Wynajem mieszkania turystom – czy to się opłaca?

Apartamenty inwestycyjne nieprzypadkowo cieszą się dużym zainteresowaniem – dla wielu to atrakcyjna lokata kapitału. Ile można zarobić? Deweloperzy najczęściej wskazują widełki 7-8 proc. w skali roku. To dużo więcej niż na lokacie bankowej. Ostateczny zysk zależy jednak od szeregu czynników.

Aby ocenić atrakcyjność inwestycji, trzeba wziąć pod uwagę:

  • wykończenie lokalu – apartamenty pod inwestycję powinny być sprzedawane już wykończone, aby tuż po odebraniu kluczy można było zacząć zarabiać,
  • operatora – wyjątkowy kompleks, w którym poszczególne lokale są wynajmowane, wymaga zarządcy; powinna to być profesjonalna firma,
  • budynki położone w pobliżu – każda nieruchomość tego typu dostępna już na rynku to potencjalna konkurencja, która może wpłynąć na obłożenie Twojego lokalu.

Możliwe do uzyskania zyski są też uzależnione od doświadczenia dewelopera. Jeżeli mieszkania dostępne w sprzedaży będą urządzone zgodnie z najnowszymi trendami, a oferta – w porównaniu do znajdujących się w pobliżu obiektów – będzie unikalna, inwestycja może cieszyć się dużą popularnością.

Inwestycja w wakacyjny apartament z rynku wtórnego lub pierwotnego to nie tylko zysk w postaci najmu – to także sposób, aby zyskać drugie mieszkanie w turystycznej miejscowości. W rezultacie to idealna propozycja dla osób, które często wyjeżdżają na urlop i chcą się uniezależnić od wynajmu kwater. Atrakcyjną ofertę apartamentów inwestycyjnych znajdziesz pod adresem https://velaresort.pl/.

Apartamenty wypoczynkowe – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli masz za sobą zakup mieszkania lub domu, to z pewnością wiesz, że lokalizacja jest kluczowa. Nie inaczej jest w przypadku mieszkań przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. Jednak kierowanie się wyłącznie położeniem nieruchomości to zdecydowanie zbyt mało, zwłaszcza gdy chcesz, aby goście przyjeżdżali do Ciebie ze względu na lokalizację apartamentowca.

Apartamenty nad morzem lub w górach – kurort ma znaczenie

Z lokalizacją apartamentów inwestycyjnych wiąże się kwestia sezonowości. Jak często turyści odwiedzają daną część kraju? Okazuje się, że wakacje nad polskim morzem są dużo popularniejsze niż wypoczynek w górach. Wniosek? Jeżeli chcesz zarabiać, wybierz apartamentowiec w nadmorskiej miejscowości – Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy Władysławowie. Jednocześnie zysk z inwestycji zwiększyć mogą kuszące turystów tarasy z widokiem na morze lub ośnieżone góry.

Dojazd do wakacyjnego apartamentu

To kolejna kwestia, na jaką musisz zwrócić uwagę. W atrakcyjnych lokalizacjach infrastruktura najczęściej jest rozwinięta – turyści nie mają problemu z dojazdem. Jednak nie każda inwestycja powstaje w pobliżu rozwiniętej sieci drogowej. Mieszkanie położone w zacisznej okolicy, ale bez dobrego kontaktu z otoczeniem, nie gwarantuje pełnego obłożenia, a to z kolei oznacza, że stopa zwrotu będzie niska.

Apartament inwestycyjny – infrastruktura i udogodnienia

Czego oczekują turyści wybierający apartamenty? Okazuje się, że nie tylko sprawnej obsługi, ale również wysokiego standardu – wyższego niż ten oferowany przez hotel. Z tego względu tak ważny jest dostęp do udogodnień. Cenione przez turystów są:

  • baseny i siłownie – najlepiej, aby były one kryte, bo wówczas goście mogą z nich korzystać nawet w pochmurne dni,
  • SPA – w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wakacyjne wyjazdy, podczas których można zadbać jednocześnie o zdrowie i urodę,
  • kawiarnie i restauracje – w których można zjeść smaczny obiad po dniu spędzonym na piaszczystej, szerokiej plaży.

Jakie są zalety luksusowych apartamentów inwestycyjnych?

Inwestycja zlokalizowana może być zarówno nad morzem (Kołobrzeg, Ustronie Morskie), jak i w górach (Zakopane, Szklarska Poręba). Większy wybór nieruchomości jest w pasie nadmorskim – powód jest prosty: apartamenty nad morzem są popularniejsze. Dla inwestorów oznacza to wiele możliwości. Jednak to nie wszystkie zalety – ze względu na swoją wartość wakacyjne lokale to cenny składnik majątku. Jeżeli umiejętności operatora, który zajmie się zarządzaniem obiektem i zdobywaniem klientów, będą stały na wysokim poziomie, to z czasem cała inwestycja zyska na wartości.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny