Alarm GSM - najważniejsze informacje

Alarm z GSM z powiadomieniem na telefon

Alarmy wyposażone w powiadomienie SMS na komórkę nie różnią się zasadniczo od typowych alarmów domowych. Składają się więc one z takich elementów, jak czujniki, detektory ruchu, centrala alarmowa, sygnalizator lub na przykład kamera. Jedyną różnicą jest to, że są zaopatrzone w specjalny dialer GSM, który przekazuje informacje o ewentualnych zdarzeniach na nasz telefon komórkowy, a także przekazuje tą informację specjalnym służbom, na przykład firmie ochroniarskiej, która z nami współpracuje.

Warto wspomnieć o tym, że współcześnie większość domowych systemów alarmowych jest wyposażona w dialery, moduły GSM informujące nas o ewentualnych zagrożeniach. Taki system alarmowy, w zależności od zastosowanych w nim czujek, może nas informować zarówno o próbie włamania, jak również o zagrożeniu pożarowym czy pękniętych rurach w naszym domu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat systemów alarmowych.

Dialer GSM z alarmie domowym

Współcześnie dialer GSM, który informuje nas oraz firmę ochroniarską o ewentualnej próbie włamania, jest podstawowym elementem każdej centrali alarmowej. Obecnie w dobie ogólnopowszechnego dostępu do telefonii komórkowej, rozwiązanie to stało się ogólnoprzyjętym standardem. Taki dialer GSM jest urządzeniem dozdalnego informowania o zagrożeniu, które wysyła powiadomienie na telefon właściciela oraz do firmy ochraniającej mienie. Obecnie sama dźwiękowa i świetlna syrena bezpieczeństwa nie jest wystarczającym sygnalizatorem stąd systemy z powiadomieniem na telefon.

Nowoczesne dialery GSM pozwalają także na to, aby za pomocą telefonu komórkowego rozbrajać i uzbrajać alarm, a także sprawdzać stan naszego systemu alarmowego oraz sterować jego wybranymi funkcjami. Trzeba przyznać, że w czasach rozwoju telefonii komórkowej systemy alarmowe z modułem GSM stały się strzałem w dziesiątkę. Nowoczesny, skuteczny system alarmowy w dzisiejszych czasach to nie tylko dobre czujniki ruchu i doskonała centrala alarmowa, ale także efektywne sygnalizatory, moduły GSM.

Sposób informowania przez moduł GSM

Powiadomienie poprzez SMS to podstawowa forma komunikowania nas o ewentualnych zdarzeniach w naszym domu. Taki SMS może zawierać różne informacje dotyczące zdarzenia, na przykład w jakim pomieszczeniu wystąpiło zagrożenie (na przykład kuchnia, salon, sypialnia), rodzaju zagrożenia (na przykład czujnik dymu informujący o pożarze, czujnik ruchu informujący o tym, że ktoś się przemieszcza w naszym domu). Rozwiązanie to ma jednak swoją wagę, taką, że często nie zwracamy uwagi lub ignorujemy sygnały informujące nas o przyjściu SMS-a, zwłaszcza w nocy, kiedy śpimy.

Kolejnym rozwiązaniem jest powiadomienie PUSH, które dociera na nasz telefon dzięki specjalnej aplikacji. Tutaj sytuacja jest analogiczna do SMS-a. Również możemy tą informację przegapić lub zignorować. A może zainteresuje cię także ten artykuł o agencjach ochrony?

Bardzo dobre opinie ma informacja poprzez połączenie telefoniczne. W takiej sytuacji system alarmowy do nas dzwoni i zostanie odtworzony komunikat nagrany przez nas uprzednio i dotyczący na przykład konkretnego wydarzenia. Dobrym rozwiązaniem jest to, że sygnalizator ten możemy tak ustawić, aby dzwonił on nawet do kilku osób. W takiej sytuacji, gdy jedna osoba nie odbierze, będzie dzwonił do następnej. Alarm można, a wręcz należy ustawić tak, aby dzwonił do skutku. Warto do tego powiadomienia wybrać taki dzwonek w telefonie, który będzie bardzo głośny i obudzi nas nawet z mocnego snu.

