Akcesoria domowe – jakie dekoracje i artykuły warto wybrać?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek pomieszczenie w domu bez zasłon i firan, a już co najmniej bez jednego z tych elementów. Te akcesoria domowe łączą w sobie użyteczność i walor dekoracyjny. Podobnie jest w przypadku wielu innych elementów, które podnoszą estetykę wnętrz. Wśród dodatków na uwagę zasługują przede wszystkim świece i świeczniki, pozwalające na stworzenie wyjątkowego klimatu.

Z akcesoriów domowych warto pokusić się także o dekoracyjne poduszki, a także otulające ciepłem koce, które okażą się niezastąpione w długie jesienne i zimowe wieczory. Co jeszcze warto mieć na wyposażeniu w domu? To większa zastawa obiadowa i komplet sztućców niezbędne, kiedy odwiedzą nas goście, a także zapasowe komplety ręczników i pościeli.

Gadżety do kuchni

Akcesoria domowe do kuchni można podzielić na dwie kategorie – ciekawy sprzęt zaliczany do małego AGD oraz gadżety. Wśród pierwszych na uwagę zasługują tostery i opiekacze, a także gofrownica (czy też urządzenia łączące w sobie te funkcje), które pozwolą na przygotowywanie pysznych śniadań na ciepło. Nasz wybór powinien paść także wyciskarki wolnoobrotowe do owoców, którym powoli miejsca ustępują tradycyjne sokowirówki. Wyciskarki pozwalają bowiem na zachowanie w sokach większej ilości witamin i wartości odżywczych.

Dzieci z całą pewnością ucieszą się z urządzenia do tworzenia fontanny czekoladowej, z maszynki do waty cukrowej czy popcornu. Z całą pewnością urozmaicą kinderbale, więc warto rozważyć zakup tych gadżetów do kuchni.

Z kuchennych akcesoriów domowych na uwagę zasługują także wszelkie gadżety usprawniające gotowanie, dekorowanie i podawania potraw. Warto zaopatrzyć się na przykład w specjalną, płaską patelnię co naleśników, na której ich smażenie będzie o wiele bardziej komfortowe. Także sylikonowe formy do jajek sadzonych i placuszków sprawdzą się idealnie, by podnieść walory estetyczne podawanych najbliższym dań.

Fanom pieczenia przyda się pojemnik z dozownikiem ciasta, a także osłonka na miskę, która zapobiegnie rozpryskiwaniu ciasta. Warto również zapoznać się z asortymentem nożyków do owoców i warzyw, pozwalających na łatwe krojenie oraz fantazyjne wykrawanie ciekawych dekoracji.

Gadżety do łazienki

Wśród gadżetów do łazienki wymienić należy przede wszystkim wszelkie kosze, puszki i pojemniki ozdobne, które w bardzo dekoracyjny sposób pozwalają na ukrycie wszystkiego, co lepiej, by pozostało niewidoczne w łazience. Chodzi oczywiście o pojemniki na proszki i środki czystości, a także kosz na pranie. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest zastąpienie tego ostatniego bawełnianym workiem ze ściągaczem i przyciągającym napisem.

Korzystanie z łazienki, a także utrzymanie w niej porządku pomogą zapewnić wszelkie organizery – czy to do szuflad i półek, czy to do trzymania na wierzchu. Kosmetyki łatwo znajdą swoje miejsce. Sprawdź także inne akcesoria łazienkowe.

Osobom ceniącym sobie komfort i praktyczne rozwiązania przydadzą się też takie gadżety do łazienki, jak pojemnik na mydło z czujnikiem ruchu i dozownikiem. Jeśli w domu są dzieci, korzystanie z kranu ułatwi im specjalna nakładka, która przybliża strumień i wydłuża trudno dostępnie ramię kranu.