Filtry zmiękczające

Twarda woda jest skutkiem wysokiego stężenia magnezu oraz wapnia. Może mieć ona nieprzyjemny zapach oraz smak, a najpoważniejszym mankamentem korzystania z takiej wody jest uszkodzenie urządzeń AGD. Osadzający się kamień może powodować poważne awarie, których usunięcie jest niekiedy bardzo kosztowne. Musisz mieć na uwadze również to, że urządzenia, na których elementach gromadzi się kamień, mogą gorzej pracować oraz pobierać więcej energii elektrycznej. Aby temu zapobiec, postaw na filtry do wody (sprawdź na: www.filtrybb.pl) zmiękczające.

Możesz zdecydować się na specjalne systemy narurowe, które umieszcza się na jednym ujęciu np. w kuchni. Są praktyczne, a dodatkowo ich montaż nie sprawia większego problemu. Innym rozwiązaniem jest zakup centralnego automatycznego zmiękczacza. Montuje się go na głównym dopływie w budynku. Dzięki temu do wszystkich kranów w domu dociera przefiltrowana i zmiękczona woda.

Odżelaziacze do wody

Żelazo zawarte w wodzie ma korzystny wpływ na organizm, jednak w sytuacji, gdy jego stężenie jest zbyt wysokie, woda staje się mętna oraz nabiera metalicznego posmaku. Jednak nie tylko pogorszenie walorów smakowych sprawia, że warto zastosować odżelaziacze. Osadzanie się żelaza wewnątrz rur może powodować:

  • zaburzenie prawidłowego ciśnienia cieczy,
  • rozwój szkodliwych mikroorganizmów,
  • zbyt wczesne zużycie sprzętów AGD,
  • pojawianie się rdzawych zacieków na armaturze łazienkowej i kuchennej.

Woda ze zbyt dużą zawartością żelaza może także wpływać negatywnie na pranie. Zanieczyszczenia mogą bowiem wnikać w tkaniny i powodować powstawanie na nich nieestetycznych plam. Wybór wysokiej jakości odżelaziacza pozwoli skutecznie uporać się z tym problemem.

Filtry odwróconej osmozy

Pomyśl także o zakupie do swojego domu systemu odwróconej osmozy. Pozwala on na skuteczne usunięcie wszelkich szkodliwych substancji, które mogą znajdować się w wodzie. Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda filtrowania wody. Ciecz po przejściu przez ten system jest czysta oraz wolna od takich zanieczyszczeń, jak m.in., bakterie, alergeny i rozpuszczone farmaceutyki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup filtra odwróconej osmozy z mineralizatorem, który wzbogaci wodę w substancje cenne dla organizmu.

Zakup różnego rodzaju filtrów to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się idealnie czystą i zdrową wodą w Twoim domu. Stosując je, unikniesz także wielu problemów, które mogą generować różne zanieczyszczenia znajdujące się w cieczy. Wysokiej jakości filtry to nieodłączny element każdego nowoczesnego gospodarstwa domowego. Dzięki nim zatroszczysz się nie tylko o samopoczucie i zdrowie domowników, ale i o żywotność urządzeń AGD.

ikona podziel się Przekaż dalej