Projekty łazienek

Specjaliści z topsanit.pl doradzą nam, jakich popularnych błędów należy unikać.

1. Brak pomysłu na projekt

Przy projektowaniu nowej łazienki łatwo jest pominąć dokładne wymagania i sposób korzystania z tej przestrzeni. Przed podjęciem więc jakiejkolwiek decyzji należy zadać sobie pytania: jak łazienka ma wyglądać i jak chcemy się w niej czuć, ile osób będzie z niej korzystać i jak często? Jeśli mamy do dyspozycji jedną łazienkę na kilka osób, to warto skorzystać z takich rozwiązań jak np. nieprzeźroczyste parawany nawannowe. Już dzięki takiemu niewielkiemu dodatkowi z łazienki będą mogły komfortowo korzystać dwie osoby jednocześnie.

2. Nieprawidłowe pomiary

Zanim wybierzemy nowe produkty, ważne jest, aby dokładnie zmierzyć przestrzeń i sprawdzić swoje pomiary, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy w momencie remontu, jest dostawa armatury tylko w celu stwierdzenia, że ​​wanna lub toaleta nie pasuje. Jeśli masz małą łazienkę, wybierz kompaktowe rozwiązania i refleksyjne wykończenie, aby zmaksymalizować przestrzeń. Zasada ta dotyczy także większych przestrzeni – zły pomiar może sprawić to, że wanny narożne zablokują dojście do okna lub drzwi

3. Wybór tylko jednego wykończenia

Chrom i mat może być bardzo popularnym wyborem wykończenia jeśli chodzi o projekt łazienki, ale nie jest on jedynym. Warto rozważyć miedź, złoto, biały, czarny lub odważne, jaskrawe odcienie. Miedź dodaje elegancki akcent do tradycyjnej łazienki, a złoto jest idealne do stworzenia luksusowego wyglądu. Z kolei czerń i neonowe kolory świetnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych i młodzieżowych wnętrz.

4. Brak miejsc do przechowywania

Projektując łazienkę skupiamy się przede wszystkim na armaturze, kolorach, wykończeniu. Bardzo często zapominamy o tym, że pomieszczenie to wymaga sporo miejsca na przechowywanie przeróżnych, często osobistych, rzeczy. Trzymanie swoich przyborów kosmetycznych na widoku jest nie tylko nieestetyczne, ale również niehigieniczne. Na szczęście nawet w niewielkich łazienkach bezproblemowo można zagospodarować przechowywanie. Z pomocą przychodzą tu najczęściej szafki podumywalkowe, które mogą być wąskie lub głębokie, dzięki czemu pasują one do każdej przestrzeni.  

5. Brak akcesoriów

Jest tak wiele rzeczy do rozważenia przy projektowaniu nowej łazienki, że elementy dekoracyjne schodzą na najdalszy plan. Należy pamiętać o tym, że szykowny zestaw dopasowanych akcesoriów i detali, takich jak świece, wazony i naczynia, doda łazience finalnego stylu. To małe szczegóły, które mogą złączyć wszystko w całość.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny