5 błędów przy zakupie AGD

Duże AGD do zabudowy – o czym pamiętać?

1. Zmywarki do zabudowy

Zastanów się przede wszystkim, ile posiadasz miejsca w kuchni. Nie sztuką jest bowiem wybrać dużą zmywarkę – sztuką będzie wkomponowanie jej w meble, kiedy okaże się np. że posiadasz na zakupiony sprzęt zbyt mało miejsca. Warto przemyśleć również sprawę samego miejsca montażu zmywarki w meblach i nie kupować jej na „chybił trafił”, bez mierzenia.

Kupując zmywarkę pamiętaj o jej rozmiarze – adekwatnym zarówno do liczby domowników, jak i częstotliwości zmywania naczyń. Jesteś singlem? A więc najlepsza będzie mała zmywarka 45 cm. Dla większych rodzin korzystniej będzie zainwestować w duże AGD do zabudowy o wymiarze 60 cm. W mniejszej zmywarce zmieścisz do 10 kompletów naczyń, a w większej umyjesz ich do 15 kompletów. Warto też wybrać zmywarkę z odpowiednimi programami, jakie pozwolą na mniejsze zużycie prądu czy wody. Zmywarki do zabudowy o różnej funkcjonalności znajdziesz np. tutaj: https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy,d10.bhtml.

2. Piekarniki do zabudowy

Taki piekarnik możesz bez problemu dopasować do swojej kuchni – zarówno na dole mebli, jak i np. w wyższych partiach zabudowy kuchennej. Możesz zdecydować się np. na piekarnik elektryczny, który cieszy się obecnie największym powodzeniem. Nie kupuj piekarnika ze względu wyłącznie na wygląd – warto poczytać, jakie ma… przeznaczenie! Dzięki temu będziesz w stanie dobrać idealne pod siebie parametry użytkowe. Zwróć uwagę na:

  • typ piekarnika – możesz kupić np. piekarnik z mikrofalą czy model z termoobiegiem),
  • programy – dzięki nim dostosujesz np. temperaturę do danej potrawy,
  • prowadnice – najlepsze będą teleskopowe bądź wytłaczane,
  • czyszczenie piekarnika – modne są teraz piekarniki do zabudowy pyrolityczne
  • wielkość – zazwyczaj jest to 45 cm (najmniejsze), 60 cm i do 90 cm (dla dużych rodzin),
  • sposób otwierania – drzwiczki otwierane od dołu czy od boku w piekarniku to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się szczególnie przy urządzeniach zabudowanych w słupku!

Jeżeli szukasz dobrych piekarników w atrakcyjnych cenach, sprawdź tu!

Wybór AGD do kuchni w zabudowie

3. Okapy do zabudowy

Pamiętaj, że w małej kuchni lepiej sprawdzi się okap podszafkowy, uniwersalny bądź kominowy. Przy dużej kuchni lepiej wyglądać będzie okap wyspowy (tam, gdzie płyta grzewcza jest ustawiona na środku aneksu kuchennego). Chcesz schować okap całkowicie w zabudowie kuchennej? Wówczas warto będzie postawić na okap teleskopowy bądź wkład, jaki umieszcza się pod spodem szafki.

Chcesz, aby wentylacja była możliwie jak najlepszej jakości? Zwróć więc uwagę na filtry, jakie posiada okap oraz jaka jest jego wydajność. Warto już wcześniej zastanowić się na przeznaczeniem okapu, a nie kierować się wyłącznie wyglądem urządzenia – to błąd, jaki często popełniają kupujący. Okapy do zabudowy znajdziesz chociażby tutaj: https://www.oleole.pl/okapy-do-zabudowy,d10.bhtml.

4. Lodówki do zabudowy

Najważniejsze jest to, aby dopasować ją do posiadanej przestrzeni. Nie sztuką będzie kupić ogromne urządzenie – prawdziwym wyzwaniem będzie schowanie lodówki w kuchennej zabudowie! Nie można więc kierować głównie wielkością. Należy pomyśleć o miejscu, jakie na nią można przeznaczyć. Warto również zwrócić uwagę na drzwiczki – powinny one otwierać się tak, by nie kolidowały z innym sprzętem znajdującym się w pobliżu lodówki. Ciekawe i modne lodówki do zabudowy znajdziesz w tym miejscu: https://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy,d10.bhtml.

Warto zwrócić uwagę również na to, jaki jest poziom wentylacji w lodówce pod zabudowę – jeżeli bowiem będzie słaby, to urządzenie może… przestać działać! Nie kupuj też lodówki o niskiej klasie energetycznej – powinna mieć oznaczenie przynajmniej „A”. Im więcej będzie przy nim „plusów”, tym lepiej!

5. Płyty do zabudowy

Jeżeli kupujesz płytę do zabudowy kuchennej, możesz zdecydować się na indukcyjną, ceramiczną, elektryczną lub gazową. Zanim jednak kupisz płytę indukcyjną zorientuj się czy… w ogóle możesz ją u siebie podłączyć! Stare budownictwo raczej nie umożliwia bowiem opcji zainstalowania indukcji – i będziesz musiał ją wymienić na inną. Warto więc zorientować się, na jakiego rodzaju płytę możesz sobie pozwolić w swoim mieszkaniu.

W tym miejscu znajdziesz różne typy płyt do zabudowy, jakie możesz dopasować do swojej kuchni: https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,d10.bhtml.

Materiał powstał przy współpracy z OleOle.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny