Mikser

Bardzo dużo sprzętów kuchennych małych rozmiarów i niekosztownych, takich jak tanie miksery planetarne (zobacz więcej na ten temat), wolno stojące kuchenki mikrofalowe, blendery etc. są produkowane w różnych wersjach kolorystycznych, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

O czym warto pamiętać kupując małe AGD?

Tutaj warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcje, jakie posiada dany sprzęt, ale także na jego rozmiar. Często bywa tak, że model, który kupimy okazuje się zbyt duży i korzystanie z niego staje się problematyczne, zwłaszcza w przypadku, gdy posiadamy małą kuchnię. Jeżeli np. mikser planetarny ma być trzymany na blacie kuchennym, warto zadbać o to, aby zajmował on możliwie najmniej miejsca. W przypadku miksera planetarnego – jest to urządzenie wielofunkcyjne, ułatwiające przygotowanie wielu potraw, ale należy pamiętać, że jeżeli jego posiadanie utrudni nam korzystanie z kuchni, to może jednak warto zainwestować w standardowy mikser, który bez problemu zmieści się w szafce?

Niezbędne a zbędne

Wiele sprzętów kuchennych upraszcza gotowanie, ograniczając czas przeznaczony na przygotowanie potraw do minimum. Cenią to sobie najbardziej osoby zabiegane, które nie chcą poświęcać wiele czasu na przygotowanie potraw. Dlatego też trzeba uważnie przemyśleć każdy zakup. Dla przykładu – ekspres do kawy – znacznie upraszcza codzienność – wystarczy nacisnąć przycisk i kawa jest gotowa. Jednak w przypadku małych kuchni, może okazać się (często po kilku tygodniach)  że zakup ten był zbędny, gdyż ekspres tylko zagraca nasze pomieszczenie.

Warto więc, przed każdym zakupem rzeczy, która nie jest niezbędna, sporządzić listę plusów i minusów, która ułatwi nam spojrzenie na wszystko "trzeźwym okiem". Warto zastanowić się, czy dana rzecz jest nam naprawdę niezbędna.

artykuły sponsorowane

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny