10 powodów, dla których warto kupić mieszkanie

Mieszkania na poddaszu inspirują nie tylko architektów modnych wnętrz, ale również wiele osób marzących o własnym „M”. Nic dziwnego – lokale tego typu posiadają szereg walorów, które wyróżniają je tle innych nieruchomości. Poniżej prezentujemy 10 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na poddaszu.

 1. Widoki – jeżeli marzysz o tym, by oglądać gwiazdy, leżąc w łóżku, lub aby za Twoim oknem roztaczała się zachwycająca panorama miasta, rozważ mieszkanie na poddaszu.
 2. Przestrzeń – lokale znajdujące się pod dachem starszych budynków to najczęściej otwarta przestrzeń, którą można zagospodarować zgodnie ze swoimi upodobaniami – dzieląc na osobne pomieszczenia lub decydując się na antresolę.
 3. Architektura – słupy i belki stropowe mogą zachwycić osoby, które dobrze odnajdują się w designerskich przestrzeniach.
 4. Inspirujące wnętrze – niepowtarzalna konstrukcja poddaszy pozwala na urządzenie oryginalnego mieszkania. Skosy mogą być inspirujące, a przy odpowiednim zaplanowaniu przestrzeni, również funkcjonalne. Wiele zależy od tego, jaki koszt remontu mieszkania przewidujemy – aby wykorzystać w pełni potencjał lokalu, konieczne może być wykonanie części mebli na zamówienie.
 5. Cisza – dzięki temu, że znajduje się tuż pod dachem, mieszkanie na poddaszu izoluje nas od znacznej części hałasów powodowanych przez sąsiadów.

  10 powodów dla których warto kupić mieszkanie na poddaszu

 6. Atrakcyjna cena – przestrzeń znajdująca się pod skosami najczęściej nie jest wliczana do metrażu lokalu. Oznacza to, że nie zapłacimy za nią, decydując się na zakup mieszkania.
 7. Wysoki sufit – mieszkania na poddaszu są zwykle wysokie. Często tak bardzo, że bez problemu można zaaranżować w nich antresolę, pełniącą funkcję sypialni lub miejsca do pracy.
 8. Oświetlenie – odpowiedni dobór okien sprawia, że mieszkania na poddaszu mogą być bardzo dobrze doświetlone. Duża ilość słońca może jednak powodować, że osobom lubiącym chłód na poddaszu będzie zbyt ciepło.
 9. Moda – nie da się ukryć, że mieszkania na poddaszach wyjątkowo mocno wpisują się w nieruchomościowe trendy. Duże przestrzenie, skosy i widoczne belki stropowe zachwycają zarówno architektów wnętrz, jak i potencjalnych lokatorów.
 10. Duże zainteresowanie najemców – ze względu na niesłabnącą popularność i stosunkowo niskie ceny kupna, mieszkanie na poddaszu może być dobrym pomysłem na inwestycję. Wynajem przytulnego i oryginalnego lokalu nie powinien sprawić właścicielowi zbyt dużych trudności. Tutaj dowiesz się więcej na temat finansowania i rozliczania zysków z wynajmu przez osobę fizyczną: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,10288,27386,odsetki-od-kredytu-na-zakup-nieruchomosci-a-koszty-uzyskania-przychodu-przy-wynajmowaniu-na-zasadach.

Mieszkanie na poddaszu posiada wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych nieruchomości. Decydując się na zakup takiego lokalu, należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych, takich jak bezpieczna instalacja elektryczna (nieprawidłowe rozwiązania mogą zwiększać zagrożenie pożarowe); odpowiednia izolacja termiczna i zabezpieczenie drewnianych elementów konstrukcyjnych przed działaniem wilgoci.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny