Pomysły na ścianę w salonie

Urządzenie salonu to jedno z największych wyzwań przy kupnie nowego mieszkania. Wnętrze powinno byc praktyczne, przytulne, ale też urządzone ze smakiem i stylem. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego dobrze jeśli będzie w pełni zgodne z naszym gustem, a także stylem życia. Ważne są nie tylko meble, ale również dodatki czy kolor ścian. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. Dylemat zwłaszcza w dużych salonach stanowi to, jak zagospodarować pustą ścianę. O to 5 pomysłów na pustą ścianę w salonie.

Tapeta lub grafika na ścianie

To najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wykorzystanie pustej ściany. Motyw na tapecie powinien pasować do wnętrza, być zgodny z jego kolorystyką i stylem. Wielkość tapety powinna być odpowiednio dostosowana do wielkości pomieszczenia, a także tego, jak masywne są meble. Tapeta ma być dodatkiem, a nie przytłaczać. Motywem tapety czy grafiki może być np. zdjęcie natury czy ulubionego miasta. Ciekawym pomysłem będzie fototapeta z własnym zdjęciem wydrukowanym w dużym formacie. Należy tutaj jednak pamiętać, żeby zdjęcie było dobrej jakości. Dużą popularnością cieszą się też tapety z napisami np. cytatem z ulubionej piosenki czy jakimś motto. Ciekawy efekt da też naklejka na ścianę np. w postaci mapy świata, idealny element dekoracji np. da fana podróży.

Półka na drobiazgi

Taka półeczka powinna być wąska i pełnić funkcję dekoracyjną. Można na niej postawić np. ramki ze zdjęciami, zegar, książki, figurki, świeczki zapachowe czy inne gadżety. Półka powinna być w kolorze mebli lub dodatków. Półki można powiesić w jakiś ciekawy sposób np. jedna pod drugą, asymetrycznie lub po skosie. Dostępne są też półki w ciekawych, oryginalnych kształtach.

Ulubione zdjęcia

Jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych ściany są zdjęcia. Na rynku wiele jest specjalnych ramek w różnych kształtach, które można powiesić na ścianie jak obraz, dodając do środka ulubione zdjęcia. Można też zdecydować się np. na zrobienie kolażu ze zdjęć. Popularne jest również drukowanie zdjęć na płótnie w dużym formacie. Może to być np. zdjęcie całej rodziny, portret czy fotografia z ważnego momentu w życiu, która przywoła miłe chwile.

Nalejki lub płytki 3D

Takie oryginalne rozwiązanie wniesie do wnętrza ducha nowoczesności. Wypukłe struktury stworzą na ścianach bogate i zróżnicowane efekty. Modne będą np. płytki 3D w kształcie cegieł. Tapeta będzie sprawiała wrażenia jakby nasza ściana była wyłożona prawdziwymi cegłami. Takie rozwiązanie będzie tanie i bardzo efektowne. A w dodatku łatwe w wykonaniu. Ścianę będzie więc można udekorować samemu. Kolory można różnie ze sobą komponować i tworzyć na ścianie różnorodne I ciekawe wzory i zestawienia. Płytki 3D mogą również posłużyć jako izolacja akustyczna.

Lustro

Ciekawą propozycją na zagospodarowanie pustej ściany będzie też powieszenie na ścianie lustra. Może być jedno duże lustro bądź kilka małych ciekawie ze sobą zestawionych. Obecnie popularne są np. lustra w kształcie przypominającym słońce. Lustro będzie nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale też optycznie powiększy przestrzeń. Pokój będzie się również wydawał jaśniejszy, gdyż lustro będzie odbijać światło na różne strony.

Więcej inspiracji na temat tego, jak udekorować pustą ścianę można znaleźć np. na http://ladnydom.pl/inspiracje/7,153170,23398265,jak-powiesic-zdjecia-na-scianie-aby-stworzyc-unikatowa-domowa.html. Pomysłów na dekorację może być wiele. Warto wybrać taki, który najbardziej będzie pasował do naszego wnętrza, podkreśli jego charakter i styl, a także będzie praktyczny, a jednocześnie zrobi wrażenie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny