Nowoczesny agregat do malowania

Profesjonalny agregat malarski dla wymagających

Dzięki jego zastosowaniu perfekcyjne pokrycie ścian farbą w krótkim czasie staje się rzeczywistością. Agregat malarski wykorzystywany jest zatem w przypadku firm budowalnych, których właścicielom i pracownikom zależy na jak najwyższej efektywności pracy.

Samo wykonanie zadania nie przysparza pracownikom trudności, urządzenia bowiem pracują intuicyjnie, ich obsługa jest prosta. Proces malowania agregatem jest bardzo wydajny, a ponadto szybki i komfortowy.

Modele do malowania natryskowego można zarówno kupić, jak i wypożyczyć. Ponieważ ich ceny należą do wysokich, niektóre z firm decydują się na drugie rozwiązanie. Zwykle jednak nabywają je na własność, widząc w tym inwestycję na wiele lat. Warto jednak podkreślić, że muszą być one poddawane regularnemu serwisowaniu.

Agregaty do malowania natryskowego, model tłokowy i membranowy

Na rynku dostępny jest cały szereg rodzajów tego sprzętu. Różnią się one między sobą chociażby zastosowaniem, rodzajem użytego napędu i zasilania oraz budową. Do najbardziej popularnych ich typów należą:

  • Agregat hydrodynamiczny, który podaje farbę bez użycia powietrza
  • Agregat tłokowy
  • Agregat membranowy
  • Agregat z napędem mechanicznym

Podział na modele tłokowe i membranowe jest podstawowym. Pierwsze z nich w zdecydowanej większości przypadków wyposaża się w płytki, które mają za zadanie sterowanie przepływem farby. Wyróżniają się szerokim spektrum zastosowań, są także ponadprzeciętnie wydajne.  Można dzięki nim aplikować na powierzchnię ściany nawet farby o dużej gęstości. Dlatego też model tłokowy wybierany jest przez wielu klientów.

Membranowe modele do malowania natryskowego są łatwiejsze w użyciu, zatem sklepy z artykułami remontowo-budowlanymi mają bogaty ich wybór w swoich ofertach. Ich zasada działania polega na tym, że wprawia się w ruch membranę (stąd nazwa).

Warto wspomnieć o tym, że nierzadko agregaty malarskie wyposaża się w dodatkowe przedłużki natryskowe, dzięki którym ich zastosowanie jest jeszcze bardziej wygodne i komfortowe. Jeśli zdecydujesz się zlecić malowanie ścian, wypełnij ten krótki formularz i odbierz oferty najlepszych wykonawców z okolicy.

Nowe czy używane agregaty do malowania?

W profesjonalnych firmach zajmujących się usługami remontowymi w zdecydowanej większości przypadków stawia się na modele nowe, które opatrzone zostają gwarancją producenta. Ich zakup to bowiem, jak wspominaliśmy, inwestycja na lata.

Jednak modele używane również cieszą się zainteresowaniem. Jak można się zapewne domyślać, ich cena jest znacznie niższa od nowych. Kiedy nie są mocno wyeksploatowane, z powodzeniem można je stosować.

Ogłoszeń dotyczących używanych egzemplarzy warto szukać w Internecie, nabywając je tą drogą nierzadko za 20% czy 30% ceny modelu nowego.

Wygodne malowanie agregatem

Agregat do malowania natryskowego – cena

Ceny w sklepach z artykułami budowlano-remontowymi są stosunkowo wysokie, jednak kiedy wybierze się model wiodącego producenta, zyskuje się pewność tego, że agregat hydrodynamiczny z powodzeniem spełni powierzone mu funkcje, ułatwiając i usprawniając w znacznym stopniu prace związane z malowaniem ścian.

Znajdź ekipę malarską

Jeżeli chcesz znaleźć sprawdzoną ekipę malarską lub firmę remontową, wypełnij ten formularz.. Na jego podstawie otrzymasz atrakcyjne oferty od lokalnych wykonawców.

Sprawdź!

Zwykle zakres cen tego rodzaju sprzętu kształtuje się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ich rozpiętość jest duża, zależy bowiem od kilku czynników. W grę wchodzą między innymi:

  • Producent danego modelu - egzemplarze wiodących marek są droższe od tych mniej popularnych
  • Typ i model agregatu do malowania ścian

Najprostsze wersje używane można niekiedy nabyć nawet za kilkaset złotych. Używane są nierzadko przez tych, którzy przeprowadzają duży remont we własnym domu, posiłkować się nimi mogą także niewielkie firmy. Jednak, co już podkreślaliśmy, zdecydowanie częściej wybiera się w nich modele nowe, które oferowane są przez sklepy stacjonarne oraz internetowe.

Agregat malarski Wagner i nie tylko – opinie

Opinie specjalistów oraz użytkowników na temat tego sprzętu są bardzo pozytywne. Określa się w nich przede wszystkim to, że w znacznym stopniu ułatwiają prace związane z malowaniem ścian. Staje się ona niezwykle wydajna i wygodna jednocześnie, jej efektywność także robi bardzo dobre wrażenie.

Co do negatywnych opinii na ich temat, zwykle dotyczą one ceny sprzętu, który, co trzeba przyznać, do tanich nie należy. Jednak jego zakup do profesjonalnej firmy zajmującej się wykańczaniem wnętrz i remontami to z całą pewnością dobry wybór. Warto zainwestować i mimo wysokiej jego ceny sprawić go sobie po to, by w znacznym stopniu poprawić jakość oraz szybkość wykonywania zadań.

Najpopularniejsi producenci agregatów hydrodynamicznych to obecnie: Wagner, Graco, Komatz czy Kaleta. Dysze malarskie Graco cieszą się dużym powodzeniem wśród kupujących ze względu na to, że w idealny sposób łączą w sobie wysoką jakość wykonania oraz przystępne ceny. Marka Wagner również oferuje sprzęt, w który warto zainwestować.

Agregat malarski - malowanie agregatem coraz bardziej popularne

Modele o kompaktowych rozmiarach mają to do siebie, że można bez trudu przetransportować je z miejsca na miejsce. Te większe są natomiast automatycznie cięższe, a zatem nieco mniej mobilne. Co jeszcze warto wiedzieć o wyborze agregatu idealnego?

Należy zwracać uwagę na to, by był on wykonany z materiałów wysokiej jakości. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj chociażby stal nierdzewna oraz włókno węglowe. Wybierając konkretny model, nierzadko kierujemy się także ceną. Pamiętajmy jednak o tym, by nie była ona najistotniejszym z wyznaczników.

Wygodny uchwyt urządzenia pozwoli na to, by bez trudu transportować je z miejsca na miejsce. Jeśli zaś chodzi o system odblokowania tłoka, warto wybierać ten najprostszy, który zagwarantuje zarazem bezpieczeństwo stosowania sprzętu. Odpowiednio długi wąż do natryskiwania również okaże się być rozwiązaniem dającym komfort stosowania egzemplarza. Pamiętajmy, że jego użycie w znacznym stopniu zwiększa także wydajność zużycia farb. Wydaje się więc, że z tej opcji korzystało będzie coraz szersze grono użytkowników. Agregat malarski to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny