Ciekawie zaaranżowane mieszkanie

1. Podpatrywanie stylów

Aranżacja wnętrz powinna być przemyślana. Bezmyślne kopiowanie pomysłów może przynieść odwrotny efekt. Warto pamiętać, że każde mieszkanie jest inne, a więc i jego aranżacja powinna być przystosowana do potrzeb domowników. To, co widzimy u znajomych, niekoniecznie sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

2. Kolorystyka

Kolorystyka w mieszkaniu odgrywa niebagatelną rolę. W przypadku mieszkań z niewielką ilością okien odczuwać będziemy brak naświetlenia. Istotne wówczas jest dobieranie kolorów jasnych, rozświetlających wnętrze. Panuje powszechne przekonanie, że ciemne kafelki mniej się brudzą. Jest to podstawowy błąd, bowiem czystość zależy od mieszkańców. Ciemne kolory sprawiają, że tworzy się atmosfera smutku i przygnębienia. Stonowana kolorystka z jaskrawymi elementami jest obecnie najlepszym wyborem.

3. Układ pomieszczeń

Aby dobrze zaplanować układ pomieszczeń, należy pamiętać o tym, że sypialnia powinna być jak najdalej odsunięta od kuchni i łazienki. To nasza oaza spokoju, nasze miejsce relaksu i wypoczynku. Wydobywające się zapachy zarówno z łazienki, jak i z kuchni, nie powinny przedostawać się do sypialni. Dodatkowo hałas pralki, zmywarki czy innych urządzeń będzie sprawiał nam wiele kłopotów. Błędem jest również usytuowanie pokoi w jednej linii. Sypialnia rodziców nie powinna przylegać do pokoi dzieci. Hałas i przekonanie, że ktoś może słuchać tego co robimy, skutecznie zniechęca do przebywania w sypialni. Natomiast salon, jako najważniejszy element, w którym przyjmujemy gości, winien być przestronny i relatywnie blisko wejścia.

4. Meble

Każdy ma swój indywidualny gust, własny pomysł na wnętrze. Wybierając meble nie sugerujmy się ceną. Niestety często to właśnie ona sprawia, że w naszym mieszkaniu pojawiają się bezsensowne kompozycje mebli. Tanio nie zawsze znaczy dobrze i ładnie.

Tanie meble zazwyczaj są pokryte okleiną, która jest wątpliwej jakości. Taki stan rzeczy z pewnością nie sprawi, że nasze mieszkanie będzie się nam podobać. Inwestując w mieszkanie, nie warto oszczędzać, zwłaszcza na meblach, które będą nam towarzyszyć przez wiele lat.

5. Przede wszystkim funkcjonalność

Nie możemy zapominać o tym, że nasze mieszkanie powinno być funkcjonalne. To nie muzeum, gdzie podziwiamy eksponaty. Trendy to jedno, moda drugie, a wygoda korzystania to jeszcze inna kwestia. Urządzając mieszkanie, nie sugerujmy się tym co powiedzą sąsiedzi. Nasz styl i komfort to rzeczy, które powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Planując przestrzeń dzielmy ją tak, aby można w niej było komfortowo wykonywać nasze obowiązki i odpoczywać.

6. Aranżowanie wnętrza z myślą o przyszłości

Często zapominamy, jak ważne jest aranżowanie wnętrz z myślą o przyszłości. Planowanie założenia rodziny, wiąże się z zaplanowaniem dodatkowej przestrzeni dla potomstwa. Ale nie tylko. Odpowiednie usytuowanie mebli, szafek i półek na adekwatnej wysokości jest nie mniej ważne. Ostre, często przeszklone elementy mebli, mogą w przyszłości sprawić nam wiele przykrości.

Łazienki - akcesoria remontowe!

7. Wielkość mieszkania

Wielkość naszego gniazdka jest podstawowym elementem, o którym powinniśmy pomyśleć na samym początku. Osiedlając się w jednym miejscu, nie zapominajmy, że to właśnie powierzchnia jest wyznacznikiem poziomu naszego komfortu. Małe, ciasne przestrzenie negatywnie wpływają zarówno na jakość życia, jak i na nasze samopoczucie.

8. Okna i drzwi

Miasto to najczęściej hałas i gwar. Okna oraz drzwi mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, na jakość wypoczynku, a przede wszystkim snu. Wysokiej klasy okna ograniczają przenikanie dźwięku, sprawiają, że w mieszkaniu zapanuje błoga cisza. Dokładnie tak samo jest w przypadku drzwi. Zatem jakość materiału ma na tyle duże znaczenie, że warto zainwestować nieco większy kapitał.

9. Płytki czy panele?

W tym przypadku nie istnieje jakiś konkretny trend. Nie ma wyznaczników, które sugerują korzystanie z jednego, lub drugiego materiału. Natomiast błędnym jest przekonanie, że płytki lub panele podłogowe mają wpływ na czystość w domu. W przypadku paneli nawet same ładunki elektrostatyczne spowodują przywieranie kurzu. Płytki natomiast mają to do siebie, że najczęściej fugi w jasnych kolorach stają się optycznie brudne.

10. Mierz siły na zamiary

Mierz własne siły na zamiary, a konkretnie budżet na zachcianki. Poważnym problemem w naszym kraju jest nieoptymalne wykorzystywanie posiadanego kapitału. Pomimo z góry ustalonego budżetu, często wykorzystujemy go już na pierwszych etapach aranżacji, co jest dużym błędem. Nieoptymalne gospodarowanie zasobami środków, może sprawić bardzo przykrą niespodziankę.

Odpowiednio urządzone mieszkanie, może przynieść domownikom radość, spokój i spełnienie. Warto więc dobrze to zaplanować i przemyśleć. Tylko w ten sposób można osiągnąć wymarzony cel, który przełoży się na wspaniałe samopoczucie i radość z każdego dnia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny