Sadzenie kwiatów w ogrodzie

Postanowiliśmy w jednym miejscy zebrać wszystkie informacje, które pozwolą ci urządzić stylowy ogród w zgodzie z modą, ale także twoimi potrzebami i możliwościami. Oto osiem porad, z których na pewno skorzystasz:

  1. Czuj się dobrze w swoim ogrodzie, czyli przede wszystkim zastanów się nad tym czego potrzebujesz i co sprawi, że będziesz czuła się w nim wypoczęta i zrelaksowana. Może masz swój ulubione kwiaty, kolory albo ukochany (aczkolwiek już dawno niemodny) leżak? Jeśli tak, to wszystko to powinno znaleźć się w twoim ogrodzie, bo tylko dzięki tym szczegółom, go polubisz.
  2. Zastanów się nad swoimi potrzebami i tym, czego konkretnie oczekujesz i co będziesz robić w swoim ogrodzie. Jeśli chcesz stworzyć miejsce, w którym ma panować cisza i spokój niczym na bezludnej wyspie, to koniecznie otocz się wysokopienną roślinnością. Inaczej, kiedy chcesz dużo przestrzeni – wówczas postaw na samą trawę. Lubisz grillować? Koniecznie zaplanuj miejsce na to by nie tylko przygotować jedzenie, ale także je zjeść. Doskonale w tym celu sprawdzą się także kubki, tace oraz sztućce niezbędne podczas biesiadowania. Więcej informacji tutaj o wszystkich gadżetach niezbędnych do przyrządzenia posiłków w ogrodzie.
  3. Postaw na naturę, czyli wiklinę, drewno, ceramikę i len. Przede wszystkim to hit sezonu, ale nie tylko dlatego. Wykonane z organicznych materiałów meble ogrodowe czy donice napawają pozytywną energią i sprawiają, że ogród staje się bardziej przyjazny. Dodatkowo warto postawić na akcesoria, które samemu się wykonało. Kanapa z palet i doniczka ze starej skrzynki po jabłkach prezentować będzie się doskonale, a właściciel będzie dumny ze swojego działa.
  4. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Nie bój się ich i wprowadź do swojego ogrodu energetyczne barwy zarówno w postaci dodatków jak i samej roślinności. Kolorowe kwiaty i krzewy prezentują się wspaniale, a przy tym cieszą oko i poprawiają nastrój.
  5. Miejsce do zabawy, czyli zadbaj o najmłodszych. Jeśli masz dzieci albo często odwiedzają cię goście z maluchami postaraj się o ta, aby twój ogród był przyjazny także dla nich. Może warto postawić malutki plac zabaw albo chociaż skrzynkę z ogrodowymi zabawkami? Dzieciaki będą zachwycone, a rodzice spokojnie usiądą, zjedzą i porozmawiają.
  6. Światło robi klimat, dlatego nie zapomnij o oświetleniu. Mogę to być świeczniki, lampki led czy latarenki. Każde z nich sprawi, że spędzanie czasu w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością, a mieniący się w blasku światła ogród, wyglądać będzie wspaniale i romantycznie.
  7. Postaw na własne warzywa i owoce. Koniecznie wygospodaruj miejsce na kilka grządek, ale także zadbaj o miejsce na zioła, krzewy i drzewa. Możliwość zjedzenia pysznych i zdrowych witamin prosto z krzaczka to wielka frajda i smakowita uczta.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 46,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny