1. Zmiękczacz wody usuwa biały osad

Twarda woda nie jest rzadkością. Charakterystyczny biały nalot, który możesz zauważyć w czajniku, kabinie prysznicowej czy na armaturze to efekt wysokiej twardości ogólnej, powstałej na wskutek dużego stężenia wapnia i magnezu. Nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też powoduje szkody. Jakie? Czytaj dalej!

Na szczęście problem da się usunąć. Jest to prostsze niż myślisz. Dzisiejsze zmiękczacze wody to automatyczne urządzenia. Do urządzeń takich jak Clack WS1CI praktycznie nie trzeba zaglądać, ponieważ są automatyczne i odznaczają się wysoką niezawodnością. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest regularny serwis i dosypywanie soli (kiedy zajdzie taka potrzeba)

Woda przepływająca przez urządzenie zostaje pozbawiania substancji odpowiedzialnych za twardość. Zmiękczona dostarczana jest na cały dom. Czy to oznacza, że nie zobaczysz już białego osadu? Tak, jeśli urządzenie zostanie właściwie dobrane i zainstalowane kamień zniknie całkowicie. Pożegnasz się na zawsze z uporczywym nalotem i zabezpieczysz instalację w całym domu!

Montaż zmiękczacza również nie zależy do skomplikowanych. Niektórzy mylnie zakładają, że wiąże się z przerabianiem całej instalacji, tym samym generuje ogromne koszty. Nic bardziej mylnego. Operacja zajmuje profesjonalnym instalatorom około 4. godzin. Mało tego zmiękczacze, takie jak Clack WS1CI, można instalować samodzielnie - bez utraty gwarancji.

2. Zmiękczacz wody chroni sprzęt AGD

Zastanawiałeś się kiedyś, co jest najczęstszą przyczyną awarii ekspresów ciśnieniowych? Właśnie tak – kamień kotłowy. Potocznie mówiąc – twarda woda.

To nie wszystko. Narażone są też inne sprzęty AGD. Pralki, zmywarki, czajniki i baterie/wylewki. Wymiana pralki z powodu awarii wywołanej kamieniem kotłowym generuje podobne koszty, jak zakup i instalacja zmiękczacza wody. Dlaczego w takim razie nie uniknąć tych kosztów już teraz, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”?

Najgorsze w twardej wodzie jest jednak to, czego nie widać – wnętrza rur, pomp ciepła i pieców centralnego ogrzewania. Wymiana tych urządzeń to po pierwsze chwilowa utrata źródła ogrzewania domu, a po drugie ogromny cios dla Twojego budżetu.

Zakup zmiękczacza można traktować jako inwestycję. Zwiększający komfort życia zakup, który w niedługim czasie się zwróci.

5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody
5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody

3. Zmiękczacz wody to niższe koszty ogrzewania

W jaki sposób zmiękczacze wody mogą przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania? Kamień osadza się bezpośrednio na przekaźnikach ciepła, czyli grzałkach i wymiennikach kotła grzewczego. Osad na takiej grzałce powoduje znaczne zmniejszenie zdolności przekazywania ciepła. Przyjmuje się, że osad o grubości 3 mm powoduje utratę ciepła aż o 30%!

5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody
5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody

4. Zmiękczacz wody to lepsza kawa i herbata

Nie trzeba być koneserem, aby odróżnić kawę lub herbatę przygotowane z miękkiej lub twardej wody. Twarda woda pozbawia napoje wyrazistości. Mało apetyczne plamy, które tworzą się na powierzchni herbaty czy kawy to również zasługa jonów wapnia i magnezu.

Dobry zmiękczacz wody to gwarancja pełnych smaku i aromatu napojów. Bez oleistych plam na powierzchni. Bez nieprzyjemnego posmaku.

5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody
5 powodów, dla których warto mieć zmiękczacz wody

5. Zmiękczacz wody ma dobry wpływ na skórę i włosy

Zmiękczacz nie jest lekarstwem dermatologicznym. Warto jednak wspomnieć, że zmiękczacze wody usuwają magnez i wapń. Udowodniono, że substancje w ujęciu długofalowym odpowiadają za wysuszanie i podrażnienia skóry. Zmiękczacze polecane są więc szczególnie dla skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień, a także dla dzieci w każdym wieku.

Włosy również nie reagują korzystnie na twardą wodę. Mogą być przesuszone, wskutek czego będą nadmiernie się puszyć – szukać nawilżenia w otoczeniu. Do tego dochodzi łamliwość i podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Czy można pić wodę z kranu? Wady kranówki

Może Ci się wydawać, że woda z kranu jest najlepsza. Z pewnością w ujęciu krótkofalowym nie zauważysz negatywnego wpływu. Bez wątpienia jednak w starciu woda z kranu VS woda ze zmiękczacza, siły nie są współmierne.

Kranówka zawiera wiele szkodliwych substancji, których nieprzyjemny, pełen chloru smak, ale też destrukcyjne działanie na sprzęt AGD, dostrzeżemy dopiero po czasie. Warto na wczesnym etapie się przed tym uchronić.

Bezpłatny dobór zmiękczacza

Zmiękczacz wody nie niesie za sobą znaczących kosztów eksploatacji. Zajrzyj na niezawodni.net.pl i poznaj szeroką ofertę urządzeń uzdatniających wodę. Zadzwoń lub napisz, by otrzymać bezpłatną usługę doboru zmiękczacza!

Działamy kompleksowo, dlatego poza przekazywaniem wiedzy teoretycznej, zajmujemy się instalacją i uruchomieniem zmiękczacza w Twoim domu!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny