Portal budowlany, czyli blog, ogłoszenia oraz porady

Co wpływa na sukces bloga budowlanego?

Dobrej jakości portal budowlany to przede wszystkim mnóstwo porad praktycznych. Budowa domu czy remont mieszkania to nie teoria, a w 100% praktyka. Zamieszczone na blogach budowlanych treści eksperckie czy kompleksowe poradniki skierowane są do amatorów, którzy na własną rękę chcą podjąć się budowy, wykończenia czy urządzenia swojego lokum.

Dużą zaletą portali budowlanych jest możliwość porównania różnych produktów, usług czy usługodawców. Możliwość zamieszczenia oferty swojej firmy zwiększa szansę na zdobycie potencjalnych klientów. Dodatkowym atutem bloga budowlanego jest jego własne forum, na którym czytelnicy mogą wyrażać swoje opinie i czerpać z doświadczenia innych.

Ranking portali budowlanych

Wymienione poniżej portale budowlane to ścisła czołówka. Ich wieloletnia praca nad budowaniem marki i pozyskiwaniem odbiorców przełożyła się na wysokie miejsca w rankingu. Portal budowlany, który przoduje to zdecydowanie muratordom.pl. Na pozostałych miejscach są inne cenione portale pełne solidnej dawki wiedzy, ogłoszeń czy porad praktycznych.

Ranking według danych z października 2019 roku prezentuje się następująco:

  1. muratordom.pl
  2. kb.pl
  3. ladnydom.pl
  4. budujemydom.pl
  5. ekspertbudowlany.pl

Największe portale budowlane

Miejsce 1 - Muratordom.pl

Na pierwszym miejscu znajduje się portal budowlany muratordom.pl, który jest liderem spośród innych serwisów o podobnej tematyce. Jest to nie tylko blog budowlany, ale także baza pomysłów i inspiracji dotyczących budowy, wykończenia oraz wyposażenia domu. Tysiące artykułów przedstawia najnowsze technologie wykorzystywane w budownictwie.

Udostępnione treści ułożone są w przejrzyste kategorie. Wśród nich artykuły na tematy ogrodnicze, trendy w aranżacji wnętrz czy pomysły na adaptację różnych budynków. Ciekawym rozwiązaniem są również zestawienia kosztów materiału czy usług. Pozwala to czytelnikowi na wstępne rozeznanie się w temacie budowy własnego domu.

Portal i blog budowlany muratordom.pl to również źródło demonstracyjnych filmów wideo czy pełnych inspiracji galerii zdjęć. Dodatkowym atutem serwisu muratordom.pl jest największe w Polsce forum budowlane. Ułatwia ono czytelnikom wymianę własnych doświadczeń. Mogą oni także zasięgnąć porady czy umieścić różne ogłoszenia. Sprawdź także ten artykuł z poradami, gdzie szukać fachowców do remontu mieszkania.

Miejsce 2 - kb.pl

Kolejne miejsce na podium zajmuje portal budowlany kb.pl. Oferuje on praktyczne treści z dziedziny „dom i ogród”. Serwis zawiera tysiące artykułów, poradników czy testów urządzeń. Treści są na bieżąco aktualizowane zgodnie z najnowszą wiedzą w temacie budownictwa. Duży wybór kategorii pozwala usystematyzować wiedzę. Przejrzysty podział strony oraz skuteczna wyszukiwarka ułatwiają czytelnikowi odnalezienie właściwej porady.

Ogromnym atutem portalu kb.pl jest wycena prac budowlanych i remontowych. Serwis oferuje wiele różnych kalkulacji prywatnych kosztów budowy domu ogólnie w Polsce, jak również w różnych jej rejonach. Portal kb.pl zapewnia darmową wycenę remontu oraz całej budowy domu. Jest to niewątpliwy plus tego serwisu. Czytelnicy mogą skorzystać z darmowych kalkulatorów wycen kosztów.

Portal kb.pl to również katalog firm i wykonawców. Czytelnik może znaleźć poprzez wyszukiwarkę odpowiednią ekipę budowlaną czy remontową. Wykonawcy mogą także zarejestrować się w serwisie poprzez specjalny formularz i oferować swoje usługi.

Miejsce 3 - ladnydom.pl

Ostatnie miejsce na podium zajmuje portal budowlany ladnydom.pl. Podobnie ja dwa poprzednie, tak i ten jest zbiorem porad z dziedziny domu i ogrodu. Ogrom treści przekazywanych czytelnikowi jest zdecydowanie na plus.

Mężczyzna oglądający projekt domu na tablecie, a także portal budowlany, blog budowlany, ranking
Ciekawey i dobry portal budowlany lub blog budowlany, czyli ranking najlepszych stron

Mnóstwo ciekawych kategorii pozwala z łatwością odnaleźć pożądany temat i skorzystać z porad praktycznych. Tematyka artykułów nie ogranicza się jedynie do budowy czy wykończenia domu, ale także zahacza to sprawy takie jak odpowiednia pościel do sypialni, wybór garnków ze stali nierdzewnej czy bezpieczny kocyk dla małego dziecka.

Miejsce 4 - budujemydom.pl

Duża dawka wiedzy praktycznej dotyczącej najnowszych technologii to niewątpliwie pozytywna strona portalu budujemydom.pl. Przejrzysty podział strony na kategorie i zakładki. Wybór tematów jest dostosowany do aktualnych trendów i kierunków w budownictwie.

Na portalu budujemydom.pl można przeprowadzić własną kalkulację kosztów planowanej inwestycji. Dostępne są także porównania najbardziej znanych marek w zakresie materiałów budowlanych. Oprócz tego portal oferuje także zestawienia kosztów różnych usług czy produktów.

Miejsce 5 - ekspertbudowlany.pl

Ranking zamyka portal ekspertbudowlany.pl. Jest to serwis bazujący na tematyce budowlanej oraz wnętrzarskiej. Odbiorcami portalu są głównie osoby, które mają w planach budowę domu, jego remont czy urządzanie. Mogą oni znaleźć dużo treści poradnikowych, jak również informacyjnych.

Portal ekspertbudowlany.pl oferuje profesjonalne teksty w kategoriach takich jak instalacje, ogrody, wnętrza czy budowa. Teksty oparte są na najnowszej wiedzy w zakresie technologii i materiałów budowlanych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny