miasto i sprawdź ceny

ikona podziel się Przekaż dalej