Alarm GSM, czyli alarm bezprzewodowy z modułem GSM podczas montażu przez mężczyznę oraz jego rodzaje i porady
Alarmy GSM - rodzaje, sposób działania, opinie, ceny, niezawodność

Dobre opinie ma także powiadomienie do firmy ochroniarskiej, grupy interwencyjnej, czy stacji monitoringu. Dobrze jednak, aby taka firma ochroniarska, czy grupa interwencyjna miała swoją bazę niedaleko naszego domu.

Alarm GSM - rodzaje

Alarm przewodowy z modułem GSM

W zasadzie rodzaje alarmów z czujnikiem ruchu i powiadomieniem telefonicznym są analogiczne, jak w przypadku każdych innych alarmów domowych. Jednym z rodzajów takich alarmów są przewodowe alarmy, które posiadają dialer GSM w swojej centrali. W takim systemie alarmowym wszystkie jego elementy połączone są ze sobą za pomocą kabli, a jedynymi elementami, które pracują bezprzewodowo są dialer GSM oraz telefony komórkowe.

Alarm bezprzewodowy z modułem GSM

Alarm bezprzewodowy z modułem GSM to taki system alarmowy, w którym wszystkie jego elementy, takie jak centrala alarmowa, czujniki ruchu, kamera, sygnalizatory połączone są ze sobą bezprzewodowo i komunikacja pomiędzy nimi odbywa się za pośrednictwem fal radiowych. Natomiast moduł, dialer GSM łączy się z telefonem komórkowym za pośrednictwem sieci komórkowych. Sprawdź także ten artykuł na temat bezprzewodowego monitoringu domu.

Alarm GSM - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów dialerów, modułów do domowych systemów alarmowych, warto zapoznać się z artykułami takich uznanych firm jak na przykład Satel lub Elmes. Przy zakupie systemów alarmowych do naszego domu, a także poszczególnych elementów do nich, takich jak w tym przypadku dialerów, powinniśmy dużą wagę przykładać do tego, aby były to produkty dobrej jakości, gdyż chodzi tutaj często o dorobek całego naszego życia. Poniżej przedstawimy przykładowe ceny dobrej jakości dialerów GSM:

  • Dialer DT-1 uniwersalny moduł powiadomienia telefonicznego to ceny ok. 319,80 zł
  • Elmes GSM2 uniwersalny moduł powiadomienia i zdalnego sterowania GSM kosztuje ok. 350,55 zł
  • Satel GPRS-T1 konwerter monitoringu na transmisję GPRS/SMS to koszt ok. 350,55 zł
  • Satel GSM-X-ETH Moduł ethernetowy do komunikatora GSM-X to ceny ok. 356,70 zł
  • BasicGSM 2 - moduł powiadomienia i sterowania GSM kosztuje ok. 367,77 zł

Współcześnie wśród systemów alarmowych z czujnikiem ruchu, praktycznie każdy taki system zaopatrzony jest w specjalny moduł, dialer GSM, który poinformuje nas oraz firmę ochroniarską, z którą współpracujemy o ewentualnym zagrożeniu. W dobie ogólnodostępnej i rozpowszechnionej telefonii komórkowej rozwiązanie to jest uniwersalne i trudno sobie dziś wyobrazić sprawnie i niezawodnie działający system alarmowy bez takiego powiadomienia. Domowy system alarmowy może nas poinformować o różnych zagrożeniach za pomocą SMS-a, specjalnej aplikacji, może do nas zadzwonić przekazując nam odpowiedni komunikat, a także zadzwonić do grupy interwencyjnej z takim komunikatem. Gdy decydujemy się na zastosowanie takiego rozwiązania, nie powinniśmy jednak oszczędzać, gdyż chodzi tutaj o bardzo cenne dla nas przedmioty, zarówno pod względem materialnym, jak i sentymentalnym. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem firm ochroniarskich.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny