Dlaczego akcesoria do oczyszczalni ścieków są niezbędne?

Odpowiednio dobrane akcesoria zapewnią jeszcze większą efektywność pracy przydomowych oczyszczalni ścieków, ale też zmniejszą ryzyko awarii. Oczyszczalnia będzie więc działać prawidłowo. Nie będzie też wymagała napraw. Oczywiście zawsze należy pamiętać, aby wybierać akcesoria najwyższej jakości. Dobór takich elementów sprawia, że można ograniczyć koszty, gdyż eliminowanie awarii może nadwyrężyć domowy budżet. Rzecz jasna takie sytuacje sprawiają, że trzeba poświęcić dodatkowy czas, znaleźć firmę, która wyeliminuje błędy czy wymieni nieprawidłowo funkcjonujące akcesoria. Dlatego nie warto oszczędzać zarówno na samej oczyszczalni, jak i komponentach.

Akcesoria do oczyszczalni ścieków - jakie wybrać?

W zestawieniu niezbędnych akcesoriów koniecznie musi znaleźć się drenaż rozsączający. Trzeba pamiętać, że jego długość powinna być dobierana pod kątem ilości mieszkańców. Jednocześnie odległość drenażu rozsączającego od ujęć wody musi wynosić co najmniej 70 metrów. Może być mniejsza i wynosić 30 metrów, pod warunkiem że ścieki zostały oczyszczone biologicznie. Tutaj polecamy gotowy drenaż, którego pierwszym elementem jest osadnik gnilny, do którego trafiają zanieczyszczone ścieki. Potem zostają przetransportowane do studzienki, a na koniec do rur drenarskich. Drenaż musi być jeszcze napowietrzony. Stąd też na końcu montuje się kominki. Dla gospodarstwa czteroosobowego polecamy drenaż rozsączający o długości 36 mb. Analogicznie dla gospodarstwa 6-osobowego należy 2 wybrać drenaż 48 mb. Dzięki dobranemu drenażowi ścieki będą właściwie rozprowadzone. Następnie ulegną procesowi doczyszczania tlenowego.

Przepompownia ścieków umożliwia transport nieczystości

Przepompownia ścieków jest niezbędnym elementem oczyszczalni ekologicznej, która jest zamontowana w trudnym gruncie (np. gliniastym). Umożliwia ona transport ścieków na dowolną odległość. Należy tutaj zwrócić uwagę na jej budowę. Powinna być wykonana z trwałego i odpornego na korodowanie materiału. Najlepiej więc wybrać model PE. Dzięki procesowi formowania rotacyjnego zbiorniki są szczelne. Nie trzeba zatem obawiać się o wyciek ścieków do gruntu, co groziłoby zanieczyszczeniem. Przepompownia ścieków jest zbudowana ze zbiornika, do którego trafiają ścieki, a także pompy tłoczącej. W zbiorniku są przechowywane ścieki do czasu uruchomienia się pompy. Warto jeszcze wiedzieć, że przepompownie mogą być instalowane za osadnikiem gnilnym bądź oczyszczalnią ścieków lub w uzasadnionych przypadkach przed zbiornikiem.

Małe akcesoria do oczyszczalni ekologicznej, które mają znaczenie

Na uwagę zasługuje też nadstawka. Często mówi się, że małe elementy mogą mieć duże znaczenie i rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Doskonałym tego przykładem jest właśnie nadstawka. Polecamy model wykonany z polietylenu, gdyż taka nadstawka jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki niej można zamontować osadnik na większych głębokościach. Co istotne tego typu nadstawki można ze sobą łączyć. Nie można jeszcze zapominać o bezpieczeństwie, ale i wygodzie użytkowania. Z tego powodu konieczne jest zabezpieczenie studzienek rewizyjnych, a do tego celu służy pokrywa wykonana z polietylenu.

Aktywator biologiczny - to trzeba wiedzieć!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków zasadniczo są bezobsługowe. Jednak, aby oczyszczalnia dobrze pracowała, a przy tym nie wydzielała przykrego zapachu, należy zainwestować w aktywator biologiczny. W jego składzie można znaleźć niepatogenne bakterie tlenowe. Rzeczywiście eliminuje on powstawanie silnych zapachów, a także wzmacnia proces oczyszczania ścieków. Stosując go regularnie, jeszcze rzadziej będziecie musieli wypompowywać ścieki.

Dlaczego warto wybrać przydomowe oczyszczalnie i akcesoria do nich z oferty Xymen?

Xymen to znany i ceniony dystrybutor przydomowych oczyszczalni ścieków i akcesoriów im dedykowanych. Wszystkie produkty, jakie znajdziecie w ofercie sklepu, spełniają najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. W razie pytań czy wątpliwości zawsze można liczyć na fachową pomoc i kompleksowe doradztwo. Misją Xymen jest szerzenie ekologicznych rozwiązań zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i firm.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny